Yasa Tasarısı

Yasa Tasarısı

Son dakika yasa tasarısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasa tasarısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasa tasarısı haber sayfamızda...

Yasa Tasarısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.405 yasa tasarisi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Fransa'da Senato'da "ayrılıkçı" yasa tasarısı kabul edildi!
Son dakika... Fransa'da Senato'da "ayrılıkçı" yasa tasarısı kabul edildi!Fransız Senatosu, Müslümanları hedef aldığı gerekçesiyle eleştirilen "ayrılıkçı" yasa tasarısını onayladı. Senato'da yapılan oylamada tasarı 109 "hayır" oyuna karşı 208 "evet" oyuyla kabul edildi. Tasarı, Ulusal Meclis'te ikinci kez oylanacak.
12.04.2021Dünya
Son dakika: Somali'de kriz aşıldı!
Son dakika: Somali'de kriz aşıldı!Son dakika haberine göre, federal hükümetin görev süresini 2 yıl uzatan yasa tasarısı mecliste 149 oyla kabul edildi.
12.04.2021Dünya
Son dakika... Putin, 2036'ya kadar başkanlığın önünü resmen açtı
Son dakika... Putin, 2036'ya kadar başkanlığın önünü resmen açtıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, mevcut devlet başkanının iki dönem daha aynı göreve adaylığını koymasına izin veren yasayı imzaladı.
5.04.2021Dünya
ABD Temsilciler Meclisi onayladı! 4 milyon kişiye vatandaşlık yolu açıldı
ABD Temsilciler Meclisi onayladı! 4 milyon kişiye vatandaşlık yolu açıldıABD Temsilciler Meclisi, ülkeye çocuk yaşta yasa dışı olarak getirilen 3 milyon civarında göçmenin yanı sıra 1 milyona yakın illegal tarım işçisine vatandaşlık yolunu açan yasa tasarılarını onayladı.
19.03.2021Dünya
İngiltere'de Sarah Everard cinayeti ve polis tasarısı protesto ediliyor
İngiltere'de Sarah Everard cinayeti ve polis tasarısı protesto ediliyorİngiltere'nin başkenti Londra'da Sarah Everard'ın polis tarafından kaçırılıp öldürülmesi ve polise yeni yetkiler veren yasa tasarısı protesto edildi.
16.03.2021Haberler
İngiltere'de Sarah Everard cinayeti ve polis tasarısı protesto ediliyor
İngiltere'de Sarah Everard cinayeti ve polis tasarısı protesto ediliyorİngiltere'nin başkenti Londra'da Sarah Everard'ın polis tarafından kaçırılıp öldürülmesi ve polise yeni yetkiler veren yasa tasarısı protesto edildi.
16.03.2021Dünya
İngiltere'de polisin Everard'ı anma törenine müdahalesi tartışılıyor
İngiltere'de polisin Everard'ı anma törenine müdahalesi tartışılıyorİngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, bir polis memuru tarafından kaçırılarak öldürülen Sarah Everard'ı anma törenine polis müdahalesinin "üzücü" olduğunu ve müfettiş raporu istediğini belirterek, kadınları dinlediğini ve bazı taleplerin yasaya dönüştürüleceğini söyledi.
15.03.2021Dünya
Tarihi bölgede ‘kim anlatacak’ kavgası
Tarihi bölgede ‘kim anlatacak’ kavgasıTurizm sezonu yaklaşırken, tarihi bölgeleri turistlere gezdiren rehberler ile alan kılavuzları arasında ‘anlatıcı’ tartışması yaşanıyor
13.03.2021Gündem
Biden ekonomik destek paketini imzaladı
Biden ekonomik destek paketini imzaladıABD Başkanı Joe Biden, Kongre'den geçen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele için 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketini onayladı.
12.03.2021Uzmanpara
Son dakika... Biden, Kovid-19 yardım paketini imzaladı!
Son dakika... Biden, Kovid-19 yardım paketini imzaladı!ABD Başkanı Biden, 1.9 trilyon dolarlık Kovid-19 yardım paketini imzaladı. Ekonomik destek paketi kapsamında, yılda 75 bin dolardan az kazanan bireylere 1400 dolarlık doğrudan nakit yardımı sağlanması öngörülüyor. 350 milyar dolarlık kaynağın ayrıldığı pakette, aşı dağıtımı, Kovid-19 testi, kira yardımı ve okullar için de finansman desteği yer alıyor.
11.03.2021Dünya
ABD Güney Carolina'da idam mahkumları 'kurşuna dizilecek'
ABD Güney Carolina'da idam mahkumları 'kurşuna dizilecek'ABD'nin Güney Carolina eyaletinde senato, idam yöntemleri arasına "kurşuna dizerek infazın" eklenmesine yönelik yasa tasarısını kabul etti.
3.03.2021Dünya
ABD'li Kongre Üyesi Omar, bin Selman'a yaptırım için tasarı sundu
ABD'li Kongre Üyesi Omar, bin Selman'a yaptırım için tasarı sunduABD'de Demokrat Kongre Üyesi Ilhan Omar, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a, Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden dolayı yaptırım uygulanması için Temsilciler Meclisine yasa tasarısı sundu.
2.03.2021Dünya
ABD Kongresine, muhtemel "Müslüman yasağı"nın engellenmesi için tasarı sunuldu
