Yapılandırma

Yapılandırma

Son dakika yapılandırma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yapılandırma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yapılandırma haber sayfamızda...

Yapılandırma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.307 yapılandırma haberi bulunmuştur.
Yargıtay Başkanı Akarca: Ceza dosyalarında birikmiş iş yükü, yarı oranında azaldı
Yargıtay Başkanı Akarca: Ceza dosyalarında birikmiş iş yükü, yarı oranında azaldıYargıtay Başkanı Mehmet Akarca, "2020 yılının sonunda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nda devreden dosya sayısı 203 bin 632 iken, 2021 yılı sonunda 97 bin 8 olmuştur. Ceza dosyalarında birikmiş iş yükü yarı oranında azalmıştır. Dosya sayısını azaltarak tasarruf ettiğimiz zamanı, adli kalitenin yükseltilmesine ayıracağız" dedi.
6.01.2022Gündem
Pandeminin ardından bizi daha parlak bir gelecek bekliyor
Pandeminin ardından bizi daha parlak bir gelecek bekliyorDell Technologies Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir önemli açıklamalarda bulundu. Hasdemir teknolojinin ekonomik tıkanmanın önünü açma konusunda altın bir anahtar olduğunu söyledi.
4.01.2022Vitrin
SGK'dan Genel Sağlık Sigortası hatırlatması!
SGK'dan Genel Sağlık Sigortası hatırlatması!Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 9 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe giren 7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçları otomatik olarak yapılandırıldı. Yapılandırmanın avantajlarından yararlanmak için ise son gün 31 Aralık.
29.12.2021Ekonomi
Kaynak odaklı hedef koyma zamanı
Kaynak odaklı hedef koyma zamanıÜlkemiz yenilenebilir enerji kaynakları açısından son derece zengin, bu alanlardaki potansiyelimiz oldukça güçlü. Karasal rüzgarda 100 bin MW’tan fazla, güneşte 250 bin MW’tan fazla enerji potansiyelimiz olduğu öngörülüyor. Hidroelektrik santraller ve jeotermal kaynaklar açısından da oldukça iyi bir konumdayız. Özellikle jeotermalde Avrupa ve dünya sıralamalarında üst noktalarda olmamız sevindirici. Kovid-19 sonrası dönem dünya genelinde sıkıntılar yaratmasına karşın Türkiye yenilenebilir enerji sektörü 2021 yılını kayda değer başarılarla geçirdi. Rüzgarda 10 GW kurulu gücün aşıldığına şahit olduk. Güneş enerjisi kurulu gücünde 7.500 MW’ı aştık. JES kurulu gücü 1.650 MW civarında. Ancak bu gelişmeler ve 2021’in dünya geneliyle paralel olarak bizler için de rekorlarla geçmiş olması sektörde her şeyin yolunda olduğunu göstermiyor.
4.01.2022Vitrin
Selenium markasını yeni adresine taşıdı
Selenium markasını yeni adresine taşıdıYeni yılda sektörde 55. yılını kutlamaya hazırlanan Aşçıoğlu, ‘Selenium’ markasını İstanbul Zeytinburnu’na da taşıdığını açıkladı. Genel olarak İstanbul şehir merkezinde projeler geliştiren Aşçıoğlu tarafından, yapılan ciddi pazar araştırmaları sonucu Zeytinburnu Kazlıçeşme bölgesindeki ihtiyacı gördükleri ifade edildi.
25.12.2021Ekonomi
Refinansman Nedir, Nasıl Yapılır? Refinansman Nasıl Yapılır?
Refinansman Nedir, Nasıl Yapılır? Refinansman Nasıl Yapılır?Çeşitli ihtiyaçları insanlar krediler ile karşılayabiliyor. Ama bu durumda, belirli bir vade sayısının ve faiz oranı dahil olduğu bir borçlanmayı kabul etmek de gerekir. Alındığı dönemde oldukça avantajlı olan krediler ise, zaman içinde avantajını kaybedebilir. Refinansman nedir, nasıl yapılır sizler için derledik.
19.12.2021Ekonomi
Repeater Nedir, Ne İşe Yarar? Repeater Özellikleri Nelerdir?
Repeater Nedir, Ne İşe Yarar? Repeater Özellikleri Nelerdir?Günlük hayatın akışında önemli bir yere sahip olan güçlerin başında internet yer alır. Bulunduğunuz ortamın genişliğine göre internet sağlayıcınızın yetersiz kaldığı bazı bölgeler olabilir. Repeater sayesinde zayıf ya da çok düşük olan interneti yüksek bir seviyeye de taşıyabilirsiniz. Repeater nedir, ne işe yarar sizler için derledik.
14.12.2021Eğitim
Kılıçdaroğlu'ndan 'yurttaş özgürlüğü' için 6 vaat
Kılıçdaroğlu'ndan 'yurttaş özgürlüğü' için 6 vaatCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Türkiye farklılıklarından ve özgürlüklerinden korkan değil, 'farklılıklarını ve özgürlüklerini kutlayan' bir ülke haline gelecek" diyerek, iktidara gelmeleri halinde ilk 6 ayda "yurttaş özgürlükleri" kapsamında hayata geçirecekleri 6 vaadi paylaştı.
12.12.2021Siyaset
20 belediye arasında üçüncü büyük bütçe
20 belediye arasında üçüncü büyük bütçeBalıkesir Büyükşehir sınırları içinde yer alan 20 ilçe belediyesi arasında 203 milyonluk bütçesiyle Ayvalık Belediyesi üçüncü, nüfusa göre bütçe büyüklüğü açısından da birinci sırada yer aldı.
9.12.2021Ege
Yapılandırılan prim borçlarının ilk taksit ödemesi için son gün 30 Kasım
Yapılandırılan prim borçlarının ilk taksit ödemesi için son gün 30 KasımPrim borçlarını yapılandıran vatandaşların kanunun getirdiği avantajlardan yararlanabilmesi için borçlarının ilk taksitini 30 Kasım tarihine kadar ödemesi gerekiyor.
