Yalçın Akdoğan

Yalçın Akdoğan

Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara-1 2 .sıra Adayı.Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969'da Üsküdar'da doğdu. Babasının adı Reşit, annesinin adı Fatma'dır.Siyaset Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.Milliyet gazetesinde staj yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı.Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi. 8 adet kitabının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır. TBMM 24. ve 25. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili seçilmiş 62.Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görev almıştır. Akdoğan Anayasa'nın 114. maddesi çerçevesinde kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. İngilizce bilen Akdoğan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yalçın Akdoğan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.349 yalcin akdogan haberi bulunmuştur.
Son dakika... Joe Biden'a tepki yağıyor! Darbe diyemediği için...
Son dakika... Joe Biden'a tepki yağıyor! Darbe diyemediği için...Gelen son dakika haberine göre; 3 Kasım seçimlerinde Demokrat Parti’nin başkan adayı olan Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Türkiye’yi hedef alan, demokrasiye müdahale etmekten bahseden sözlerine tepki yağıyor.
17.08.2020Siyaset
AK Parti'li Akdoğan'dan ABD Başkan Adayı Biden'ın açıklamalarına  tepki
AK Parti'li Akdoğan'dan ABD Başkan Adayı Biden'ın açıklamalarına tepkiAK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın ivedilikle adaylıktan istifa etmesi veya demokratlar tarafından adaylıktan azledilmesi gerektiğini belirtti.
16.08.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı Divan Kurulu'nda Ali Koç'tan müjde
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı Divan Kurulu'nda Ali Koç'tan müjdeFenerbahçe Yüksek Divan Kurulu (YDK) Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da toplantıya katıldı. Yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini sunan Koç, 17 yıl sonra Kenan Evren Lisesi'nin kulübe devrinin bu hafta gerçekleştiğini belirterek yaptığı yardımlardan dolayı da Erdoğan'a bir kez daha teşekkürlerini iletti. Daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma gerçekleştirdi.
30.06.2020Fenerbahçe
Erdoğan’dan “50+1” için net tavır: Tartışmaya gerek yok
Erdoğan’dan “50+1” için net tavır: Tartışmaya gerek yokCumhurbaşkanı seçiminde gerekli olan 50+1 oy oranının 40+1’e düşürülmesi önerisi AK Parti MYK’da da gündeme geldi. Erdoğan “Bizim böyle bir gündemimiz, tartışmamız yok. Muhalefet getirirse tartışmaktan çekinmeyiz, ama gereken cevabı da veririz” dedi
4.10.2019Siyaset
Yalçın Akdoğan, AK Parti Genel Başkan Danışmanı oldu
Yalçın Akdoğan, AK Parti Genel Başkan Danışmanı olduAK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı oldu.
2.10.2019Siyaset
Ali Koç’un da aralarında bulunduğu 9 kişiyi dolandıran şüpheliye dava
Ali Koç’un da aralarında bulunduğu 9 kişiyi dolandıran şüpheliye davaFenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve bazı iş insanlarının da aralarında bulunduğu 9 kişiyi, kendisini dönemin Cumhurbaşkanlığı genel sekreteri, Başbakan yardımcısı ve milletvekili olarak tanıtıp ihtiyaç sahibi kişilere yardım topladıklarını söyleyerek dolandırdığı iddia edilen şüpheliye dava açıldı. İddianamede, şüpheli S.Y.’nin ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 90 yıla kadar hapsi istendi.
27.02.2019Gündem
TBMM Başkanı Yıldırım İstanbul'da Çamlıca Camisi'nde inceleme yaptı
TBMM Başkanı Yıldırım İstanbul'da Çamlıca Camisi'nde inceleme yaptıTBMM Başkanı Binali Yıldırım, inşaat çalışmalarında  sona yaklaşılan Çamlıca Camisi'nde inceleme yaptı.
20.08.2018Siyaset
TBMM Başkanı Yıldırım İstanbul'da Çamlıca Camisi'nde inceleme yaptı
TBMM Başkanı Yıldırım İstanbul'da Çamlıca Camisi'nde inceleme yaptıTBMM Başkanı Binali Yıldırım, inşaat çalışmalarında  sona yaklaşılan Çamlıca Camisi'nde inceleme yaptı.
20.08.2018Siyaset
AK Parti’de değişim kongrede de sürdü
AK Parti’de değişim kongrede de sürdüAK Parti kongresinde, başta MKYK olmak üzere yetkili kurullarda kapsamlı değişikliğe gidildi. 29 yeni ismin girdiği MKYK’da ilk kez bakan yer almadı.
18.08.2018Siyaset
Son dakika | İşte AK Parti'nin MYK'sı! Yeni sözcü belli oldu...
Son dakika | İşte AK Parti'nin MYK'sı! Yeni sözcü belli oldu...Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni MYK üyelerini belirledi. Parti Sözcülüğüne Ömer Çelik getirildi. Teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı Erkan Kandemir oldu.AK Parti'nin yeni Merkez Yürütme Kurulu'nda Genel Başkanvekilliğine Numan Kurtulmuş getirildi.AK Parti'de Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Hayati Yazıcı, Genel Sekreterliğe Fatih Şahin getirildi.
18.08.2018Siyaset
Soylu: O gece kanı bozuklarla çatıştık
Soylu: O gece kanı bozuklarla çatıştıkİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombaladığı Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törene katıldı.
15.07.2018Siyaset
Bakan Soylu: "O gece kanı bizimkinden farklı mahluklarla çatıştık"
