Yiyecek

Yiyecek

Son dakika yiyecek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yiyecek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yiyecek haber sayfamızda...

Yiyecek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.114 yiyecek haberi bulunmuştur.
2024 turizmine ‘lüks’ dopingi
2024 turizmine ‘lüks’ dopingi Lüks seyahat pazarındaki büyüme devam ediyor. Üst segment turistin rotasında Bodrum ile markalaşan Türkiye, aldığı payı artırmaya odaklandı. Bölgede bu sezon İngiltere, Almanya, Rusya ve ABD talebi yüksek.
21.05.2024 Ekonomi
Tilki çay ocağının maskotu oldu
Tilki çay ocağının maskotu oldu Tunceli'nin Pülümür ilçesinde aç kalan tilki, çay ocağının yolunu tuttu. Hemen her gün çay ocağına gelen tilki, işletmecinin elinden beslenip, bölgeden ayrılıyor.
20.05.2024 Yaşam
Ekmeğini taştan çıkarıyor
Ekmeğini taştan çıkarıyor Brezilya’nın Ubajara Ulusal Parkı’nda taşı kazma gibi kullanarak toprakta yiyecek arayan Capuchin maymunları görüntülendi.
17.05.2024 Dünya
Hizmet üretim endeksi açıklandı
Hizmet üretim endeksi açıklandı Hizmet üretim endeksi yıllık %6,8 arttı.
16.05.2024 Ekonomi
Hizmet üretim endeksi arttı
Hizmet üretim endeksi arttı Hizmet üretim endeksi mart ayında yıllık %6,8 arttı.
16.05.2024 Uzmanpara
Yardımlar hedefte!
Yardımlar hedefte! İsrailli gruplar Gazze’ye yardım taşıyan kamyonları hedef aldı. Eylemciler yardımların Hamas’ın eline geçtiğini öne sürdü.
15.05.2024 Dünya
Radikal yahudilerden skandal saldırı
Radikal yahudilerden skandal saldırı İsrailli protestocular, Batı Şeria’da Gazze’ye giden yardım konvoyuna saldırıp, yiyecek paketlerini ve tahıl çuvallarını yola saçtı. Ürdün’den gelip, büyük bir insani yardım ihtiyacı bulunan Gazze’ye ilerleyen yardım konvoyları, El Halil’in batısındaki Tarkumiye kontrol noktasında, İsrailli protestocuların saldırısına uğradı.
14.05.2024 Haberler
Endonezya’daki sel ve toprak kayması felaketi: En az 52 ölü
Endonezya’daki sel ve toprak kayması felaketi: En az 52 ölü Endonezya'nın Batı Sumatra eyaletini vuran şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymasında hayatını kaybedenlerin sayısı en az 52’ye yükselirken, kayıp 17 kişiyi arama çalışmaları ise devam ediyor.
14.05.2024 Haberler
Endonezya’daki sel ve toprak kayması felaketi: En az 52 ölü
Endonezya’daki sel ve toprak kayması felaketi: En az 52 ölü Endonezya'nın Batı Sumatra eyaletini vuran şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymasında hayatını kaybedenlerin sayısı en az 52’ye yükselirken, kayıp 17 kişiyi arama çalışmaları ise devam ediyor.
14.05.2024 Dünya
Festiwell-Yılın En İyi Günü İzmirlilere nefes verecek
Festiwell-Yılın En İyi Günü İzmirlilere nefes verecek İyi Yaşam Rotary Kulübü Başkanı Gül Çukur, 18 Mayıs’ta düzenlenecek renkli etkinlik için, “Söyleşiler, nefes terapileri, fonksiyonel tıp, aroma terapistleri ve yoga ile katılımcılarımızın hayatlarında bir milat olmasını istiyoruz” dedi
11.05.2024 Ege
Kredi kartı faizleri artacak mı? Kritik soruyu uzmanlar cevapladı
