Yasa Tasarısı

Yasa Tasarısı

Son dakika yasa tasarısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasa tasarısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasa tasarısı haber sayfamızda...

Yasa Tasarısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.374 yasa tasarisi haberi bulunmuştur.
Son dakika! Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var!
Son dakika! Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var! Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli CNN TÜRK’e özel bir röportaj verdi. Hayvan haklarından, kooperatif marketlere gündemdeki bir çok konu hakkında bilgiler veren Pakdemirli, bugünden itibaren hiç yağış almasa üç büyük şehrin kendine ne kadar yetecek suyu olduğunu da açıkladı.
26.02.2021Gündem
Irak'ta, Meclisin feshedilmesi için milletvekillerinden imza toplandı
Irak'ta, Meclisin feshedilmesi için milletvekillerinden imza toplandıIrak'ın resmi gazetesi Sabah'ın bugünkü sayısında manşetten yer verdiği haberine göre, Şii dini ve siyasi liderlerden Ammar el-Hekim'e bağlı İrakiyyun Grubu Milletvekili Ali Bideyri, "Erken seçimlerin zamanında (10 Ekim) yapılabilmesi için meclisin kendini feshetmesi gerekiyor. Bunun için 21 milletvekili imza verdi. İmza sayısı daha da artacak." dedi.
25.02.2021Dünya
Biden, tedarik zincirini güçlendirmeye yönelik kararname imzaladı
Biden, tedarik zincirini güçlendirmeye yönelik kararname imzaladıABD Başkanı Joe Biden, yüksek kapasiteli batarya, ilaç, kritik mineraller ile otomobil, telefon ve askeri teçhizat gibi ürünlerde kullanılan yarı iletkenlerin tedarik zincirini güçlendirerek imalatı artırmayı amaçlayan yeni bir kararname imzaladı
25.02.2021Dünya
ABD'de artan araba hırsızlıklarının faturası ünlü oyuna kesildi
ABD'de artan araba hırsızlıklarının faturası ünlü oyuna kesildiABD'nin Illinois eyaletinde artan araba hırsızlıklarında video oyunları hedef gösterildi.
24.02.2021Dünya
Yeniden ‘arkadaş’ oldular!
Yeniden ‘arkadaş’ oldular!Avustralya’da tartışma yaratan sosyal medya düzenlemesinin ardından, haber paylaşılmasını yasaklayan Facebook geri adım attı.
24.02.2021Dünya
Facebook'tan Avustralya'da geri adım
Facebook'tan Avustralya'da geri adımFacebook ile Google haber kaynaklarına ödeme yapılmasında değişiklik için anlaştı, sosyal medya devi kullanıcıların haber paylaşma yasağını kaldırıyor.
23.02.2021Dünya
Facebook Avustralya olayında geri adım atıyor!
Facebook Avustralya olayında geri adım atıyor!Sosyal medya kuruluşu Facebook'un Avustralya haber sitelerine koyduğu yasağı kaldırmayı planladığı belirtildi.
23.02.2021Teknoloji
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunuldu
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunulduABD'de en fazla idam cezasını infaz etmekle bilinen Virginia'da eyalet meclisinin iki kanadı, idam cezasının kaldırılmasına yönelik yasa tasarısını onaylayarak Vali Ralp Northam'ın onayına sundu.
22.02.2021Dünya
Macaristan'da Kovid-19'a karşı "acil durum" 90 gün uzatıldı
Macaristan'da Kovid-19'a karşı "acil durum" 90 gün uzatıldıMacaristan'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amacıyla ilan edilen "acil durum" süresinin 90 gün daha uzatılmasını öngören yasa tasarısı parlamentoda kabul edildi.
22.02.2021Dünya
Avustralya Facebook'a reklam vermeyecek
