Yapay Zekâ

Yapay Zekâ

Son dakika yapay zekâ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yapay zekâ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yapay zekâ haber sayfamızda...

Yapay Zekâ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 52 yapay zekâ haberi bulunmuştur.
Yapay zekâ yasası gerçeğimizi geri verir mi?
Yapay zekâ yasası gerçeğimizi geri verir mi? Kate Middleton’ın nerede olduğu sorusuyla başlayan tartışmalar  gündemdeyken “İşte Kate” diye paylaşılan her içerik gerçeğe olan inancımızı biraz daha sarstı. Peki, 21. YY insanı yapay zekâ ile kurduğu ilişkide nasıl konumlanacak?
30.03.2024 Pazar
Yapay zekâ mağazalarda
Yapay zekâ mağazalarda Türk Telekom’un ocak ayından itibaren mağazalarında kullanıcılara sunduğu yapay zekâ destekli Samsung cihaz yelpazesi, mart ayı sonunda gerçekleşecek One UI 6.1 güncellemesiyle daha da genişliyor.
26.03.2024 Teknoloji
Max Speur: Dijital ölçeklenmenin yolu yapay zekâ altyapısından geçiyor
Max Speur: Dijital ölçeklenmenin yolu yapay zekâ altyapısından geçiyor Dünyanın önde gelen yayın gruplarından The Economist tarafından İngiltere’nin başkenti Londra’da “Yapay Zekâyı Kuşanmak: Korkudan Servete” temasıyla düzenlenen Yıllık İş Dünyası İnovasyon Zirvesi’ne katılan Sabancı Holding Dijital Grup Başkanı Max Speur, “Verinin Öncüleri: İşten Sağlanan Veriyi Yapay Zekâ için Kullanmak” panelinde konuştu. Veri kalitesi ve erişebilirliği hakkında değerlendirmelerde bulunan Speur, yapay zekâ modellerini çalıştırmak için gerekli altyapıların önemine dikkat çekti.
25.03.2024 Teknoloji
Türk şirket ilk oyunuyla ABD’ye açılmaya hazırlanıyor
Türk şirket ilk oyunuyla ABD’ye açılmaya hazırlanıyor Yapay zekâ destekli sosyal bilgi yarışmaları ve kelime oyunlarına odaklanan oyun şirketi NBL Games, tohum yatırım turunu tamamlayarak ABD pazarına açılmaya hazırlandığını duyurdu.
29.02.2024 Teknoloji
Sahibinden 20 bin liraya satılık ses
Sahibinden 20 bin liraya satılık ses Ses sanatçısı olsun ya da olmasın birçok kişi seslerini yapay zekâ şirketlerine satıyor.
26.02.2024 Gündem
Yapay zekâlı şantaj uyarısı
Yapay zekâlı şantaj uyarısı ABD’nin Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ülkede yapay zeka üretimi cinsel içerikli şantajın 18 ayda yüzde binden fazla arttığını açıkladı.
13.02.2024 Dünya
Hakikate giden yol sanattır
Hakikate giden yol sanattır Taksim Sanat’ın yeni sergisi “Kimlik Göstergeleri”ni küratör Beral Madra ile konuştuk. Madra, “Hakikatin önemini insanlara gösterme isteğidir sanat” diyor.
11.02.2024 Kültür Sanat
Kral Şakir yapay zekâya karşı
Kral Şakir yapay zekâya karşı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Kral Şakir’ serisinin altıncı filmi ‘Devler Uyandı’, bu kez çocuklara teknolojiyi doğru şekilde kullanmanın önemini anlatacak.
10.02.2024 Cadde
Herkesin iyiliği için YZ
Herkesin iyiliği için YZ 'Moda' sözcüğün ötesinde: Yapay zekânın küresel zorluklara karşı sunduğu gerçekçi çözümler
9.02.2024 Teknoloji
Vergi bürokrasisinde yapay zekâ dönemi! Anlık bildirim
Vergi bürokrasisinde yapay zekâ dönemi! Anlık bildirim Devlette vergiyi yöneten Gelir İdaresi Başkanlığı, yapay zekayı etkin şekilde kullanacak. Manuel ve kişiye bağlı işler, yapay zeka uygulamaları ile robotik süreçlerde tasarlanarak iş gücü ve zaman tasarrufu sağlanacak.
8.02.2024 Ekonomi
Fotoğrafın yapay zekâyla imtihanı
Fotoğrafın yapay zekâyla imtihanı Gama Gallery, 10 Şubat’ta yapay zekâ sanatını sanatseverlerle buluşturuyor.
6.02.2024 Kültür Sanat
Yapay zekâ kaynaklı dezenformasyon riski
