Yerli Füze

Yerli Füze

Son dakika yerli füze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yerli füze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yerli füze haber sayfamızda...

Yerli Füze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 515 yerli fuze haberi bulunmuştur.
Son dakika... Ağızları açık kaldı! Fransız basınında 'Yok satıyor' manşetleri
Son dakika... Ağızları açık kaldı! Fransız basınında 'Yok satıyor' manşetleriABD'den Japonya'ya, Norveç'ten Yunanistan'a kadar dünyanın dört bir yanında hem siyasiler hem askeri uzmanlar Türkiye'nin SİHA başarısını konuşuyor. Fransa'nın ünlü gazetesi Le Monde da, Türkiye'nin ileri teknoloji Bayraktar SİHA'larını manşetlerine taşıdı.
25.06.2021Dünya
Son dakika... Resmen rezillik! Yunan basını Bayraktar'a karşı Rusya'ya sığındı
Son dakika... Resmen rezillik! Yunan basını Bayraktar'a karşı Rusya'ya sığındıYunan basınında çıkan son haberlere göre, Moskova, farklı cephelerde Türk Bayraktar SİHA'larından aldığı darbeleri azaltmak için yeni bir uçak geliştiriyor. Atina, henüz sahada test edilmemiş hava aracı için resmen dua etmeye başladı.
25.06.2021Dünya
Son dakika! Türkiye'den 24 tane SİHA almışlardı... Amerikalılar itiraf etti
Son dakika! Türkiye'den 24 tane SİHA almışlardı... Amerikalılar itiraf ettiGelen son dakika haberine göre, ABD'li medya kuruluşu Wall Street Journal'dan sonra Alman medyası da Türkiye'nin ileri teknoloji dronelarının dengeleri nasıl değiştirdiğini yazdı. Lazer güdümlü füzelerin altının çizildiği haberde, Bayraktar TB2'nin kaderini değiştirdiği savaşlara yer verildi.
13.06.2021Dünya
Son dakika... Moskova'da Bayraktar korkusu! Rus medyası: Kırım'a saldırı...
Son dakika... Moskova'da Bayraktar korkusu! Rus medyası: Kırım'a saldırı...Rus medyasında çıkan son dakika haberlere göre, Karadeniz ülkelerinin Türk Bayraktar TB2 sipariş vermeye başlamaları Kremlin'i ürküttü. Kırım'a karşı Türkiye yapımı 100'e yakın SİHA'nın saldırı gerçekleştirebileceğini öne süren Rus basını, "Ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız" dedi.
12.06.2021Dünya
Son dakika: İlk kez oldu! Tarih yazıldı...
Son dakika: İlk kez oldu! Tarih yazıldı...ABD Donanması, bir ilki gerçekleştirdiklerini dünyaya ilan etti. Öte yandan, çok daha ucuz alternatif olan Bayraktar TB2'lerin milyonlarca dolar değerindeki tankları sahadan sildiğini aktaran Die Welt gazetesi, Avrupa ülkelerinin SİHA pazarında rol oynamaktan çok uzak olduğunu yazdı.
8.06.2021Dünya
Son dakika... Alman medyasından Türk SİHA'larına övgü! Bayraktar manşetlerde...
Son dakika... Alman medyasından Türk SİHA'larına övgü! Bayraktar manşetlerde...Gelen son dakika haberine göre, ABD'li medya kuruluşu Wall Street Journal, Türkiye'nin ileri teknoloji dronelarının dengeleri nasıl değiştirdiğini ve Moskova'nın planlarını alt üst ettiğini yazarak 'geleceği şekillendiriyor' değerlendirmesinde bulundu.
6.06.2021Dünya
Son dakika... 'Türkiye dengeyi değiştirdi!' ABD basınından Bayraktar övgüsü
Son dakika... 'Türkiye dengeyi değiştirdi!' ABD basınından Bayraktar övgüsüGelen son dakika haberine göre, ABD'li medya kuruluşu Wall Street Journal, Türkiye'nin ileri teknoloji dronelarının dengeleri nasıl değiştirdiğini ve Moskova'nın planlarını alt üst ettiğini yazarak 'geleceği şekillendiriyor' değerlendirmesinde bulundu.
3.06.2021Dünya
Son dakika: Türkiye çıldırttı! Yunan basını 'işgal' başlıklarıyla manşetlerde