Kredi kartı faizleri artacak mı? Kritik soruyu uzmanlar cevapladı Geçtiğimiz aylarda kredi kartı azami faiz oranları yükseltilirken, nakit avansa uygulanan taksit sayıları ise düşürülmüştü. Peki kredi kartı faizleri daha da artacak mı? Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş ile Ekonomist Tuğba Ekin merak edilenleri cevapladı. İşte detaylar...
10.05.2024 Ekonomi
K-pop yıldızı Hyuna'dan şaşırtan itiraf! Zayıf kalabilmek için yaptığı şok etti
K-pop yıldızı Hyuna'dan şaşırtan itiraf! Zayıf kalabilmek için yaptığı şok etti K-pop denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan Hyuna, yeni bir röportajında ​​uzun yıllardır yaşadığı düzensiz beslenmeyi anlattı. Müzik sahnesine ilk çıktığında henüz 15 yaşında olan yıldız ismin yaptıklarını duyanlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi.
9.05.2024 Cadde
Kanlı gösteri! Bilim insanları kanıtladı: 'Ölüm' tuzağıyla kandırıyorlar
Kanlı gösteri! Bilim insanları kanıtladı: 'Ölüm' tuzağıyla kandırıyorlar Bilim insanlarının yeni araştırmasının ortaya koyduğu üzere, hayatta kalma savaşının detayları arasında, ölüm numarası ve ağızdan sızan kanlar var...
9.05.2024 Dünya
Çeşme’de tatil yapmanın bedeli yüzde 50 arttı
Çeşme’de tatil yapmanın bedeli yüzde 50 arttı İzmir’in Çeşme ilçesinde tatil için harcanan giderlerin geçen seneye göre artış gösterdiğini söyleyen Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, “Fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Biz de buna göre hareket etmek zorundayız. Geçen seneye göre fiyatlar yüzde 25, 30 ve 50 aralıklarında zamlandı. Kira sorunu olmayan esnaf da zaten fiyatları artırmıyor” dedi.
9.05.2024 Ekonomi
Merkez Bankası'ndan menkul kıymet tesisine ilişkin karar
Merkez Bankası'ndan menkul kıymet tesisine ilişkin karar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Menkul kıymet tesisine ilişkin düzenlemenin yürürlükten kaldırıldığını açıkladı.
8.05.2024 Ekonomi
"Ekonomiye dinamizm sağlayan yiyecek içecek sektörü kredi kartı komisyonu nedeniyle sıkıntılı"
"Ekonomiye dinamizm sağlayan yiyecek içecek sektörü kredi kartı komisyonu nedeniyle sıkıntılı" Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, restoran, lokanta ve kafe ile benzeri yiyecek içecek hizmeti sunan işletmelerde KDV uygulamalarına ilişkin boykot çağrılarının sektörün motivasyonunu olumsuz etkilemesine izin verilmemesi gerektiğini belirterek, "Restoran, lokanta ve kafelere ilişkin oluşturulacak olumsuz algı sektörü de müşterileri de olumsuz etkileyecektir. Kurunun yanında yaş da yanmasın" dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Tuzlu yiyeceklerden vazgeçemiyor musunuz? Bacaklar karıncalanıyor, cilt kalınlaşıyor
Tuzlu yiyeceklerden vazgeçemiyor musunuz? Bacaklar karıncalanıyor, cilt kalınlaşıyor Uzmanlara göre, bacaklarda karıncalanma veya sürekli tuzlu yiyeceklere duyulan istek altta yatan bir soruna veya vitamin, mineral eksikliğine işaret ediyor olabilir. Vücudunuzun size gönderiyor olabileceği işaretleri takip etmeniz gerekiyor.
8.05.2024 Genel Sağlık
Konserve kutularda gizli tehlike! Açmadan önce temizlemeyi ihmal etmeyin
