Yalın

Yalın

Son dakika yalın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yalın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yalın haber sayfamızda...

Yalın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.730 yalin haberi bulunmuştur.
Yunanistan, para ve kıyafetlerini aldığı göçmenleri dövüp, Türkiye'ye itti
Yunanistan, para ve kıyafetlerini aldığı göçmenleri dövüp, Türkiye'ye ittiEdirne'den Avrupa ülkelerine gitmek için yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan güvenlik güçlerince yakalandı. Göçmenler, uluslararası hukuka aykırı şekilde darbedilip üzerlerindeki kıyafetleri ve ayakkabıları alınıp, Türkiye'ye itildiklerini iddia etti. Pakistan uyruklu Yahya Hamed, "Orada 4-5 tane toplama merkezleri var. Geri göndermeden önce çok dayak attılar. Her kampta sopalarla vurdular, elbiselerimizi alıyorlar. Bazılarını plastik boruyla dövüyorlar" dedi.
19.09.2021Haberler
Sınırda Yunanistan zalimliği! Para ve kıyafetlerini alıp borularla dövdüler
Sınırda Yunanistan zalimliği! Para ve kıyafetlerini alıp borularla dövdülerEdirne'den Avrupa ülkelerine gitmek için yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan güvenlik güçlerince yakalandı. Göçmenler, uluslararası hukuka aykırı şekilde darbedilip üzerlerindeki kıyafetleri ve ayakkabıları alınıp, Türkiye'ye itildiklerini iddia etti. Pakistan uyruklu Yahya Hamed, "Orada 4-5 tane toplama merkezleri var. Geri göndermeden önce çok dayak attılar. Her kampta sopalarla vurdular, elbiselerimizi alıyorlar. Bazılarını plastik boruyla dövüyorlar" dedi.
19.09.2021Gündem
Bu zamanda tiyatro bize ne söyler?
Bu zamanda tiyatro bize ne söyler?25. İstanbul Tiyatro Festivali fiziki ve çevrimiçi gösterileriyle 22 Ekim’de başlıyor. Yeni normali arayan dünyanın çağrısına tiyatroyla kulak verecek ve “Bu zamanda tiyatro” diyecek festivalin programına göz attık…
19.09.2021Kültür Sanat
MDTİst Yeni Hayat ile sahneye dönüyor
MDTİst Yeni Hayat ile sahneye dönüyorKüresel salgın sürecinde seyircisinden uzak kalan MDTist sanatçıları, “Yeni Hayat” dans gösterisi ile sahneye dönüyor.
16.09.2021Kültür Sanat
Şirketler ‘Endüstri 4.0’a hazırlanıyor
Şirketler ‘Endüstri 4.0’a hazırlanıyorKamu, özel sektör ve üniversite işbirliği ile oluşturulan “İzmir Uygulamalı Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi” kapsamında kurulan Model Fabrika ile ilgili bir süredir çalışma yürüten Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), son olarak üyelerinin yalın üretim teknikleri konusunda uzmanlaşması amacıyla kurumla protokol imzaladı.
14.09.2021Ege
Türk Telekom faaliyet raporuna 13 ödül
Türk Telekom faaliyet raporuna 13 ödülTürk Telekom 2020 Yılı Faaliyet Raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (League of American Communications Professionals - LACP) tarafından her yıl uluslararası platformda düzenlenen ‘LACP Vizyon Ödülleri’nde 4 farklı kategoride 13 ödüle layık görüldü.
11.09.2021Ekonomi
Bebek İsimleri 2021: En Güzel, Duyulmamış, Modern, Değişik Kız ve Erkek Bebekler İçin Unisex İsimler ve Anlamları
Bebek İsimleri 2021: En Güzel, Duyulmamış, Modern, Değişik Kız ve Erkek Bebekler İçin Unisex İsimler ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
10.09.2021 Bebek
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yurtdışından ve Türkiye’den toplam 25 tiyatro, performans ve dans gösterisini ağırlamaya hazırlanıyor. Festival biletleri 24 Eylül Cuma günü 10.30’da passo.com.tr adresinde satışa çıkıyor.
Son dakika! Bahçeli: Diyanet İşleri Başkanı'na desteğimiz tam
Son dakika! Bahçeli: Diyanet İşleri Başkanı'na desteğimiz tamMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Yargıtay binasının açılışında dua etmesinin eleştirilmesiyle ilgili, "Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş doğru bir iş yapmıştır. Ve desteğimiz tamdır. Onun hedef alınması bir bakıma din ve vicdan hürriyetini hedef almaktır" dedi.
9.09.2021Siyaset
Özlem Süer’in kış gelinleri yalın ama görkemli olacak
Özlem Süer’in kış gelinleri yalın ama görkemli olacakÖzlem Süer White’ın Sonbahar/Kış koleksiyonu yeni dünyanın yeni konseptlerinden ilham alıyor. Koleksiyonda çağdaş bir yaklaşımla retro, romantik, tutkulu, yalın ama yine de görkemli gelinlikler yer alıyor.
8.09.2021Moda
Aşk acısı formülü
Aşk acısı formülüYalın, ‘Pazar Şarkıları’ konseptinin dördüncüsü için Maximum Uniq Açıkhava’da sevenleriyle buluştu...
6.09.2021Cadde
İşin sırrı yapay zekaya emanet
İşin sırrı yapay zekaya emanetGenç profesyonellerin beklenti ve gereksinimlerine odaklanan yeni nesil dijital etkileşim platformu EKOS’un CEO’su Melis Dural, “İş hedeflerine ulaşmada etkili bir platform olmayı hedefliyoruz” dedi
5.09.2021Ekonomi
Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: Y Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: Y Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerine kavuşacağı günü bekleyen aileleri hamilelik döneminde isim telaşı sarıyor. Erkek bebek bekleyen anne ve baba adaylarının çocuklarına vereceği isim konusu kafalarını karıştırıyor. Hayatları boyunca taşıyacakları ismin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyorlar. İsim konusunda derin araştırmaya giren çiftler anlamlarına da özellikle dikkat ediyor. Kulağa hoş gelen isimleri tercih eden ebeveynler keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, popüler ve modern çağa uygun isimler vermek istiyorlar. Y harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: S Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında özen gösteriyor. S harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “S ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Türk Telekom Altyapı Sorgulama 2021: TTNET Fiber İnternet Altyapı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Türk Telekom Altyapı Sorgulama 2021: TTNET Fiber İnternet Altyapı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?Teknolojini gelişmesi ve yaygınlaşması ile internet hemen herkesin hayat merkezine yerleşti. İş, okul, resmi kurum veya kuruluşlarla ilgili işlemlerimizde internet insanı yaşamının ayrılmaz parçası haline geldi. Ancak nüfus artışı ve internetin yaygın kullanılmaya başlanması nedeniyle son dönemlerde altyapı problemi ortaya çıkmaya başladı. Fakat Türk Telekom internet altyapı sorgulama işlemi ile bulunulan adresin altyapısı hakkında kolayca bilgi elde edilebiliyor. 2021 TTNET fiber internet altyapı sorgulama işlemi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.09.2021Teknoloji
Avcılar'da sitelerin önüne kamyonlarca hafriyat döküp kaçtılar
Avcılar'da sitelerin önüne kamyonlarca hafriyat döküp kaçtılarAvcılar'da, sitelerin önündeki yola kamyonlarca hafriyat döküldü. Sitelerin önünde adeta tepecikler oluştu. Site sakinleri kaçak hafriyat dökenlerden şikayetçi oldu. Avcılar Belediyesi ise "Konu ile ilgili yasal işlemler başlatılmıştır" açıklaması yaptı.
4.09.2021Gündem
Yunan müziği ‘ruhu’nu yitirdi
Yunan müziği ‘ruhu’nu yitirdiSenfoniden oratoryoya kadar, değişik formlarda müzik yazan Theodorakis, en çok ‘Zorba’ filmi için bestelediği müzikle ün yaptı; Yunan folklorunun simgesi “sirtaki”yi dünyaya tanıttı... Senfoni ve oratoryolarında “ciddi müzik” adına önemli eserlere imza attı, geleneksel ve ulusal çalgılara, ritimlere ve ezgilere yönelerek Yunan müziğinde yerelden evrensele uzanan çığır açtı...
3.09.2021Dünya
Uyumlu ikili
Uyumlu ikiliBüşra Develi ve Birkan Sokullu, Beymen Club’ın bireysel ifadeye alan açan çok yönlü sonbahar koleksiyonu için Hunter&Gatti’nin objektifi karşısına geçti.
3.09.2021Cadde
Dacia Jogger 3 Eylül'de tanıtılacak
Dacia Jogger 3 Eylül'de tanıtılacakDacia ailesinin en yeni üyesi olan çok yönlü 7 kişilik aile otomobilinin ismi Dacia Jogger olarak açıklandı. Yeni model, yalın, güçlü ve global bir isimle 3 Eylül tarihinde gerçekleşecek dijital etkinlikte tanıtılacak.
1.09.2021Otomobil
Dev koro!
Dev koro!Yalın, ‘Pazar Şarkıları’ konseptiyle üçüncü kez Maximum Uniq Açıkhava’daydı.
31.08.2021Cadde
Hal Ekleri Nelerdir? Cümle Örnekleri İle Kısaca "ismin Hal Ekleri" Konu Anlatımı
Hal Ekleri Nelerdir? Cümle Örnekleri İle Kısaca "ismin Hal Ekleri" Konu AnlatımıCümle içerisinde kullanılan isimler birçok ek alarak da kullanılmaktadır. Bu ekler ile günlük hayatta da metin yazılarında da sıklıkla karşılaşmaktayız. Bu eklerden birisi de hal ekleridir. İsme eklenen hal eklerinin pek çok çeşidi bulunur. Bu nedenle de hal ekleri merak edilmektedir. Peki hal ekleri nelerdir? Cümle örnekleri ile kısaca "ismin hal ekleri" konu anlatımını sizlere detaylıca açıkladık.
26.08.2021Eğitim
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.09.2021Oyun
Serhan Kansu'dan insana dair derinlikli bir yolculuk
Serhan Kansu'dan insana dair derinlikli bir yolculukYazar Serhan Kansu’nun yeni kitabı “Kadınlar, Erkekler Ve Bazı İhtimaller” Nemesis etiketiyle raflardaki yerini aldı. Eser okuyucuyu; kadın-erkek ilişkilerindeki ‘diğer ihtimallere’, hayata ve insana dair derinlikli, samimi ve keyifli bir yolculuğa davet ediyor
24.08.2021Kültür Sanat
Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında? Sunucu Dilara Gönder aslen nereli?
Dilara Gönder kimdir, kaç yaşında? Sunucu Dilara Gönder aslen nereli?Dilara Gönder kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Show TV Ana Haber Bülteninin yeni sunucusu olan Dilara Gönder konusunda araştırmalar sürüyor. Almanya'nın Herrenberg şehrinde dünyaya gelen Dilara Gönder Lise eğitimine İzmir'de Üniversite eğitimine ise İstanbul'da tamamlamıştır. İşte Dilara Gönder hakkında merak edilenler....
23.08.2021TV Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

caddegöçmenyunanistantiyatrofestival

Yalın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.