Yazarlar

Yazarlar

Son dakika Yazarlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yazarlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yazarlar haber sayfamızda...

Yazarlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.998 yazarlar haberi bulunmuştur.
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Sıralaması ve Soy Ağacı Listesi
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Sıralaması ve Soy Ağacı ListesiOsmanlı Devleti 6 asrı aşkın bir dönem hüküm sürmüştür. Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Doğudan Batı’ya Kuzey’den Güney’e kadar geniş kara parçasına ulaşan Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah VI. Mehmed veya diğer adıyla Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Uzun geçmişe sahip olması nedeniyle sırasıyla kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı İmparatorluğu ilk ve son padişah sıralaması nasıldır? Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
Mehmet Özhaseki: 7'li grup, sokakta birbirlerini görseler selam vermezler
Mehmet Özhaseki: 7'li grup, sokakta birbirlerini görseler selam vermezlerAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, muhalefetin hiçbir stratejisi olmadığını belirterek, "Bir araya geldikleri 7'li grup sokakta görseler birbirlerine selam vermezler. Hiçbir gün olsun eşlerini yanına alıp öbürüne çay içmeye gitmemişlerdir. Dünya görüşleri birbirine benzemez. Sosyal olaylara bakışları birbirine benzemez ama Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı var ya bunların hepsini bir araya getiriyor" dedi.
5.08.2022Siyaset
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2022Gündem
Ricardo Bofill
 Ricardo BofillPost-modernizmin en güçlü isimlerinden biri olan ve 2022 yılı başlarında Covid 19 sebebiyle aramızdan ayrılan İspanyol Mimar Ricardo Bofill ve yaygın normların dışına kalan mimarisi...
1.08.2022Mimarlık
Mevsimi kadar sıcak yaz okumaları
Mevsimi kadar sıcak yaz okumalarıYazın vazgeçilmezi olan güneşlenirken birkaç satır okumak başlı başına bir kültür... Kimimizin tatlı bir aşk romanı, kimimizin “İskenderiye Dörtlüsü”nü devirdiği yaz okumalarının sayfalarını çevirdik.
31.07.2022Kültür Sanat
Rusça Sözler 2022: Rusça Dilinde Söylenmiş Güzel, Etkileyici Ve Duygusal Aşk Sözleri (Türkçe Anlamları İle)
Rusça Sözler 2022: Rusça Dilinde Söylenmiş Güzel, Etkileyici Ve Duygusal Aşk Sözleri (Türkçe Anlamları İle)Türkiye'nin komşu ülkelerinden biri olarak çıkan Rusya, aynı zamanda tarihi açıdan da pek çok ortak yönler taşır. Bu sebepten dolayı Rusça hazırlanmış olan derin ve anlamlı sözler, Türkiye'de de oldukça fazla ilgi görmekte ve değerlendirilmektedir. Özellikle eski yıllardan bu yana önemli yazarlar kazandıran Rusça, şiir ve kitaplar üzerinden en etkili sözleri sunmaktadır. İşte Rusça sözler: Rusça dilinde söylenmiş güzel, etkileyici ve duygusal aşk sözleri (Türkçe anlamları ile) sizlerle.
30.07.2022Güzel Sözler
Yeni fosil keşfinin ardından bilim insanları Loch Ness canavarını "makul" buldu
Yeni fosil keşfinin ardından bilim insanları Loch Ness canavarını "makul" buldu Britanyalı bilim insanları Loch Ness Canavarı'nın varlığının "makul" olduğunu söyledi.
28.07.2022Dünya
‘Mona Lisa’ küresel ısınma mücadelesinde
‘Mona Lisa’ küresel ısınma mücadelesindeİklim aktivistlerinin eylem alanı hâline gelen sanat galerilerinde düzenlenen protestolar küresel ısınmaya karşı farkındalık mı yaratıyor yoksa insanlığın kültürel mirasını mı tehdit ediyor? Türkiye’nin Z kuşağı iklim aktivistlerine sorduk.
17.07.2022Kültür Sanat
Yeni yazarlar belli oldu
Yeni yazarlar belli olduNilüfer Kent Tiyatrosu’nun Mitos Boyut Tiyatro Yayınları iş birliği ile gerçekleştirdiği Oyun Yazma Programı’na yapılan başvurular sonuçlandı.
16.07.2022Kültür Sanat
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
12.07.2022Eğitim
Işık Tutmak Deyiminin Anlamı Ne Demek? Işık Tutmak İle İlgili Örnek Cümleler
Işık Tutmak Deyiminin Anlamı Ne Demek? Işık Tutmak İle İlgili Örnek CümlelerCisimlerin ve varlıkların daha net görünmesini sağlayan enerjiye, ışık denir. Işık yapay (lamba) ve doğal ışık (güneş) olmak üzere ikiye ayrılır. Işık kelimesi mecazen, manevi güç anlamına gelir. Bu güç, insanın kalben ve ruhen arınmasına, günahlardan ve kötülüklerden arınmasına vesile olur. Işık tutmak deyimi ne demek? Toplumda ışık tutan insanlara ne denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.07.2022Eğitim
