Yasağı

Yasağı

Son dakika yasağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasağı haber sayfamızda...

Yasağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.635 yasagi haberi bulunmuştur.
Yüksek riskli illerdeki yasaklar neler? Kırmızı renk kodlu çok yüksek riskli iller yasakları...
Yüksek riskli illerdeki yasaklar neler? Kırmızı renk kodlu çok yüksek riskli iller yasakları... Yüksek riskli illerde uygulanan yasaklar merak konusu. Türkiye'de iller risk durumuna göre 4 gruba ayrıldı. Yasaklar ise illerin risk durumuna göre gerçekleştiriliyor. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde yaşayanlar ise yasakları merak ediyor. Peki yüksek riskli illerde yasaklar neler?
8.03.2021Gündem
Yasaklar geri gelecek mi, tekrar olacak mı? Son dakika hafta sonu-içi yasakları kalktı mı 2021?
Yasaklar geri gelecek mi, tekrar olacak mı? Son dakika hafta sonu-içi yasakları kalktı mı 2021?Yasaklar ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde iller risk durumlarına göre gruplara ayrıldı ve yasaklar illerin risk durumlarına göre şekilleniyor. Normalleşme adımları devamında gelen veriler sonrasında yasakların tekrar gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Peki yasaklar geri gelecek mi? İşte son dakika gelişmeleri...
8.03.2021Gündem
Veriler açıklandı! Şubat ayında 22 bin 795 kazada, 110 kişi hayatını kaybetti
Veriler açıklandı! Şubat ayında 22 bin 795 kazada, 110 kişi hayatını kaybettiEMNİYET Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı verilerine göre; Şubat ayında 85 ölümlü, 5 bin 580 yaralamalı, 14 bin 130 maddi hasarlı olmak üzere toplam 22 bin 795 kaza meydana geldi, 12 bin 492 kişi yaralandı, 110 kişi hayatını kaybetti.
8.03.2021Haberler
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yeni saatleri
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yeni saatleri20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Hangi illerde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor? Kontrollü normalleşme kararları ile birlikte bazı illerde yasaklar kaldırıldı. İstanbul'da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için saat yasağı devam ediyor mu? İşte risk grubuna göre sokağa çıkma saatleri...
8.03.2021Gündem
Trabzon için korkutan açıklama! 'Yeniden vaka artışına neden olacak'
Trabzon için korkutan açıklama! 'Yeniden vaka artışına neden olacak'Türkiye’nin koronavirüs risk haritasında ‘Çok yüksek riskli iller’ arasında yer alan Trabzon, geçen haftaya göre vaka sayısı en çok azalan iller arasında yer aldı. Bu azalmaya rağmen uzmanlar cumartesi günü sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının vaka artışlarına neden olabileceği uyarılarında bulundu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı cumartesi gününe ilişkin, "Bu kalabalıklar yeniden vaka artışına neden olacak" dedi.
8.03.2021Gündem
Sokağa çıkma yasakları hangi illerde kaldırıldı, yasakların kaldırıldığı iller hangileri? 13-14 Mart bu hafta sonu yasak var mı?
Sokağa çıkma yasakları hangi illerde kaldırıldı, yasakların kaldırıldığı iller hangileri? 13-14 Mart bu hafta sonu yasak var mı?Hangi illerde sokağa çıkma yasakları kaldırıldı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1 Mart'ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan düşük-orta riskli illerde yasakların kaldırıldığı açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar yasakların kaldırıldığı iller hangileri, düşük-orta riskli iller hangileri sorularına yanıt aramaya başladı. Peki Hangi illerde yasaklar kaldırıldı, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi illerde uygulanacak?
8.03.2021Gündem
Barakada eğlence pahalıya patladı! 10 kişiye 31 bin lira ceza
Barakada eğlence pahalıya patladı! 10 kişiye 31 bin lira cezaSakarya’da müzik sesi gelen barakaya baskın düzenledi. Barakada eğlenen 10 kişiye koronavirüs tedbirlerini ihlalden toplam 31 bin TL ceza kesildi.
8.03.2021Gündem
Konya yasağı deldi! Eğlence mekanına şok baskın
Konya yasağı deldi! Eğlence mekanına şok baskınYeni tip koronavirüs risk haritasına göre "çok yüksek risk" kategorisinde yer alan Konya'da baskınlar devam ediyor. Kısıtlamalara rağmen açık bulunan ruhsatsız eğlence mekanına yapılan polis denetiminde 24 kişiye ceza kesildi.
