Yassıada

Yassıada

Son dakika Yassıada haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yassıada gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yassıada haber sayfamızda...

Yassıada

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 605 yassiada haberi bulunmuştur.
Son dakika: CHP'li Faik Öztrak'ın sözlerine sert tepki: Ahlak dışı bir düşmanlıktır
Son dakika: CHP'li Faik Öztrak'ın sözlerine sert tepki: Ahlak dışı bir düşmanlıktırAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Genel Başkanı 15 Temmuz gecesi darbecilerin yol vermesiyle kaçan CHP Sözcüsü, hiç yüzü kızarmadan Cumhurbaşkanımızın o gece 'uçan sarayında konforlu şekilde semalarda dolaştığını' söylüyor. CHP Sözcüsünün bu ifadesi bir siyasi ifade değildir, ahlak dışı bir düşmanlıktır." ifadelerini kullandı.
16.07.2021Siyaset
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!Su altında karşılaşacağımız yıkıcı etki hakkında fikir sahibiydik ama ilk metrelerden itibaren beyaz bir örtünün kâbus yaşatacağını düşünmemiştim. 6 metreden sonra tabakanın halıya dönüştüğünü görmek beni resmen ürküttü. Suyun altında seyyar bir kara parçasıyla ilk kez dalıyordum.
5.06.2021Haberler
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!Su altında karşılaşacağımız yıkıcı etki hakkında fikir sahibiydik ama ilk metrelerden itibaren beyaz bir örtünün kâbus yaşatacağını düşünmemiştim. 6 metreden sonra tabakanın halıya dönüştüğünü görmek beni resmen ürküttü. Suyun altında seyyar bir kara parçasıyla ilk kez dalıyordum.
5.06.2021Gündem
Müsilajın nedeni: Kurbağalıdere ve Haliç’in çamuru
Müsilajın nedeni: Kurbağalıdere ve Haliç’in çamuruMarmara Denizi’ne karabasan gibi çöken deniz salyasının Haliç ve Kurbağalıdere’den çıkartılan binlerce ton balçığın Marmara Denizi’ne dökülmesinden kaynaklandığı belirtildi
4.06.2021Gündem
Son dakika haber: Erdoğan duyurdu! Sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili flaş karar
Son dakika haber: Erdoğan duyurdu! Sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili flaş kararSon dakika haberine göre, Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonların merakla beklediği açıklamayı yaptı. Kovid-19'la mücadele kapsamında haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları, akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise cumartesi saat 22.00 ile pazartesi sabahı saat 05.00 arasında uygulanacak.
31.05.2021Siyaset
İlim heyeti anayasa çalışmasını bitirdi
İlim heyeti anayasa çalışmasını bitirdiAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti'nin yeni anayasa çalışmasını bir ilim heyetinin yürüttüğünü söyledi. Turan, "Bir ilim heyeti bu konuya çalıştılar. Cumhurbaşkanımıza da bu anayasa çalışmasının bittiği bilgisini verdiler. Yani hem MHP'nin hem AK Parti’nin kendi önerdiği anayasaları olacak. Biz o anayasaların bir Cumhur İttifakı ruhuna bürünmesini istiyoruz. O zaman Cumhur İttifakı'nın anayasası haline gelecek" dedi.
30.05.2021Siyaset
Yassıada’da yeni anayasa için kararlılık mesajı: Uzlaşma olmazsa millete gideriz
Yassıada’da yeni anayasa için kararlılık mesajı: Uzlaşma olmazsa millete giderizCumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin yıl dönümünde, yargılamaların yapıldığı Yassıada’da AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan yeni anayasa çalışmalarının tamamlandığını belirtip Meclis’teki partilerin desteğini istediç
28.05.2021Siyaset
‘27 Mayıs’ı unutturmamak elzem’
‘27 Mayıs’ı unutturmamak elzem’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’te, “Görsellerle 27 Mayıs 1960 Darbesi Sergisi”ni açtı.
28.05.2021Siyaset
İletişim Başkanlığı'ndan 27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı
İletişim Başkanlığı'ndan 27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası KonferansıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca "27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı" düzenlendi.
27.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'te 'Görsellerle 27 Mayıs 1960 Darbesi Sergisi'ni açtı
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'te 'Görsellerle 27 Mayıs 1960 Darbesi Sergisi'ni açtıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, millet iradesine yönelen en ağır saldırılardan birisi olan 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin, demokrasiye verdiği zararı hafızalara kazımanın, gençlere ve gelecek nesillere unutturmamanın elzem olduğunu bildirdi.
27.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 3 yeni kuyuda petrol keşfettik
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 3 yeni kuyuda petrol keşfettikCumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Karadeniz'de bulduğumuz gazın ardından kara alanlarındaki çalışmalarımızın da sonuçlarını almaya başladık. 3 yeni kuyuda petrol keşfettik" dedi.
27.05.2021Haberler
Son dakika haberler: Erdoğan müjdeyi verdi: 3 yeni kuyuda petrol keşfettik
Son dakika haberler: Erdoğan müjdeyi verdi: 3 yeni kuyuda petrol keşfettikCumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Karadeniz'de bulduğumuz gazın ardından kara alanlarındaki çalışmalarımızın da sonuçlarını almaya başladık. 3 yeni kuyuda petrol keşfettik" dedi.