‘Ada, hak ettiği günlere kavuştu’
‘Ada, hak ettiği günlere kavuştu’Toplum bilimci, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Emre Kongar, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i ziyaret etti.
7.07.2022Ege
‘Adalet yürüyüşü bitmedi, sürüyor’
‘Adalet yürüyüşü bitmedi, sürüyor’Ülkeye gerçek demokrasi gelinceye kadar yürüyüşe devam edeceklerini söyleyen  Kılıçdaroğlu, “İkinci yüzyılda demokrasimizi, Cumhuriyet’imizi taçlandıracağız” dedi.
19.06.2022Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildir
Kemal Kılıçdaroğlu: CHP'li olmak sıradan bir olay değildirİzmir'de 'Üye Katılım Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP'ye katılmak yeni sorumluluklar üstlenmek demektir. Artık CHP üyesi sıradan bir kişi değildir. CHP'li partisini, halkı bilecek. Her sorunun nasıl çözüleceğini büyük bir sabır, dikkat ve bilgiyle karşısına aktaracak. CHP'li olmak sıradan bir olay değildir. CHP'li olmak Mustafa Kemal ve arkadaşlarının verdiği Kurtuluş Savaşı'nın, bağımsızlığın arkasında durmak demektir" dedi.
18.06.2022Siyaset
Çocuklara kitapları sevdirmek için dijital yollardan nasıl faydalanılmalı?
Çocuklara kitapları sevdirmek için dijital yollardan nasıl faydalanılmalı?Dijital dönüşüm artık hayatımızın her alanında kendini etkili bir şekilde gösteriyor. Peki hayatımızın her adımında var olan dijitalleşme çocuk edebiyatına nasıl etki etti? Ebeveynler çocuklarının kitap okuma şeklinde ne gibi değişiklikler yapmalı? Çocuklar kitap okuma eyleminin yeni formundan nasıl faydalanmalı? Eğitimci-Yazar Zerbeliz Esra Avgören dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
16.06.2022Aile
Rekoru gördü şehre rota çizdi
Rekoru gördü şehre rota çizdiYılın ilk 5 ayında yaklaşık 12 milyon yolcuya hizmet vererek 2019 rekorunun yüzde 80’ini gerçekleştiren İSG, misafir memnuniyetini artırmak için şehirde gezi rotaları çizen İSG Recommends programını başlattı.
15.06.2022Ekonomi
‘Şiir ve ben  mutlu yaşamışız’
‘Şiir ve ben mutlu yaşamışız’Türk şiirinin yaşayan en önemli isimlerinden Turgay Fişekçi bütün şiirlerini derlediği kitabı için, “Ömrümü sanki bu kitabı yazmak için yaşadığımı düşündüm. Şiir ve ben mutlu yaşamışız” diyor.
15.06.2022Kültür Sanat
Hafaza Melekleri Nedir, Görevleri Nelerdir? Hafaza Melekleri İsimleri Nelerdir?
Hafaza Melekleri Nedir, Görevleri Nelerdir? Hafaza Melekleri İsimleri Nelerdir?Hafaza melekleri insanların yaptıkları iyilik ve kötülükleri gözetmekle görevli meleklerdir. Memur melek olarak da bilinirler. İnsanlardan hiç ayrılmazlar ve her an onları kontrol ederler. Hafaza meleklerinin görevleri ve isimleri ile ilgili ayrıntılar.
11.06.2022Dini Bilgiler
Mevlâna İdris Zengin hayatını kaybetti
Mevlâna İdris Zengin hayatını kaybetti Şair ve yazar Mevlâna İdris Zengin yaşama veda etti.
Mevlana İdris Zengin kimdir, kaç yaşında ve neden öldü?
Mevlana İdris Zengin kimdir, kaç yaşında ve neden öldü?Türk yazar ve şair Mevlana İdris Zengin hayatını kaybetti. Zengin bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu. Bu acı haberin ardından "Mevlana İdris Zengin kimdir, kaç yaşında ve neden öldü?" sorusu sık sık gelmeye başladı.
7.06.2022Gündem
Homeros’a görkemli final
Homeros’a görkemli final Bayraklı Belediyesi’nin İzmir’in kültür sanat yaşamına armağan ettiği 1. Uluslararası Homeros Edebiyat Sanat Festivali kapanışını renkli etkinliklerle yaptı.
6.06.2022Ege
Çöpün gücü adına
Çöpün gücü adına11 şehirde 14 noktada katı atık tesisleri işleten Ali Kantur, “Türkiye’de üretilen katı atığın yüzde 22-25’ini biz bertaraf edip, saatte yaklaşık 100 MW elektrik üretiyoruz” diyor
Harvard'a suçlama: Emre rağmen binlerce Amerikan Yerlisinin kalıntılarını iade etmiyor
Harvard'a suçlama: Emre rağmen binlerce Amerikan Yerlisinin kalıntılarını iade etmiyorHarvard Üniversitesi, geri verilmelerini zorunlu kılan federal yasaya rağmen binlerce Amerikan Yerlisinin kalıntılarını tutmakla suçlanıyor.
6.06.2022Dünya
‘Kıtlık’ eksiksiz anlatılıyor
‘Kıtlık’ eksiksiz anlatılıyorİrlandalı toplumcu yazarlar Liam O’Flaherty’nin ünlü romanı “Kıtlık” ilk kez eksiksiz bir çeviriyle Yordam Edebiyat tarafından okurla buluşturuldu...
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
31.05.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Yazarlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.