Yaz Mevsimi

Yaz Mevsimi

Son dakika yaz mevsimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yaz mevsimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yaz mevsimi haber sayfamızda...

Yaz Mevsimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.520 yaz mevsimi haberi bulunmuştur.
Kruvaziyerde rota Türkiye
Kruvaziyerde rota Türkiye Kruvaziyer turizmi dünyada yeniden güç kazandı. 2024’te 36 milyon kişinin kruvaziyer seyahatine katılması bekleniyor. Şirketlerin önemli limanlarından biri ise Türkiye olacak.
12.04.2024 Ekonomi
Sadece su içmek yeterli değil! Sıcak havalarda serinlemenin formülü bu besinlerde saklı
Sadece su içmek yeterli değil! Sıcak havalarda serinlemenin formülü bu besinlerde saklı Yazın başlangıcı aynı zamanda cildinizin taze ve genç görünmesini sağlamak için günlük beslenmenize bazı serinletici besinler eklemeye başlamanız gerektiği anlamına da gelir. Kavurucu yaz sıcağını yenmeye yardımcı olacak pek çok alternatif olduğunu biliyor muydunuz? Her birinin serin ve rahat kalmanızı sağlayacak kendine özgü özellikleri var.
9.04.2024 Cilt Bakımı
Nükleer santrale kamikaze dalış resmen doğrulandı! Avrupa'nın en büyüğünde şok anlar
Nükleer santrale kamikaze dalış resmen doğrulandı! Avrupa'nın en büyüğünde şok anlar Kıtanın en büyük nükleer santralinde kamikaze silahlı insansız hava aracı infilak etti, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun doğrulamasıyla gözler bir anda Dinyeper Nehri'ne çevrildi. İşgalci Ruslar saldırı nedeniyle Ukraynalıları suçluyor.
7.04.2024 Dünya
Buzdolabında soğutun, suyunu çıkarın! Sıcak havalarda yapılacak en ferah bakım
Buzdolabında soğutun, suyunu çıkarın! Sıcak havalarda yapılacak en ferah bakım Yaz mevsimi cildimiz için oldukça zorlu olabilir. Yükselen sıcaklıklar cildinizi kolayca rahatsız edebilir, kızarıklık ve sivilceye neden olabilir. Doğru yaz cilt bakımı rutinini benimsemek için haberimizdeki ipuçlarına göz atabilirsiniz.
5.04.2024 Cilt Bakımı
Kahverengi kokarca ile mücadele sürüyor: 40 bin noktada ilaçlama yapıldı
Kahverengi kokarca ile mücadele sürüyor: 40 bin noktada ilaçlama yapıldı Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, kahverengi kokarca zararlısına yönelik il genelinde ciddi bir mücadele yürüttüklerini söyledi. Yılmaz, “600’den fazla eğitim, 40 bin noktada ilaçlama çalışması yapıldı. Şu anda yeniden mücadelenin başlaması gerekiyor, aksi takdirde mücadele daha da zorlaşacak” dedi.
3.04.2024 Ekonomi
Buse Varol'dan 'üçüncü çocuk' açıklaması!
Buse Varol'dan 'üçüncü çocuk' açıklaması! Şarkıcı Alişan'la altı yıldır süren evliliğinden Burak (5) adında bir oğlu ve Eliz (3) adında bir kızı dünyaya gelen Buse Varol, 'üçüncü çocuk'la ilgili sözleriyle kafalarda soru işareti bırakmıştı. Ünlü oyuncu, aynı soru üzerine bu kez bambaşka bir açıklamaya imza attı.
3.04.2024 Cadde
Taneyle satılan erik 20 TL'den alıcı buluyor
Taneyle satılan erik 20 TL'den alıcı buluyor Sivas’ta tezgahlarda yer almaya başlayan erik, tanesi 20 TL'den satılıyor.
27.03.2024 Ekonomi
CHP lideri Özel, Çorlu'daki tren kazası duruşmasına katıldı
CHP lideri Özel, Çorlu'daki tren kazası duruşmasına katıldı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın karar duruşması, ertelendi. Duruşma öncesi aileler ile yürüyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, davanın seçimlerin sonrasına ertelenmesine tepki gösterdi.
29.02.2024 Gündem
Dünya eriyor!