Avustralya Facebook'a reklam vermeyecekAvustralya ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımlarını engellediği gerekçesiyle sosyal paylaşım platformu Facebook'taki reklam kampanyalarını durdurdu.
22.02.2021Dünya
Facebook yeni bir yasakla gündemde! İşte detaylar
Facebook yeni bir yasakla gündemde! İşte detaylarFacebook kısa bir süre önce Avustralya için verdiği kararla tepki çekiyor. Facebook, haber içeriklerinin ücretlendirilmesi konusundaki bir yasa sebebiyle Avustralya hükümeti ile karşı karşıya kalmıştı. Yaşanan gerilim sonrası Facebook Avustralyalı kullanıcılarının tüm haber içeriklerine erişimlerini kesti ve olaylar boyut değiştirdi.
19.02.2021Teknoloji
Telif kavgası!
Telif kavgası!Teknoloji devleri ile hükümetler arasındaki güç savaşı son olarak Avustralya’da patlak verdi. Ülkede yayımlanan haberler için telif ödenmesini öngören yeni yasa sonrası Facebook Avustralya’da haber paylaşımını engelledi.
19.02.2021Dünya
AK Parti'den son dakika açıklaması: Böyle skandal cümle duyulmamıştır
AK Parti'den son dakika açıklaması: Böyle skandal cümle duyulmamıştırGelen son dakika haberine göre; AK Parti MYK sonrası Sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Kılıçdaroğlu'na "PKK terör örgütüne söylenecek laf, Türkiye'nin devlet başkanına söylenirse bu, şehitlere sahip çıkmak olur mu? Türkiye'nin terörle mücadelesine doğrudan saldıran bir provokasyondur. Böyle skandal cümle duyulmamıştır" sözleri ile tepki gösterdi. Gara'da gerçekleşen operasyonda tüm yolların denendiğini aktaran Çelik, "Evlatlarımızın canını kurtarmak için diplomasi ve operasyon alanına giren her seçenek değerlendirilmiştir" dedi.
18.02.2021Siyaset
Facebook'tan o ülkeye haber yasağı! Paylaşım yapamayacaklar
Facebook'tan o ülkeye haber yasağı! Paylaşım yapamayacaklarSosyal paylaşım sitesi Facebook, teknoloji devlerinin Avustralya medya şirketlerinin ürettiği haberler için ödeme yapmasını zorunlu kılan yasa tasarısı nedeniyle Avustralyalıların platformdaki haberleri paylaşmalarını engellediğini duyurdu.
17.02.2021Teknoloji
Yunanistan Parlamentosu tartışmalı "eğitim reformu paketini"  onayladı
Yunanistan Parlamentosu tartışmalı "eğitim reformu paketini" onayladıYunanistan Parlamentosu, üniversitelere polis müdahalesine yol açabileceği ve eğitim kalitesini düşüreceği gerekçesiyle protesto edilen "eğitim reformu paketini" onayladı.
11.02.2021Dünya
Hindistan hükümeti haftada 4 gün çalışmayı mümkün kılacak yasa tasarısı hazırlığında
Hindistan hükümeti haftada 4 gün çalışmayı mümkün kılacak yasa tasarısı hazırlığındaHindistan hükümeti, şirketlere haftalık toplam çalışma günü sayısını 4'e düşürme esnekliği sağlayabilecek bir dizi yeni iş kanunundaki maddeleri karara bağlamayı düşünüyor. Fakat bu, standart 9 saatlik vardiya yerine çalışanların 12 saat mesai yapması gerekeceği anlamına geliyor.
11.02.2021Dünya
Lordlar Kamarası’ndan kadavra sergisine tepki
Lordlar Kamarası’ndan kadavra sergisine tepkiİngiltere’de milletvekilleri Birmingham’da 2018’de açılan bir sergide kullanılan kadavraların Çin’de idam edilen mahkumlara ait olabileceğini tartışıyor.
İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çin'le ticaret anlaşması yapılmasın çağrısı
İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çin'le ticaret anlaşması yapılmasın çağrısıİngiltere'de muhalefet ve bazı iktidar partisi üyeleri, Çin'in Uygur Türklerine yönelik işkence, tecavüz ve zorla kısırlaştırma suçu işlediğini belirterek hükümete, soykırım yapan ülkelerle ticaret anlaşmaları imzalanmasının önlenmesini öngören tasarıyı kabul etmesi çağrısı yaptı.
4.02.2021Dünya
Avrupa sokakları karıştı! Yeniden karşı karşıya geldiler
Avrupa sokakları karıştı! Yeniden karşı karşıya geldilerFransa genelinde halk, tartışmalı genel güvenlik yasa tasarısı karşıtı protestolar düzenlemeye devam ediyor. Başta Paris olmak üzere birçok kentte, Uluslararası Af Örgütü, İnsan Hakları Ligi, gazeteci sendikaları, sarı yeleklilerin çağrısıyla binlerce kişi, tartışmalı yasa tasarısının geri çekilmesi talebiyle gösteri yaptı.
30.01.2021Dünya
'Çoklu baro' eylemine katılan avukatlara soruşturma
'Çoklu baro' eylemine katılan avukatlara soruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl 3 Temmuz'da Ankara Adliyesi önünde toplanarak 'çoklu baro' yasasını protesto eden avukatlardan 23'ü hakkında soruşturma başlattı.
28.01.2021Gündem
Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’ndan flaş Google açıklaması
Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’ndan flaş Google açıklamasıAvustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Google ile rekabetten ve dijital reklam tedarik zincirinde şeffaflıktan yoksunluğun, yayıncıları, reklamcıları ve tüketicileri etkilediğini belirterek, şirketin reklam hakimiyetinin ele alınması gerektiğini bildirdi.
28.01.2021Teknoloji
Son dakika... Türkiye: Yunanistan'ın İyon kararı Ege Denizi'ni etkilemez!
Son dakika... Türkiye: Yunanistan'ın İyon kararı Ege Denizi'ni etkilemez!Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’ın İyon Denizi’nde karasularını 12 deniz miline çıkarma kararının Ege Denizi’ni hiçbir şekilde etkilemeyeceğini söyledi.
20.01.2021Dünya
Yunanistan, İyon Denizi'nde kara sularının 12 mile çıkarılmasını onayladı
Yunanistan, İyon Denizi'nde kara sularının 12 mile çıkarılmasını onayladıYunanistan Parlamentosu, İyon Denizi'nde ülkenin kara sularını 6 milden 12 mile çıkarılmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
20.01.2021Dünya
Son dakika: Yunanistan'dan provokatif yaklaşım! Türkiye 'savaş sebebi' saydı
Son dakika: Yunanistan'dan provokatif yaklaşım! Türkiye 'savaş sebebi' saydıGelen son dakika haberine göre, Yunanistan'ın Girit'in doğusunda ve güneyinde kara sularını 12 mile çıkaracağını duyurması depreme yol açtı. Gelecek hafta İstanbul'daki kritik randevu öncesinde Ankara-Atina hattında ipler gerildi, Yunan medyası Türkiye'yi suçlayan haberlere yer verdi. Öte yandan Yunanistan’ın tartıştığı İyon Denizi’nde kara sularının genişletilmesini öngören yasa tasarısının yankıları sürerken Yunan Başbakan Miçotakis’ten skandal bir açıklama geldi. İşte son dakika haberinin detayları...
20.01.2021Dünya
Fransa’da “küresel güvenlik” yasası protestoları devam ediyor
Fransa’da “küresel güvenlik” yasası protestoları devam ediyorFransa'da binlerce kişi, yoğun kar yağışına rağmen 80 farklı kent ve kasabada sokaklara dökülerek, tartışmalı “küresel güvenlik” yasasını protesto etti.
16.01.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

facebookAvustralyayunanistanGoogleabd

Yasa Tasarısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.