ABD Kongresine, muhtemel "Müslüman yasağı"nın engellenmesi için tasarı sunulduABD eski başkanı Donald Trump’ın bazı Müslüman ülke vatandaşlarının ABD'ye girmesini engellemek için 2017 yılının başında getirdiği, "Müslüman yasağı" olarak bilinen uygulamanın gelecekte tekrar etmemesi için ABD Kongresine yeni bir tasarı sunuldu.
2.03.2021Dünya
Son dakika! Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var!
Son dakika! Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli CNN TÜRK’e özel bir röportaj verdi. Hayvan haklarından, kooperatif marketlere gündemdeki bir çok konu hakkında bilgiler veren Pakdemirli, bugünden itibaren hiç yağış almasa üç büyük şehrin kendine ne kadar yetecek suyu olduğunu da açıkladı.
26.02.2021Gündem
Irak'ta, Meclisin feshedilmesi için milletvekillerinden imza toplandı
Irak'ta, Meclisin feshedilmesi için milletvekillerinden imza toplandıIrak'ın resmi gazetesi Sabah'ın bugünkü sayısında manşetten yer verdiği haberine göre, Şii dini ve siyasi liderlerden Ammar el-Hekim'e bağlı İrakiyyun Grubu Milletvekili Ali Bideyri, "Erken seçimlerin zamanında (10 Ekim) yapılabilmesi için meclisin kendini feshetmesi gerekiyor. Bunun için 21 milletvekili imza verdi. İmza sayısı daha da artacak." dedi.
25.02.2021Dünya
Biden, tedarik zincirini güçlendirmeye yönelik kararname imzaladı
Biden, tedarik zincirini güçlendirmeye yönelik kararname imzaladıABD Başkanı Joe Biden, yüksek kapasiteli batarya, ilaç, kritik mineraller ile otomobil, telefon ve askeri teçhizat gibi ürünlerde kullanılan yarı iletkenlerin tedarik zincirini güçlendirerek imalatı artırmayı amaçlayan yeni bir kararname imzaladı
25.02.2021Dünya
ABD'de artan araba hırsızlıklarının faturası ünlü oyuna kesildi
ABD'de artan araba hırsızlıklarının faturası ünlü oyuna kesildiABD'nin Illinois eyaletinde artan araba hırsızlıklarında video oyunları hedef gösterildi.
24.02.2021Dünya
Yeniden ‘arkadaş’ oldular!
Yeniden ‘arkadaş’ oldular!Avustralya’da tartışma yaratan sosyal medya düzenlemesinin ardından, haber paylaşılmasını yasaklayan Facebook geri adım attı.
24.02.2021Dünya
Facebook'tan Avustralya'da geri adım
Facebook'tan Avustralya'da geri adımFacebook ile Google haber kaynaklarına ödeme yapılmasında değişiklik için anlaştı, sosyal medya devi kullanıcıların haber paylaşma yasağını kaldırıyor.
23.02.2021Dünya
Facebook Avustralya olayında geri adım atıyor!
Facebook Avustralya olayında geri adım atıyor!Sosyal medya kuruluşu Facebook'un Avustralya haber sitelerine koyduğu yasağı kaldırmayı planladığı belirtildi.
23.02.2021Teknoloji
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunuldu
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunulduABD'de en fazla idam cezasını infaz etmekle bilinen Virginia'da eyalet meclisinin iki kanadı, idam cezasının kaldırılmasına yönelik yasa tasarısını onaylayarak Vali Ralp Northam'ın onayına sundu.
22.02.2021Dünya
Macaristan'da Kovid-19'a karşı "acil durum" 90 gün uzatıldı
Macaristan'da Kovid-19'a karşı "acil durum" 90 gün uzatıldıMacaristan'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amacıyla ilan edilen "acil durum" süresinin 90 gün daha uzatılmasını öngören yasa tasarısı parlamentoda kabul edildi.
22.02.2021Dünya
Avustralya Facebook'a reklam vermeyecek
Avustralya Facebook'a reklam vermeyecekAvustralya ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımlarını engellediği gerekçesiyle sosyal paylaşım platformu Facebook'taki reklam kampanyalarını durdurdu.
22.02.2021Dünya
Facebook yeni bir yasakla gündemde! İşte detaylar
Facebook yeni bir yasakla gündemde! İşte detaylarFacebook kısa bir süre önce Avustralya için verdiği kararla tepki çekiyor. Facebook, haber içeriklerinin ücretlendirilmesi konusundaki bir yasa sebebiyle Avustralya hükümeti ile karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan gerilim sonrası Facebook Avustralyalı kullanıcılarının tüm haber içeriklerine erişimlerini kesti ve olaylar boyut değiştirdi.
19.02.2021Teknoloji
Telif kavgası!
Telif kavgası!Teknoloji devleri ile hükümetler arasındaki güç savaşı son olarak Avustralya’da patlak verdi. Ülkede yayımlanan haberler için telif ödenmesini öngören yeni yasa sonrası Facebook Avustralya’da haber paylaşımını engelledi.
19.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdfacebookingiltereAvustralyasenato

Yasa Tasarısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.