8.03.2021Haberler
Konya yasağı deldi! Eğlence mekanına şok baskın
Konya yasağı deldi! Eğlence mekanına şok baskınYeni tip koronavirüs risk haritasına göre "çok yüksek risk" kategorisinde yer alan Konya'da baskınlar devam ediyor. Kısıtlamalara rağmen açık bulunan ruhsatsız eğlence mekanına yapılan polis denetiminde 24 kişiye ceza kesildi.
8.03.2021Gündem
Son dakika... Korkulan oldu! Gündemde şehirlerarası geçiş yasağı var
Son dakika... Korkulan oldu! Gündemde şehirlerarası geçiş yasağı varGelen son dakika haberine göre; Geçtiğimiz haftadan itibaren uygulanan kademeli normalleşmede ilk veriler korkuturken daha sıkı önlemler gündem geldi. Kentin geneli sarı bile olsa, riskli cadde, mahalle, sokak ve parklar için kırmızı kurallar uygulanabilecek. İller arası geçiş zorlaştırılacak. İşte gündemdeki yeni önlemler...
8.03.2021Gündem
Kafeler açıldı mı? Kafeler saat kaçta açılıyor- kapanıyor ve hangi illerde açık?
Kafeler açıldı mı? Kafeler saat kaçta açılıyor- kapanıyor ve hangi illerde açık?Kafeler bazı illerde müşterilerine kapılarını açtı. Düşük, orta ve yüksek riskli illerde kafeler yüzde 50 kapasite ile hizmet veriyor. Kafelerin çalışma saatleri ile ilgili detaylar ise merak ediliyor. Peki kafeler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? Kafeler hangi illerde açık?
8.03.2021Gündem
Seyahat yasağı geldi mi? Şehirlerarası seyahat yasağı var mı?
Seyahat yasağı geldi mi? Şehirlerarası seyahat yasağı var mı?Kademeli normalleşme sonrası ilk veriler pek de iç açıcı değil. Bu nedenle sıkı önlemler için adımlar atılmaya başlandı. Bunlardan biri de seyahat yasağı... Amaç iller arası geçişi zorlaştırmak. Bu gelişmeler sonrası vatandaşlar sıklıkla "Seyahat yasağı geldi mi? Şehirlerarası seyahat yasağı var mı?" diye sormaya başladı.
8.03.2021Gündem
‘2537 sağlık personeli emekli oldu’
‘2537 sağlık personeli emekli oldu’CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’nin 8 Haziran 2020’den sonra istifa eden ya da emekli olan hekim ve sağlık çalışanlarının sayısına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2537 sağlık personelinin emekli olduğunu açıkladı.
8.03.2021Gündem
İsviçre'de peçe yasağı halkın yüzde 52'lik "evet" oyuyla kabul edildi
İsviçre'de peçe yasağı halkın yüzde 52'lik "evet" oyuyla kabul edildiİsviçre'de yapılan referandumda seçmenler, "Yüzü tamamen örtme (peçe) yasağına evet" inisiyatifini, yüzde 52'lik oyla kabul etti.
7.03.2021Dünya
Kırmızı kategoride yer alan Aksaray'da tam kapanma uygulandı
Kırmızı kategoride yer alan Aksaray'da tam kapanma uygulandıSağlık Bakanlığı'nın açıkladığı haritaya göre, çok yüksek riskli il olarak kırmızı kategoride yer alan Aksaray'da, bugün sokağa çıkma kısıtlamasında bakkal ve manavlar kapatıldı. Tam kapanmanın uygulandığı kentte sadece süt üreticileri, sütlerin günlük toplanması gerektiği için seyreltilmiş şekilde çıkabilecek.
7.03.2021Haberler
Kırmızı kategoride yer alan Aksaray'da tam kapanma uygulandı! Kent sessizliğe büründü
Kırmızı kategoride yer alan Aksaray'da tam kapanma uygulandı! Kent sessizliğe büründüSağlık Bakanlığı'nın açıkladığı haritaya göre, çok yüksek riskli il olarak kırmızı kategoride yer alan Aksaray'da, bugün sokağa çıkma kısıtlamasında bakkal ve manavlar kapatıldı. Tam kapanmanın uygulandığı kentte sadece süt üreticileri, sütlerin günlük toplanması gerektiği için seyreltilmiş şekilde çıkabilecek.
7.03.2021Gündem
Bugün Sskağa çıkma yasağı var mı, hangi illerde var? Yasak ve kısıtlama olan iller hangileri?