Son dakika: Türkiye çıldırttı! Yunan basını 'işgal' başlıklarıyla manşetlerdeSon dakika haberlere göre, Türkiye SİHA'larla ilgili flaş bir karar aldı. Karar Yunanistan'da büyük ses getirdi ve Yunan basını 'işgal' başlıklarıyla manşetlere çıktı. İşte Türkiye'nin 20 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı törenle hayata geçireceği kararın son dakika tüm detayları...
3.06.2021Dünya
Son dakika: Türk SİHA'ları vurdu! Görüntüler yayınlandı...
Son dakika: Türk SİHA'ları vurdu! Görüntüler yayınlandı...Milli ve özgün olarak tasarlanıp geliştirilen, teknik özellikleri ve katıldığı operasyonlar değerlendirildiğinde kendi sınıfında dünyanın en iyisi olan Bayraktar TB2'nin, Rus yapımı hava savunma sistemlerini imha ettiği görüntüler yayınlandı.
30.05.2021Dünya
Son dakika... Uzmanlar inanamadı! BM raporu sızdı: Yapay zekalı Türk yapımı drone manşetlerde...
Son dakika... Uzmanlar inanamadı! BM raporu sızdı: Yapay zekalı Türk yapımı drone manşetlerde...Son dakika haberine göre, Türk yapımı drone'ların geleceği şekillendireceği uzun zamandır konuşuluyor ancak İngiliz basınında çıkan haberler, Türk drone'larının tarihte görülmemiş bir yeteneğe sahip olduğunu ortaya koydu.
29.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Türkiye'nin SİHA başarısı bu kez Japon basınında! İşte müşteriler...
Son dakika haberi: Türkiye'nin SİHA başarısı bu kez Japon basınında! İşte müşteriler...Türkiye ile Polonya arasında imzalanan 24 adet Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı anlaşmasının yankıları sürerken, Japon basını, Bayraktar TB2'lerin yeni potansiyel müşterilerini yazdı.
28.05.2021Dünya
Son Dakika: Resmen duyurdular! Türkiye ilk kez NATO üyesine Bayraktar TB2 sattı
Son Dakika: Resmen duyurdular! Türkiye ilk kez NATO üyesine Bayraktar TB2 sattıResmi açıklama Alman haber ajansları tarafından 'son dakika' koduyla dünyaya duyuruldu, Türkiye ilk kez bir NATO üyesine Bayraktar TB2 SİHA veriyor. 24 adet silahlı insansız hava aracının teslimatı gelecek yıl başlıyor.
22.05.2021Dünya
Mavi Vatan'ın muhafızı TCG Kınalıada Korveti, milli gurur yaşatıyor
Mavi Vatan'ın muhafızı TCG Kınalıada Korveti, milli gurur yaşatıyorTÜRKİYE'nin Milli Gemi Projesi (MİLGEM) kapsamında inşa edilen dördüncü milli gemisi olan TCG Kınalıada (F-514) Korveti, İzmir Foça Limanı'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin mavi vatandaki hak menfaatlerinin korunması maksadıyla verilecek her türlü görevi icra etmek için nöbet görevini sürdürüyor. Ada sınıfının diğer korvetlerine ek olarak 'Atmaca' adı verilen yerli füze ve 'Ağ Destekli Veri Entegre Sistemi' gibi farklılıklarla donatılan TCG Kınalıada Korveti'nde gelişmiş donanmalarla yarışabilecek yazılımlar bulunuyor.
11.05.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Selçuk Bayraktar paylaştı! Akıncı'da yüksek irtifa başarısı
Son Dakika Haberi: Selçuk Bayraktar paylaştı! Akıncı'da yüksek irtifa başarısıSon dakika haberlere göre, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı, yüksek irtifa testini başarıyla tamamladı. Sosyal medyadan Akıncı'nın iniş görüntülerini Selçuk Bayraktar paylaştı. Öte yandan ABD'nin başını çektiği F-35 projesinin alarm verdiğini belirten Dagens Næringsliv gazetesindeki analizde ise, 52 jet siparişi veren Norveç'in SİHA'lara yönelmesi gerektiğini belirtiyor. İşte haberin ayrıntıları...
8.05.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Bayraktar TB2'ler Norveç medyasında! 'Bir F-35 yerine 22 Türk SİHA'sı alalım'
Son Dakika Haberi: Bayraktar TB2'ler Norveç medyasında! 'Bir F-35 yerine 22 Türk SİHA'sı alalım'Son dakika haberlere göre, ABD'nin başını çektiği F-35 projesinin alarm verdiğini belirten Dagens Næringsliv gazetesindeki analiz, 52 jet siparişi veren Norveç'in SİHA'lara yönelmesi gerektiğini belirtiyor.