27.05.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iddialara çok sert yanıt: Vitesi yükselttiler!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iddialara çok sert yanıt: Vitesi yükselttiler!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda AK Parti'nin “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda konuştu. Erdoğan, 'Son dönemde yalan ve iftira konusunda vitesi yükselttiler. Bir dizi konuda yalanları sürekli tekrar etme stratejisini uyguluyorlar. Bunların siyaset adına heybelerinde başka hiçbir malzeme yoktur.' dedi. Öte yandan konuşmasında müjde veren Erdoğan, "Sadece 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Günlük üretimimize 6800 varil katkı sağlayacak." sözlerini kullandı.
27.05.2021Gündem
1960 darbesine ait özel belgeler… İdama gidecek eşe 100 kelimelik mektup!
1960 darbesine ait özel belgeler… İdama gidecek eşe 100 kelimelik mektup!Adnan Menderes'in ve 2 bakanın idam edilmesiyle sonuçlanan 1960 darbesine ilişkin yeni belgeler ortaya çıktı. O belgelere CNN TÜRK ekibinden Kaan Temeltaş ve kameraman Sercan Sever ulaştı.
27.05.2021Haberler
İşte Adnan Menderes’in tutulduğu oda!
İşte Adnan Menderes’in tutulduğu oda!Adnan Menderes'in ve 2 bakanın idam edilmesiyle sonuçlanan 1960 darbesine ilişkin yeni belgeler ortaya çıktı. CNN TÜRK Adnan Menderes’in 11 ay boyunca kaldığı o odayı görüntüledi. Öte yandan 1960 darbesinden kalan eşyalar da görüntülendi. Kol saati, resimler, ve kol düğmeleri... İşte haberin detayları
27.05.2021Gündem
Demokrasinin çile günleri
Demokrasinin çile günleriAydın Hasan / Ankara 1946 yılında çok partili hayata geçilmesinin ardından 1950 yılındaki genel seçimde, Demokrat Parti (DP) iktidara geldi...
27.05.2021Gündem
AK Parti'den son dakika Süleyman Soylu açıklaması
AK Parti'den son dakika Süleyman Soylu açıklamasıAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, 'İllegal mafyatik bir kişinin iftiraları gündeme getiriliyor. AK Parti MYK’sı, Süleyman Soylu’yla ilgili, eski Başbakanımızla ilgili bu iddiaları en güçlü şekilde reddetmektedir.' dedi.
26.05.2021Siyaset
AK Parti'nin yeni anayasa çerçevesi 'Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda açıklanacak
AK Parti'nin yeni anayasa çerçevesi 'Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda açıklanacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, 27 Mayıs’ta 'Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda gerçekleştirilecek Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa çalışmalarına ilişkin çerçeveyi açıklayacağını söyledi. Kandemir, "Bunun kodlarını yapacağımız toplantıda Cumhurbaşkanı'mızdan duymuş olacağız" dedi.
26.05.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti MYK’nın gündemi yoğun! Gözler çarşamba gününde...
Son dakika! AK Parti MYK’nın gündemi yoğun! Gözler çarşamba gününde...23 gün aradan sonra çarşamba günü yapılacak MYK toplantısında yeni anayasa, Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Yasası çalışması ile gündemdeki sıcak konular masada olacak
24.05.2021Siyaset
Adnan Menderes Müzesi’ne az kaldı
Adnan Menderes Müzesi’ne az kaldıKoçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ile Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu ay içinde açılışı yapılması beklenen Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’ni yerinde inceledi.
22.05.2021Ege
Erdoğan’dan Erdoğdu’ya 250 bin liralık dava
Erdoğan’dan Erdoğdu’ya 250 bin liralık davaCumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik sözleri nedeniyle CHP’li Erdoğdu hakkında dava açtı. Aykut Erdoğdu’nun sözlerine AK Parti’den tepki geldi
6.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Özlediğiniz o günler geride kaldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Özlediğiniz o günler geride kaldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine "Bilinmelidir ki, özlediğiniz o günler gerilerde kaldı" diyerek tepki gösterdi.
5.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Erdoğdu'nun sözlerine tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Erdoğdu'nun sözlerine tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Milletine hizmetle dertlenen Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibini vatana ihanetten yargılamaya heves etmek, milletin hayrına düş dahi göremeyen darbe sevicilerinin Yassıada zihniyetidir." ifadesini kullandı.
5.05.2021Siyaset
CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepkiler
CHP'li Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepkilerSon dakika haberine göre, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine peş peşe tepkiler geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hakikat yüzünüze her çarptığında daha da hırçınlaşıyorsunuz. Hakikati her duyduğunuzda şirazeniz biraz daha kayıyor.” paylaşımıyla Erdoğdu'ya tepki gösterdi. Ömer Çelik, "Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı “vatana ihanetten yargılamak”tan bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar." ifadelerini kullandı.
5.05.2021Siyaset
'Neandros gerçek bir laboratuvar'
'Neandros gerçek bir laboratuvar'Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kesin koruma alanı ilan edilen Neandros, yani Tavşan Adası Prens Adaları için ilk adım oldu. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü yetkilisi Turan, biyolojik laboratuvar olan 5 Prens adası için çalıştıklarını açıkladı.
14.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ak partierdoğanson dakika haberson dakika haberleryassı ada

Yassıada ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.