Yapay zekâ kaynaklı dezenformasyon riski Dünya Ekonomik Forumu’nun 2024 Global Riskler Raporu, yapay zeka kaynaklı dezenformasyonun önümüzdeki iki yıl içinde en büyük küresel tehdit olarak öne çıkacağını vurguluyor.
2.02.2024 Ekonomi
Yapay zekâ kendi karakterini yazdı
Yapay zekâ kendi karakterini yazdı Yapay zekâyla ürettiği müzikle dikkat çeken Beyza Doğuç, roman yayımladı.
29.01.2024 Kültür Sanat
Yapay zekâ üniversite müfredatlarına giriyor
Yapay zekâ üniversite müfredatlarına giriyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yapay zekâ ve dijital teknolojilerle ilgili derslerin üniversite müfredatlarına dahil edilmesine ilişkin iş birliği yapacak.
17.01.2024 Eğitim
Yeni yılın ilk hediyesi Milliyet Sanat
Yeni yılın ilk hediyesi Milliyet Sanat 2024’ü Milliyet Sanatla karşılıyoruz! Türkiye’nin en köklü kültür sanat dergisi yeni yılın ilk sayısıyla okuru tiyatrodan edebiyata, plastik sanatlardan sinemaya sanatın nabzını tutmaya çağırıyor.
3.01.2024 Kültür Sanat
Akademisyenlerden ‘yapay zekâ’ talepleri
Akademisyenlerden ‘yapay zekâ’ talepleri Yükseköğretim Kurulu (YÖK), önceki gün düzenlediği yapay zekâ çalıştayında 60 civarında akademisyeni bir araya getirdi.
20.12.2023 Eğitim
Çılgın yarışta son durum
Çılgın yarışta son durum Yapay zekâda rekabet devam ediyor. Yarışa katılan son isim yapay zekâyı insanlık için en büyük tehdit olarak gören Elon Musk!
11.11.2023 Pazar
Milletvekilleri de artık yapay zekâya emanet
Milletvekilleri de artık yapay zekâya emanet Dünyada ve Türkiye’de neredeyse her alanda ve sektörde kullanılan “yapay zekâ” artık Meclis’te de kullanılacak.
31.10.2023 Gündem
Yapay zekâ destekli fon asistanı
Yapay zekâ destekli fon asistanı Katılım Emeklilik, sektörün dijital dönüşümünde önemli bir adım daha atıyor.
26.10.2023 Sigorta
‘Yapay zekâ’nın telif hakkı var mı?
‘Yapay zekâ’nın telif hakkı var mı? Yapay zekâ tarafından ortaya konulan ürünlerin sayısı hızla artarken, yapay zekanın yarattığı eserlerin fikri mülkiyet hakları ise merak konusu.
26.10.2023 Gündem
19. YY sınıflarında yapay zekâ nesli
19. YY sınıflarında yapay zekâ nesli Kasım 2022’de ChatGPT’nin kullanıma sunulmasıyla üretken yapay zekâ hayatımıza girdi. Artık yapay zeka çağında, eğitim sistemimizi, okulların fiziksel ve teknolojik altyapısını, sınıfları ve müfredatı gözden geçirmemiz kaçınılmaz hale geldi.
7.10.2023 Pazar
Yapay zekâ ‘Persona’ya göz dikti
Yapay zekâ ‘Persona’ya göz dikti 26 Ocak-4 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenecek 47. Göteborg Film Festivali’nde Bergman klasiği “Persona”nın yapay zekâ kullanılmış versiyonu gösterilecek.
28.09.2023 Kültür Sanat
Ödevlerdeki gizli el: Yapay zekâ
Ödevlerdeki gizli el: Yapay zekâ Öğrenciler için mükemmele yakın ödevler, bitirme tezleri hazırlamak yapay zekâyla çok kolay. Ancak artık eğitimciler de tespit programlarıyla ödevin yapay zekâya yaptırılıp yaptırılmadığını saniyeler içinde ortaya çıkarabiliyorlar.
27.09.2023 Eğitim
Yapay zekâların savaşı
Yapay zekâların savaşı Yapay zekâlar, Rönesans dönemi İtalyan ressamı Raphael konusunda anlaşamadı.
13.09.2023 Kültür Sanat
25’inci yılda ‘acılı’ pasta!
25’inci yılda ‘acılı’ pasta! Eskiden ansiklopedi vardı, 25 yıldır ise Google var! Bu ay 25’inci doğum gününü kutlayan Google teknolojisiyle dünyayı değiştirdi. Ancak bu başarı, şirketin yapay zekâ rekabetinde geri kaldığı eleştirisiyle gölgelendi.
10.09.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Yapay Zekâ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.