28.11.2021Ekonomi
Yapılandırmaya 1 milyon kişi başvurdu
Yapılandırmaya 1 milyon kişi başvurduSosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 1 milyon 190 bin kişi, toplam 61 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu.
21.11.2021Uzmanpara
SGK'ya 1 milyon 190 bin kişi yapılandırma başvurusunda bulundu
SGK'ya 1 milyon 190 bin kişi yapılandırma başvurusunda bulunduSosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 1 milyon 190 bin kişi, toplam 61 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu.
21.11.2021Ekonomi
TTK (Türkiye Taş Kömürü Kurumu) 30 nitelikli işçi alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman alınacak?
TTK (Türkiye Taş Kömürü Kurumu) 30 nitelikli işçi alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman alınacak?TTK 30 nitelikli işçi alımı yapacağını duyurdu. İlan.gov.tr adresi üzerinden yayımlanan işçi alımına ilişkin yapılan açıklamada Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nda çalıştırılmak üzere yerüstü işyerlerinde çalıştırılmak üzere 30 nitelikli işçi alımı yapılacağını duyurdu. Peki TTK 30 işçi alımı başvuru şartları neler hangi meslek gruplarından alım yapılacak?
19.11.2021Gündem
GSS'de prim borcu için son günler! SGK otomatik yapılandırdı
GSS'de prim borcu için son günler! SGK otomatik yapılandırdıGenel sağlık sigortası (GSS) prim borçları için ay sonuna kadar süre var. Bu sürede gelir testine girmesi gerektiği halde girmeyenler borçlarını sildirebilir, gelir testi yaptırıp prim ödeyemeyenler için de yapılandırma fırsatı devam ediyor. İşte detaylar...
19.11.2021Ekonomi
Son dakika! Bakan Muş'tan ihracat açıklaması: Son 20 yılda ilk kez oluyor
Son dakika! Bakan Muş'tan ihracat açıklaması: Son 20 yılda ilk kez oluyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin eleştiri ve sorularına yanıt verdi. Bakan Muş, "Son 20 yılda Türkiye, ilk kez dünya ihracat payında yüzde 1 seviyesine çıktı" dedi.
17.11.2021Ekonomi
Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir" dedi.
12.11.2021Uzmanpara
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verdi
Rekabet Kurulu bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verdiRekabet Kurulu, bazı birleşme ve devralma işlemlerine izin verilmesini kararlaştırdı.
9.11.2021Ekonomi
Cildinizi kışa hazırlamak için 5 öneri
Cildinizi kışa hazırlamak için 5 öneriSoğuk havaların gelmesiyle birlikte kan dolaşımı yavaşlıyor ve cildin ihtiyaç duyduğu nem oranı artıyor. Sert ve rüzgârlı hava cildin yıpranmasına ve erken yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Ayşegül Girgin 5 adımda cildinizi kışa hazırlayacak ipuçlarını adım adım sıraladı.
3.11.2021Cilt Bakımı
Vergi dairelerinde bugün mesai uzatıldı
Vergi dairelerinde bugün mesai uzatıldıVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı Kanundan yararlanan mükelleflere kolaylık sağlanması ve muhtemel yoğunluğun önlenmesi amacıyla vergi daireleri bugün saat 21.00'e kadar açık olacak.
1.11.2021Ekonomi
İngiliz şirketlerin Türkiye'ye ilgisi arttı
İngiliz şirketlerin Türkiye'ye ilgisi arttıİngiliz Ticaret Odası (BCCT) Başkanı Chris Gaunt, Türkiye'nin daha çok yatırım çekeceğini belirterek, "Türkiye'ye ilginin arttığını görüyoruz. Türkiye'ye Güneydoğu Asya'ya alternatif üretim merkezi olarak bakan İngiliz şirketlerinden de talepler alıyoruz." dedi.
28.10.2021Uzmanpara
Ahmet Ağaoğlu: "Bütün şikayetimiz sistemden"
Ahmet Ağaoğlu: "Bütün şikayetimiz sistemden"Kulüpler Birliği Vakfı ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Anadolu kulüplerinin dört büyük kulüple rekabet edebilecek düzeye getirilmesi gerektiğini aksi takdirde Türk futbolunun gelişmesinin asla mümkün olmayacağını söyledi.
27.10.2021Trabzonspor
Son dakika - Nihat Özdemir açıkladı! Yayın ihalesi, seyirci kapasitesi, harcama limiti, MHK Başkanı...
Son dakika - Nihat Özdemir açıkladı! Yayın ihalesi, seyirci kapasitesi, harcama limiti, MHK Başkanı...TFF Başkanı Nihat Özdemir, BAL ve SAL ile Kadınlar futbol liglerinin ay sonu itibariyle başlayacağını açıkladı. Özdemir, "Çok yakında zannediyorum ki %100 kapasite ile stadyumlara girişi açacağız." dedi. Yayın ihalesiyle ilgili olarak Aralık ve Ocak arasını işaret etti. Öte yandan Özdemir "1-2 gün içinde yeni MHK başkanımız açıklanacak" ifadelerini kullandı.
27.10.2021Futbol
Bankalardan salgın döneminde 940 milyarlık kredi
Bankalardan salgın döneminde 940 milyarlık krediBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bankaların salgını başlangıcından itibaren 940 milyar lira civarında yeni kredi kullandırımı gerçekleştirdiğini söyledi.
27.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yapılandırma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.