3.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Moskova küplere bindi! Bayraktar TB2 tüm sinyalleri kesti...
Son dakika haberi: Moskova küplere bindi! Bayraktar TB2 tüm sinyalleri kesti...Rus medyasından gelen son dakika haberine göre, Ukrayna'nın satın aldığı Türk yapımı ileri teknoloji Bayraktar TB2 insansız hava aracı, Kırım'da Rus ordusunun elektronik iletişimini sekteye uğrattı.
28.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Türk SİHA'sını hedef alan Rusya'ya misilleme: Vuruldu!
Son dakika haberi: Türk SİHA'sını hedef alan Rusya'ya misilleme: Vuruldu!Resmi televizyonda ekrana getirilen rezaletin ardından Akıncı TİHA'nın ateşlediği füzelerle Rusya'ya yanıt verildi. Selçuk Bayraktar'ın tweeti ise noktayı koydu.
24.04.2021Dünya
Bakan açıkladı! Gaz türbinli motor teknolojisine sahip 7 ülkeden biriyiz...
Bakan açıkladı! Gaz türbinli motor teknolojisine sahip 7 ülkeden biriyiz...Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye olarak gaz türbinli motor teknolojisine sahip 7 ülkeden biriyiz. Bugün açılışını yapacağımız yerli motorların tasarım çalışmalarının yürütüleceği tasarım merkezi de bu manada yeni başarı hikayelerimizin çıkış noktası olacak." dedi.
5.12.2020Ekonomi
Milli turbojet motoru ses verdi
Milli turbojet motoru ses verdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kale Grubu’nun savunma ve havacılık şirketlerinden Kale Ar-Ge’nin geliştirdiği Milli Turbojet Motoru’nu test ederek, proje hakkında bilgi aldı.
23.11.2020Ekonomi
Bakan Varank, Milli Turbojet Motoru'nu test etti
Bakan Varank, Milli Turbojet Motoru'nu test ettiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kale Grubu'nun savunma ve havacılık şirketlerinden Kale Ar-Ge'nin geliştirdiği Milli Turbojet Motoru'nu test ederek, proje hakkında bilgi aldı.
22.11.2020Haberler
Bakan Varank, Milli Turbojet Motoru'nu test etti
Bakan Varank, Milli Turbojet Motoru'nu test ettiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kale Grubu'nun savunma ve havacılık şirketlerinden Kale Ar-Ge'nin geliştirdiği Milli Turbojet Motoru'nu test ederek, proje hakkında bilgi aldı.
22.11.2020Ekonomi
Son dakika... ROKETSAN geliştirdi! Aynı anda kullanılabilecek...
Son dakika... ROKETSAN geliştirdi! Aynı anda kullanılabilecek...ROKETSAN, geliştirdiği yerli füzeleri aynı silah sistemine entegre ederek, farklı tehditlere karşı caydırıcılığı yüksek bir seçenek oluşturdu.
1.09.2020Ekonomi
Test görüntüleri nefesleri kesti! Atmaca...
Test görüntüleri nefesleri kesti! Atmaca...Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi Atmaca'nın yeni deneme sonuçlarını paylaştı. Demir, "Atmacamız bu sefer uzun uçtu." ifadelerini kullandı.
4.07.2020Haberler
Atmaca'nın yeni test görüntüleri nefes kesti!
Atmaca'nın yeni test görüntüleri nefes kesti!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi Atmaca'nın yeni deneme sonuçlarını paylaştı. Demir, "Atmacamız bu sefer uzun uçtu." ifadelerini kullandı.
4.07.2020Gündem
Yerli füze motorununun testini Bakan Varank gerçekleştirdi
Yerli füze motorununun testini Bakan Varank gerçekleştirdiSon dakika gelen habere göre Türkiye'nin orta menzilli ilk yerli füze motoru (TEI-TJ300), Eskişehir'de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katıldığı törende test edildi.
19.06.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

testRoketsanyerli füzeTürkiyeRusya

Yerli Füze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.