Dünya eriyor! Antarktika’daki deniz buzu üst üste üçüncü yılda en düşük seviyeye indi. Kıtanın etrafındaki yüzen buzun alanının 2 milyon kilometrekarenin altına düştüğü belirlendi.
26.02.2024 Dünya
H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: H Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: H Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Dünyanın en güzel duyguları arasında anne baba olmak yer alıyor. Yeni aile bireylerini kucağına alacağı günü sayan anne ve baba adayları çocuklarına ne isim vereceği konusunda da kafa koruyor. En güzel ve en anlamlı isimleri çocuklarına vermek isteyen aileler seçici oluyor. Keşfedilmemiş isimler, duyulmamış, değişik, nadir bulunan isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. İsimlerin dışında anlamlarına da dikkat ediliyor. H harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “H ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
Vietnam Hakkında Bilgiler; Vietnam Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Vietnam Hakkında Bilgiler; Vietnam Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Dünyada yaşayan canlı türlerinin 'sına ev sahibi olan Vietnam, biyoçeşitlilik açısından en önemli ülkelerden birisidir. Çeşitliliğin günden güne tahrip edildiği ülke, dünyadaki en kalabalık şehirlerden biridir. Vietnam, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi nedir, Türkiye ile arasında saat farkı nedir konularının cevaplarını derledik.
3.01.2024 Gündem
Bulgaristan Hakkında Bilgiler; Bulgaristan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Bulgaristan Hakkında Bilgiler; Bulgaristan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Yeşil doğasının yanı sıra, zengin geçmişiyle Bulgaristan Avrupa'nın en büyük 16. ülkesidir. Ekonomik fiyatları nedeniyle, Türkiye'den turist alan Bulgaristan, Balkan ülkesidir. Bulgaristan nerede, başkenti neresi, nüfusu kaç kişi, hangi para birimi kullanılır, konuşulan diller neler, bayrağı ne renk gibi sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Yemen Hakkında Bilgiler; Yemen Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Yemen Hakkında Bilgiler; Yemen Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Eski dönemlerde zengin ticaret coğrafyası olan Yemen, günümüzde ekonomik sorunlar yaşayan ülke haline gelmiştir. Resmi ismi Yemen Cumhuriyeti olan ülke Orta Doğu'da yer alır. Yemen'in 2024'deki nüfusu kaçtır, Türkiye ile saat farkı ne kadardır, kullanılmakta olan para birimi ne, başkentinin ismi nedir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.
2.01.2024 Gündem
Lihtenştayn Hakkında Bilgiler; Lihtenştayn Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat  Farkı
Lihtenştayn Hakkında Bilgiler; Lihtenştayn Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Lihtenştayn –resmi adıyla Lihtenştayn Prensliği- Orta Avrupa’da bulunan küçük bir prensliktir. Yüzölçümü bakımından Avrupa’nın dördüncü küçük ülkesidir. Ülkenin yarısını Ren Vadisi, diğer yarısını da Alp bölgesi oluşturuyor. Lihtenştayn hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.
2.01.2024 Tatil
Gürcistan Hakkında Bilgiler; Gürcistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Gürcistan Hakkında Bilgiler; Gürcistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Uzun yıllar Sovyetler ve Rusya'nın egemenliği altında kalan Gürcistan, 1991 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Yüz ölçümü olarak dünyanın en küçük ülkeleri arasında bulunuyor. Gürcistan nüfusu ne kadar, başkenti neresi, ülke nerede, para birimi nedir, konuşulan diller hangileri gibi sorularının yanıtlarını derledik.
2.01.2024 Dünya
Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler; Yeni Zelanda Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler; Yeni Zelanda Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Kuzey ve Güney Adaları'nın yanı sıra, çok sayıda adadan oluşan Yeni Zelanda, oksijen açısından dünyanın en zengin ülkelerinden birisidir. Etkileyici coğrafyası, sert dağları ve geniş vadileriyle Yeni Zelanda ziyaretçilerini ağırlıyor. Yeni Zelanda nerede, bayrağının anlamı nedir, başkenti neresi, hangi parayı kullanıyor, ekonomisi nasıl gibi sorulara cevapları derledik.
