Yaşlılar

Yaşlılar

Son dakika yaşlılar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yaşlılar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yaşlılar haber sayfamızda...

Yaşlılar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.370 yaslilar haberi bulunmuştur.
Marmaray Ücretleri 2021: Marmaray Durakları ve İstasyonlar Arası Fiyat Tarifesi
Marmaray Ücretleri 2021: Marmaray Durakları ve İstasyonlar Arası Fiyat Tarifesi Açılışı yapıldığı günden bu yana milyonlarca kişi taşıyan Marmaray İstanbul’un şehir içi ulaşımını önemli ölçüde rahatlatıyor. Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden İstanbul’un trafiğini azaltan Marmaray Halkalı-Gebze durakları arasında hizmet veriyor. Marmaray istasyonlarının vapur, tramvay, metro, metrobüs, otobüs ve dolmuş durakları ile bağlantısı bulunuyor. Marmaray ücret tarifesi gidilen istasyon kadar değerlendiriliyor. Tam ve indirimli kartlar arasında fiyat tarifesi değişiyor. Marmaray durakları ve istasyonlar arası fiyat tarifesini öğrenmek için “Marmaray Ücretleri 2021” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Ekonomi
Türkiye'de bir ilk! 65 yaş üstündekilere özel acil servis kurulacak
Türkiye'de bir ilk! 65 yaş üstündekilere özel acil servis kurulacak Acil Tıp Uzmanları Derneğince (ATUDER) hazırlanan ve Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul edilen proje kapsamında, Türkiye'de 65 yaş üstündeki vatandaşlar için acil servisler oluşturulacak.
17.10.2021Gündem
P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: P Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: P Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler heyecanlarının yanı sıra bir de isim telaşına kapılırlar. Bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Ömür boyu taşıyacakları ismi verirken ebeveynler seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kulağa hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. P harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “P ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
13 katlı binada korkunç yangın! Ölü sayısı artıyor...
13 katlı binada korkunç yangın! Ölü sayısı artıyor...Tayvan'ın güneyindeki Kaoşiong kentinde 13 katlı binada çıkan yangında 37 kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya yükseldi.
14.10.2021Dünya
Tayvan'da 13 katlı binada çıkan yangında 9 kişi öldü
Tayvan'da 13 katlı binada çıkan yangında 9 kişi öldüTayvan'ın güneyindeki Kaoşiong kentinde 13 katlı binada çıkan yangında 9 kişi hayatını kaybetti, 44 kişi yaralandı.
14.10.2021Dünya
Korkutan uyarı! 'Vakaların çoğu gençlerden oluşuyor'
Korkutan uyarı! 'Vakaların çoğu gençlerden oluşuyor'Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel haftalık koronavirüs risk haritasına göre, vaka yoğunluğu en çok artan iller arasındaki Samsun’da aşısız genç hasta sayısında artış yaşanıyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “Yoğun bakımlarda aşılı genç hastamız yok fakat aşısız olan gençler var. Vakaların çoğu gençlerden oluşuyor. Aşısız gençler delta varyantından dolayı da hastalığı zor atlatıyor. 35 yaş altındakiler, aşı tereddüdü yaşıyor, bu tereddütleri gidererek aşı olsunlar” dedi.
13.10.2021Gündem
Bakan Gül: Özel hayatın korunması ilkesi, hassasiyetle korunmalı
Bakan Gül: Özel hayatın korunması ilkesi, hassasiyetle korunmalıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Mağdurun mahremiyeti hiçbir zaman, hiçbir yerde ortalığa dökülüp, saçılacak sansasyon malzemesi ya da rating etkileşim meselesi olamaz. Bu nedenle özel hayatın korunması ilkesi, hassasiyetle korunmalıdır" dedi.
8.10.2021Siyaset
Uzmanlardan uyarı! Müsilaj, balıkları ne kadar etkiledi?