Bakan Soylu: "O gece kanı bizimkinden farklı mahluklarla çatıştık"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe  girişimiyle ilgili, "Biz bu ülkenin evlatlarıyla çatışmadık. Biz bu ülkenin  vatanına, milletine bağlı askerleri, polisi ve jandarmasıyla çatışmadık. Biz o  gece nüfus kağıdı bizimle aynı ama kanı bizimkinden farklı mahluklarla, kanı  bozuklarla çatıştık." dedi.
15.07.2018Siyaset
Bakan Soylu: "O gece kanı bizimkinden farklı mahluklarla çatıştık"
Bakan Soylu: "O gece kanı bizimkinden farklı mahluklarla çatıştık"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe  girişimiyle ilgili, "Biz bu ülkenin evlatlarıyla çatışmadık. Biz bu ülkenin  vatanına, milletine bağlı askerleri, polisi ve jandarmasıyla çatışmadık. Biz o  gece nüfus kağıdı bizimle aynı ama kanı bizimkinden farklı mahluklarla, kanı  bozuklarla çatıştık." dedi.
15.07.2018Siyaset
Meclis’in yeni yüzleri
Meclis’in yeni yüzleriKenan Sofuoğlu, Alpay Özalan, Tolga Ağar ve Mustafa Destici Ak Parti’den milletvekili seçildi. Cihangir İslam, İbrahim Kaboğlu ve Mehmet Ali Çelebi CHP listesinden Meclis’e girdi.Aylin Cesur ve Durmuş Yılmaz İYİ Parti’den Meclis’e seçilen isimler olurken, Ahmet Şık ve Barış Atay da HDP’den Meclis’in yeni yüzleri oldu.
25.06.2018Siyaset
Ak Parti milletvekili aday listesi belli oldu! İşte il il Ak Parti milletvekili adayları
Ak Parti milletvekili aday listesi belli oldu! İşte il il Ak Parti milletvekili adaylarıAk Parti milletvekili aday listesi YSK'ya teslim edildi. 24 Haziran'da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin milletvekili aday listesi kesinleştirildi. İşte il il Ak Parti milletvekili aday listesi
22.05.2018Gündem
Son dakika: İşte AK Parti milletvekili adaylarının tam listesi
Son dakika: İşte AK Parti milletvekili adaylarının tam listesiAk Parti'de 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olacakların isimleri belirlendi.
22.05.2018Siyaset
En büyük fuara rekor ziyaretçi
En büyük fuara rekor ziyaretçiDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı, 10 günde 300 bin ziyaretçiyi ağırladı.
10.04.2018Ege
En büyük fuara rekor ziyaretçi
En büyük fuara rekor ziyaretçiDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı, 10 günde 300 bin ziyaretçiyi ağırladı.
11.04.2018Ege
Akdoğan’dan Başkan Zolan’a ziyaret
Akdoğan’dan Başkan Zolan’a ziyaretDenizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’nda düzenlenen imza gününe katılan önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.
9.04.2018Ege
‘Erdoğan’ kitabı 4 dile çevrildi
‘Erdoğan’ kitabı 4 dile çevrildiAk Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın, “Lider, Siyasi Liderlik ve Erdoğan” adlı kitabı, dört ayrı dile çevrildi...
13.03.2018Gündem
‘AK Parti’yi millet kurdu  biz sadece tabelayı astık’
‘AK Parti’yi millet kurdu biz sadece tabelayı astık’›› 3 Kasım 2002’den bu yana iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi, 16. yaşını partinin kurucusu Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım öncülüğünde Sincan’da kutladı›› Kutlama kapsamında “Bir Millet Aşkı AK Parti Sergisi” vatandaşların ziyaretine açıldı. Sergiye gelen misafirler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “AK Parti’yi millet kurdu, biz sadece tabelasını astık” sözleriyle karşılandı
14.08.2017Siyaset
15 yılda gerçekleşen tüm kabine revizyonları
15 yılda gerçekleşen tüm kabine revizyonlarıBaşbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'te yapılan değişiklikleri basın toplantısıyla  açıkladı. Bakanlar Kurulunun 11 üyesinde ya yer değişikliği ya da  görev değişikliği oldu. Kabineye 6 yeni isim girerken, 5 bakanın görev yeri  değişti. 5 başbakan yardımcılığından 4'ünde ise isim değişikliği yapıldı.İlk AK Parti hükümetinden günümüze kadar hangi bakanlar görev aldı, kaç bakan kabine dışı kaldı, kimler ihraç edildi? İşte 58'inci hükümetten 65'inci hükümete kadar yapılan kabine revizyonları...
19.07.2017Siyaset
Sağlıkta tam dönüşüm
Sağlıkta tam dönüşümYozgat Şehir Hastanesi’nin açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren ülke Türkiye’dir. Bugün dünyada birçok ülke, Türkiye’deki sağlık hizmetlerine imreniyor. Çalışınca oluyor” dedi
4.04.2017Ekonomi
‘Şimdi hep birlikte  sahaya inme zamanı’
‘Şimdi hep birlikte sahaya inme zamanı’Başbakan Binali Yıldırım, dün sabah da eski Ak Partili bakanlarla genel merkezde kahvaltıda bir araya gelerek referandum sürecine yönelik görüş ve önerilerini dinledi.
20.03.2017Siyaset
Akdoğan, Erdoğan’ın  ‘liderliğini’ anlattı
Akdoğan, Erdoğan’ın ‘liderliğini’ anlattıBaşbakanlığı döneminde uzun yıllar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığını yapan eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Erdoğan’ın liderliğini doğulu ve batılı düşünürlerin siyaset üzerine tespitlerinden yola çıkarak farklı açılardan analiz etti.
1.03.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ak partiYalçın AkdoğanDenizli Büyükşehir Belediyesijoe bıdenabd

Yalçın Akdoğan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.