Bugün Sskağa çıkma yasağı var mı, hangi illerde var? Yasak ve kısıtlama olan iller hangileri?Türkiye geçen salı gününden bu yana kontrollü normalleşmeye geçti. Ülke 4 farklı risk grubuna bölündü. Yeni harita dün yayımlanırken hangi illerde sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmadığı merak ediliyor. Sıklıkla da "Yasak ve kısıtlama olan iller hangileri?" diye soruluyor.
7.03.2021Gündem
Yüksek riskli iller hangileri ve renk kodları nedir? İşte çok yüksek riskli iller...
Yüksek riskli iller hangileri ve renk kodları nedir? İşte çok yüksek riskli iller...Yüksek riskli iller gündemde merak ediliyor. İller risk durumlarına göre gruplara ayrıldılar. Turuncu renkte olan iller yüksek risk, kırmızı renkte olanlar ise çok yüksek riskli iller grubunda yer alıyor. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde gün boyu sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Pek yüksek riskli iller hangileri? İşte çok yüksek riskli şehirler...
7.03.2021Gündem
Milyonlarca çalışanın gözü kulağı bu haberde! Geri sayım başladı
Milyonlarca çalışanın gözü kulağı bu haberde! Geri sayım başladıMart ayı, milyonlarca çalışan için de karar ayı olacak. Bu ay son kez verileceği açıklanan kısa çalışma düzenlemesinde, taleplere bağlı olarak bir değişiklik olup olmayacağı, önümüzdeki günlerde belli olacak. Ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının ise bir veya iki ay daha uzatılması beklenirken, asgari ücret ve normalleşme desteklerine ilişkin kararlar da önümüzdeki günlerde alınacak.
7.03.2021Ekonomi
Sağlıkçıya istifa yasak başka kuruma geçiş serbest
Sağlıkçıya istifa yasak başka kuruma geçiş serbestSağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bakan Fahrettin Koca imzasıyla illere gönderdiği genelgeyle, “Yeni Kontrollü Normalleşmeye” uygun olarak, istihdam şekline bakılmaksızın bakanlık personeline yönelik yeni kararlarını açıkladı.
7.03.2021Gündem
‘Temel ihtiyaç maddesi satan ticarethane’
‘Temel ihtiyaç maddesi satan ticarethane’Fransa’da kitapçılar, 26 Şubat tarihinde yayımlanan bir kararname ile ‘temel ihtiyaç maddeleri satan ticarethaneler’ kapsamına alındı.
7 Mart Pazar günü marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar açık mı?
7 Mart Pazar günü marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar açık mı? Normalleşme sürecinin ilk hafta sonu günlerinde merak edilen konular tek tek araştırılmaya başladı. 7 Mart 2021 Pazar gününe yönelik araştırmalar marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar açık mı? şeklinde oluştu. Milyonlarca vatandaş ihtiyacını karşılamak için yarın marketler açık mı sorusunun yanıtını bulmak için sabırsızlanıyor. İşte normalleşme sürecine göre 7 Mart Pazar günü hakkında bilinmesi gerekenler...
6.03.2021Gündem
Yarın hangi illerde yasak var? Pazar sokağa çıkma yasağı var mı, kalktı mı?
Yarın hangi illerde yasak var? Pazar sokağa çıkma yasağı var mı, kalktı mı?Hafta sonu günlerinde sokağa çıkma yasağı var mı, kalktı mı soruları peş peşe araştırılıyor. Yarın hangi illerde yasak var, sokağa çıkma yasağı pazar var mı, kalktı mı soruları yoğun ilgi görüyor. İşte sokağa çıkma yasağının uygulanacağı günler ve iller...
6.03.2021Gündem
Bugün vaka sayısı kaç? Koronavirüs tablosunda 6 Mart Cumartesi vaka sayısı belirtildi
Bugün vaka sayısı kaç? Koronavirüs tablosunda 6 Mart Cumartesi vaka sayısı belirtildiSağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tablosu gün gün paylaşılmaya devam ediyor. Bugün sokağa çıkma yasağı çok yüksek riskli illerde uygulanırken, düşük, orta ve yüksek riskli illerde sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. Kimi vatandaş evde tedbirlere uymaya devam ederken, kimi vatandaş ise soluğu dışarda aldı. Peki bu durum koronavirüs tablosuna nasıl yansıdı? 6 Mart Cumartesi koronavirüs tablosundaki bugüne ait vaka sayısı kaç?
6.03.2021Gündem
Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan flaş sokağa çıkma yasağı açıklaması
Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan flaş sokağa çıkma yasağı açıklamasıSon dakika haberlere göre, hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.
6.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sokağa çıkma yasağıkoronavirüsyasaksağlık bakanlığıyasaklar

Yasağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.