Uzmanlardan uyarı! Müsilaj, balıkları ne kadar etkiledi?İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi Balıkçılık ve Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Bölümü Gıda Güvenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Erkan ve ekibi, yürüttükleri TÜBİTAK projesi kapsamında müsilajın Marmara Denizi'ndeki su ürünlerinin insan sağlığına etkilerini araştırıyor. Yaklaşık 9 ay sürecek araştırmanın ilk verilerine göre, patojen bakteri çeşitliliğin arttığı, başta et verimi ve besin kompozisyonun zayıfladığı belirlendi. Hamsi, istavrit gibi dolaşan balıkların müsilajdan biraz daha az etkilendiğini belirten uzmanlar, haftada 2-3 defa hamsi ve istavrit yemekte hiçbir sakınca yokken, dil balığı, mezgit, karides, barbun gibi dip canlılarının daha tüketilmesini tavsiye ediyor.
8.10.2021Gündem
Çekya'da anketler iktidar partisi ANO'nun kıl payı zaferini gösteriyor
Çekya'da anketler iktidar partisi ANO'nun kıl payı zaferini gösteriyorÇekya'da iktidarda bulunan Gayrimemnun Vatandaşlar Hareketi'nin (ANO) 8-9 Ekim'de düzenlenecek genel seçimlerde ilk sırayı alması ancak tek başına hükümeti kuracak salt çoğunluğun uzağında kalması bekleniyor.
7.10.2021Dünya
Korkutan araştırma! 'Covid-19 geçirenlerin beyninde küçülme tespit edildi'
Korkutan araştırma! 'Covid-19 geçirenlerin beyninde küçülme tespit edildi'Ankara’da Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, İngiltere'de yapılan araştırmayla Covid-19 geçirenlerin beyinlerinde 'gri cevher' denilen alanda küçülme ve hücre ölümü tespit edildiği belirtildi. Doç. Dr. Savaşçı, "Bu açıkçası ilerleyen dönemde hem MS hem Alzheimer artışlarına neden olabilecek bir gelişme" dedi.
7.10.2021Haberler
Korkutan araştırma! 'Covid-19 geçirenlerin beyninde küçülme tespit edildi'
Korkutan araştırma! 'Covid-19 geçirenlerin beyninde küçülme tespit edildi'Ankara’da Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, İngiltere'de yapılan araştırmayla Covid-19 geçirenlerin beyinlerinde 'gri cevher' denilen alanda küçülme ve hücre ölümü tespit edildiği belirtildi. Doç. Dr. Savaşçı, "Bu açıkçası ilerleyen dönemde hem MS hem Alzheimer artışlarına neden olabilecek bir gelişme" dedi.
7.10.2021Gündem
‘Yaşlılık hürmet makamına oturmaktır’
‘Yaşlılık hürmet makamına oturmaktır’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezince (YAŞAM) Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen, “Küresel Krizler Pandemi, Yaşlılar ve Dayanışma Konferansı’nda yaşlılarla bir araya geldi.
7.10.2021Siyaset
Emine Erdoğan, yaşlılarla bir araya geldi
Emine Erdoğan, yaşlılarla bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, bugün dünyada, gittikçe yalnızlaşan ve adeta tecrit halinde yaşayan yaşlı bir nüfus olduğuna dikkati çekerek, "Yaşlılık bizde tedavülden kalkmak değil, hürmet makamına oturmak demektir." değerlendirmesinde bulundu.
6.10.2021Gündem
40 bine yakın ölümü engelledi! Bunun adı 'görülür mucize'
40 bine yakın ölümü engelledi! Bunun adı 'görülür mucize'ABD Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı uygulamasının senenin ilk çeyreğinde yaşlılar arasında 40 bine yakın ölümü ve en az çeyrek milyon yeni vakayı engellediğini duyurdu.
5.10.2021Dünya
UVB ışınları Türkiye'yi terk ediyor! Ekim ayı sonuna kadar mutlaka yapılmalı
UVB ışınları Türkiye'yi terk ediyor! Ekim ayı sonuna kadar mutlaka yapılmalıHava sıcaklığının düştüğü ve günlerin kısaldığı bu günlerde, sağlığımız için önem taşıyan UVB güneş ışınları Türkiye'de de azalmaya başlayıp yerini zararlı UVA ışınlarına bırakıyor. Uzmanlar, D vitamini sentezlenmesinde önemi büyük olan bu ışınlardan faydalanabilmemiz için, kritik uyarılarda bulundu.
5.10.2021Gündem