Konserve kutularda gizli tehlike! Açmadan önce temizlemeyi ihmal etmeyin Sıcak bir yaz gününde dolaptan aldığınız soğuk bir içeceği açmak için için can attığınızda veya uzun süredir sakladığınız konserveyi açmaya hazırlandığınızda acele etmek doğru bir hareket olmayabilir. Çünkü elinizdeki şişenin ya da konservenin kapağını açmayı unuttuğunuzda bu sizin için risk oluşturacak durumlara neden olabilir. Yiyecek ve içecek kutuları, onları en yakın marketten alana kadar uzun bir yol kat eder ve bu sırada kirlilik ambalajlarını tehlikeli hale getirebilir.
8.05.2024 Genel Sağlık
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan KDV oranları artırılıyor iddialarına ilişkin açıklama
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan KDV oranları artırılıyor iddialarına ilişkin açıklama Hazine ve Maliye Bakanlığı, KDV oranlarının artırılacağı iddialarını yalanlayarak, bu konuda bir çalışma bulunmadığını açıkladı.
7.05.2024 Ekonomi
Önemli olan miktar değil içerik! Yemekten sonra açlık hissiyle nasıl başa çıkılır
Önemli olan miktar değil içerik! Yemekten sonra açlık hissiyle nasıl başa çıkılır Bazen yemek yedikten kısa süre sonra kendimizi hala aç hissediyor olabiliriz. Aslın burada sorun yediğiniz yemeğin miktarından çok içeriğidir. Pek çok yiyecek, hatta sağlıklı olanlar bile belirli protein veya liflerden yoksundur. Bu nedenle aslında aç hissetmenize neden olurlar. Öte yandan, basit bir değişiklik, hatta en sevdiğiniz yiyecekleri farklı bir şekilde hazırlamak tam tersi bir etki yaratabilir.
7.05.2024 Genel Sağlık
Olimpiyatta lezzet şöleni
Olimpiyatta lezzet şöleni 2024 Paris Olimpiyatları’nda sporculara ünlü Fransız baget ekmekleri, seçkin peynirler, sebzeler ve ödüllü aşçıların hazırladığı yemeklerden oluşan çok zengin bir menü sunulacak.
5.05.2024 Dünya
Fişteki servis ücretinin yarısı garsona veriliyor
Fişteki servis ücretinin yarısı garsona veriliyor Restoranlarda bahşiş yerine geçtiği ifade edilen ‘servis ücreti’ gündemde. Fişte yazan rakamın yarısının garsona verildiği, geri kalanının işletme giderlerine sayıldığı belirtiliyor.
5.05.2024 Ekonomi
Gül ağacının altında buluşalım
Gül ağacının altında buluşalım Baharın gelmesi için önce kıştan kurtulmak gerek. Bahar bir gelir, bir gider, güneş açar, yağmurlar kovalar, ama Hıdırellez ile gerçek anlamda bahar gelmiş, hatta yaz günleri başlamış sayılır. İklim değişikliğinden haberi var mı bilemeyiz ama eskiden Hıdırellez, yaz günlerinin açılış bayramı gibiydi.
4.05.2024 Pazar
Bozayı ve yavrusunun yemek arayışı fotokapanla görüntülendi
Bozayı ve yavrusunun yemek arayışı fotokapanla görüntülendi Bursa ormanlık alanlara yerleştirilen fotokapanla bozayı ve yavrusu gezinti yaparken görüntülendi.
3.05.2024 Yaşam
Karıncaları evden yolcu eden yöntem! Tek 1 damlası karıncaları uğurlamaya yetiyor
Karıncaları evden yolcu eden yöntem! Tek 1 damlası karıncaları uğurlamaya yetiyor Evinizdeki karıncalarla başa çıkmak, pek çok ev sahibinin karşılaştığı bir sorundur. Küçük boyutlarına rağmen, bu böcekler sık sık mutfak tezgahlarını, gıda depolama alanlarını ve hatta duvar aralarını istila edebilirler. Ancak endişelenmeyin, çünkü doğal ve etkili bir çözüm mevcut! Tek bir damla ile karıncaları evinizden uğurlamak mümkün.
3.05.2024 Püf Noktası

Benzer Haber Etiketleri

Yiyecek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.