2.01.2024 Gündem
Fas Hakkında Bilgiler; Fas Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Fas Hakkında Bilgiler; Fas Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Afrika Kıtasında olup, Afrika Birliği'ne üye olmayan Fas Krallığı, 'Batıdaki Yer' anlamına geliyor. Fransız hakimiyetinde bulunması nedeniyle, ülkedeki nüfusun büyük bölümü Fransızca konuşabiliyor. Fas nüfusu ne kadar, nerede, başkenti neresi, para birimi ne, resmi dili hangisi sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Erik ve kirazın fiyatı, çeyrek altın ile yarışıyor
Erik ve kirazın fiyatı, çeyrek altın ile yarışıyor Kayseri'de özellikle hamile kadınların tercih ettiği yaz mevyeleri erik ve kirazın kilogram fiyatı, 3 bin ile 3 bin 200 TL arasında değişiyor. Kış aylarında yurt dışından getirilen mevsim dışı meyveler, şimdilerde çeyrek altın fiyatı ile yarışıyor.
19.12.2023 Ekonomi
Kışın yaşam kalitenizi artıracak 5 öneri!
Kışın yaşam kalitenizi artıracak 5 öneri! Daha çok kapalı alanlarda zaman geçireceğimiz ve bedensel hareketimizin minimuma ineceği soğuk günler kapıda. Peki yaşam kalitemizi düşürmeden bu kışı daha rahat geçirmenin bir yolu yok mu? İşte size pratik öneriler…
7.12.2023 Advertorial
Yok olma noktasına gelen kuş cenneti yeniden canlandı
Yok olma noktasına gelen kuş cenneti yeniden canlandı Hatay’ın Samandağ ilçesindeki Mileyha Sulak Alanı, son günlerde etkili olan yağış nedeniyle suyla kaplanarak yeniden kuşların akınına uğradı.
3.12.2023 Gündem
Çorlu'daki tren faciasında 3 sanık için tutuklama talebi
Çorlu'daki tren faciasında 3 sanık için tutuklama talebi Çorlu'da 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın bugünkü duruşmasında mütalaasını veren savcı, TCDD 1'inci Bölge Demiryolu Bakım Müdürü Mümin Karasu ile Turgut Kurt ve Özkan Polat'ın, 'Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan cezalandırılmalarını ve tutuklanmalarını, diğer sanıkların 'basit taksir' suçundan cezalandırılmalarını talep etti.
23.11.2023 Gündem
10 günlük yağış Trakya'da tarlaları yeşertti
10 günlük yağış Trakya'da tarlaları yeşertti Trakya'da metrekareye son 10 günde toplam 158,6 kilogram yağmur düşerken yağışlar ile birlikte buğday tarlaları da yeşerdi.
22.11.2023 Gündem
Harita ortaya çıktı: İstanbul'da yüzde 60 azalış
Harita ortaya çıktı: İstanbul'da yüzde 60 azalış Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün '2023 Yaz Mevsimi Yağış Değerlendirmesi' verilerine göre, bu yıl yaz mevsimi yağışları ülke genelinde normallerinin ve geçen yıl yağışlarının üzerinde gerçekleşti.
24.10.2023 Gündem
Gece yarısı 'sığınaklara gidin' mesajı aldılar! NATO ülkesinde panik
Gece yarısı 'sığınaklara gidin' mesajı aldılar! NATO ülkesinde panik Tuna Nehri kıyısında seyreden drone sürüsü radar sistemi tarafından tespit edildi, sınıra birkaç kilometre uzaklıktaki yerlerde yaşayanlar aldıkları mesajla yataklarından fırladı.
30.09.2023 Dünya
Sağanak geliyor! 1 hafta sürecek, İstanbullular perşembe gününe dikkat
Sağanak geliyor! 1 hafta sürecek, İstanbullular perşembe gününe dikkat Yaz mevsimi geride kaldı. Meteoroloji’den Marmara ve Kuzey Ege için fırtına uyarısı gelmişti. Bugün itibari ile fırtına etkisini yitirtirken Meteoroloji, Perşembe günü için İstanbul dahil tüm Türkiye için yeni bir uyarıda bulundu.  Yetkililer sağanak alarmı verilirken CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen İstanbulluları uyarırken önümüzdeki 1 hafta dikkatli olması gerektiğini açıkladı.
26.09.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yaz Mevsimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.