‘Yaşlımıza saygı temel görevimiz’
‘Yaşlımıza saygı temel görevimiz’AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
4.10.2021Ege
'Su' yüzünden tartıştığı komşusu hastanelik etti
'Su' yüzünden tartıştığı komşusu hastanelik ettiAntalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Sabure Özçelik (70), 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününde 'su' tartışması yaşadığı komşusu M.E. tarafından öldüresiye dövüldü. Sabure Özçelik'in eşi Bayram Ali Özçelik (77), "Olay yerine vardığımda eşimi yerde ölü gibi yatarken buldum" dedi. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve Manavgat Devlet Hastanesine götürülüp başına 5 dikiş atılan Sabure Özçelik, komşusundan şikayetçi oldu.
2.10.2021Haberler
'Su' yüzünden tartıştığı komşusu hastanelik etti
'Su' yüzünden tartıştığı komşusu hastanelik ettiAntalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Sabure Özçelik (70), 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününde 'su' tartışması yaşadığı komşusu M.E. tarafından öldüresiye dövüldü. Sabure Özçelik'in eşi Bayram Ali Özçelik (77), "Olay yerine vardığımda eşimi yerde ölü gibi yatarken buldum" dedi. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve Manavgat Devlet Hastanesine götürülüp başına 5 dikiş atılan Sabure Özçelik, komşusundan şikayetçi oldu.
2.10.2021Gündem
Yılanın pullarından ilham alan esnek pil oluşturuldu
Yılanın pullarından ilham alan esnek pil oluşturulduKüçük, enerji üreten birimlerin pul benzeri bir yapıda birbirine bağlanması esnek hareket imkanı tanıyor. Güney Koreli bilim insanları yılan gibi bükülen ve gerilen esnek bir pil tasarladı. Bu, gelişmiş giyilebilir cihazlarda ve afet yönetiminde kullanılan yumuşak robotlarda kullanım alanı bulanabilecek bir yenilik.
2.10.2021Teknoloji
Mehmetçik'ten Suriye'de bölge halkına yardım eli
Mehmetçik'ten Suriye'de bölge halkına yardım eliMehmetçik Suriye'de, yeme içmeden barınmaya, su ve elektrikten eğitim ve sağlığa kadar bölge halkının temel ve insani ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı oluyor.
2.10.2021Gündem
Adalar’da akülü araç tartışması
Adalar’da akülü araç tartışmasıİstanbul’un incisi Adalar’da akülü araç kullanımının yasaklanmasına bazı ada sakinleri karşı çıkarken, bazıları da 5 Ekim’de uygulanacak yasağı destekliyor.
2.10.2021Gündem
İGA'dan 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü paylaşımı
İGA'dan 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü paylaşımıİstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla videolu paylaşımda bulundu.
1.10.2021Ekonomi
La Palma Adası'nda büyük yıkım! 700 aile evlerini kaybetti
La Palma Adası'nda büyük yıkım! 700 aile evlerini kaybettiİspanya'nın Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı, özellikle evlerini kaybeden 700'den fazla aile için büyük bir psikolojik yıkıma neden oldu.
1.10.2021Dünya
Nazi davasında yargılanan 96 yaşındaki kadın dava öncesinde kaçtı
Nazi davasında yargılanan 96 yaşındaki kadın dava öncesinde kaçtı96 yaşındaki Irmgard F., Stutthof Toplama Kampı'nda sekreter olarak görev yaptığı dönemde 11 bin kişinin öldürülmesinde yardım ve yataklık yapmakla suçlanıyor.
30.09.2021Dünya
2050'de dünya nüfusunun yüzde 22'si 65 yaş üstü olacak
2050'de dünya nüfusunun yüzde 22'si 65 yaş üstü olacakDünya genelinde yaşlı nüfus oranının iki kattan fazla artması, 2050'de 65 yaş üzerindeki insanların 1,5 milyarı bulması ve yaşlı nüfusun, dünya nüfusunun yüzde 22'sini oluşturması bekleniyor.
30.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

SON DAKİKAson dakika haberlerkoronavirüsYAŞLITÜRKİYE

Yaşlılar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.