Zaman Yolcusu

Zaman Yolcusu

Son dakika zaman yolcusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zaman yolcusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zaman yolcusu haber sayfamızda...

Zaman Yolcusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 533 zaman yolcusu haberi bulunmuştur.
Geleceği bilip, yıllar öncesinden yayınlıyorlar: İşte, 'Her şeyi bilen' Simpsonların gerçekleşen tahminleri!
Geleceği bilip, yıllar öncesinden yayınlıyorlar: İşte, 'Her şeyi bilen' Simpsonların gerçekleşen tahminleri! Öngörüleri bir bir tutan popüler dizi, 'her şeyi bilmesiyle' tüm dünyada nam saldı. Öyle ki, yıllar öncesinden yayınlanan bölümler şoke edici şekilde salgın hastalıklardan, seçim tahminlerine kadar nokta atışı yorumlar yapıyor. Listede neler yok ki, işte bazıları...
7.04.2024 Dünya
1921'de uyudu, 3906'da uyandı! Öğrencisinin bulduğu günlükte yazanlar inanılmaz
1921'de uyudu, 3906'da uyandı! Öğrencisinin bulduğu günlükte yazanlar inanılmaz Uyku hastalığına yakalanan adam bir gün uyudu ve tam 365 gün sonra uyandı. Uyandığında 3906 yılında yaşayan bir adamın vücudunda hayat bulmuştu. Yaşadıklarını kimseye anlatmayan Paul Amadeus Dienach'ın gizemini ise öğrencisinin bulduğu günlük gün yüzüne çıkardı.
28.06.2023 Dünya
Dünya Rusya'ya kilitlendi! Putin için bir dönüm noktası
Dünya Rusya'ya kilitlendi! Putin için bir dönüm noktası BBC'den Paul Kirby, "Bu Rusya’nın 16 aydır Ukrayna’da yürüttüğü topyekun savaşta bir dönüm noktası ve Vladimir Putin’in iktidarına karşı bir meydan okuma" diyor.
24.06.2023 Dünya
1100 yıllık mumya zaman yolcusu muydu? Marka ayakkabıların ardındaki 'Türk' detayı
1100 yıllık mumya zaman yolcusu muydu? Marka ayakkabıların ardındaki 'Türk' detayı Günümüzden 1100 yıl öncesinde Moğolistan sınırlarında yaşayan bir Türk'ün giydiği 'modern' ayakkabılar tekrardan gündeme taşındı. Ayağında dünyaca ünlü markanın modeline benzeyen bu ayakkabılardan olan mumya, zaman yolcusu olabilir miydi? Tam 7 yıl önce bir mağarada bulunan kadın ve ayakkabılarının ardındaki sır bambaşka çıktı.
24.06.2023 Dünya
206 kemik 4 yanlışı çürüttü: Ağrı yoksa da kırık olur, kelle paça büyük yalan!
206 kemik 4 yanlışı çürüttü: Ağrı yoksa da kırık olur, kelle paça büyük yalan! "Kilolu değilim, benim kemiklerim iri", "Kırılan kemik daha güçlü olur", "Kırık olsa duramazsın", "Kırık kemiğin ilacı bol kelle-paça çorbası..." Bu cümleleri hayatı boyunca neredeyse duymayan kişi yok. Oysa toplam ağırlığımızın yüzde 15'ini oluşturan vücudumuzdaki 206 kemiğe dair söylenenler aslında koca bir yanlıştan ibaretmiş! Uzmanına sorduk.
24.06.2023 Gündem
Yalan makinesinden geçip tek tek anlattı! '6491 yılından geldim, 2018 yılında sıkıştım'
Yalan makinesinden geçip tek tek anlattı! '6491 yılından geldim, 2018 yılında sıkıştım' Kendisinin geçmişten veya gelecekten geldiğini iddia eden zaman yolcularının sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak yayınlanan bir Youtube videosu var ki zaman yolcularıyla ilgili merakı yıllardır diri tutuyor. Yalan dedektöründen bile geçen zaman yolcusunun iddiaları bilim kurgu filmlerini aratmadı.
2.06.2023 Dünya
Geldiği gibi kaybolan 'Taured'li adam! Her şeyi tek tek gösterdi, ardında 4 sır bıraktı
Geldiği gibi kaybolan 'Taured'li adam! Her şeyi tek tek gösterdi, ardında 4 sır bıraktı Olmayan bir ülkenin pasaportunu gösteriyor, diğer ülkelerden aldığı vizeleri belgeliyordu. 'Taured' adlı bin yıldır var olan yerden geldiğini söyleyen adam, kilitli kapıların ardında tutulurken nasıl oldu da kayboldu? İşte nereden geldiği çözülemeyen 'Tauredli adam'ın 69 yıllık gizeminin ardındaki 4 sır.
24.05.2023 Dünya
2123 yıllık kalıntı kafaları karıştırdı! 'Laptop' detayına dikkat
2123 yıllık kalıntı kafaları karıştırdı! 'Laptop' detayına dikkat Milattan önce 100'lü yıllarda yapılmış ve çok iyi derecede korunmuş olan bir Antik Yunan eseri dünya basınında olay oldu. Söz konusu eserdeki laptop detayı ilginç soruları da beraberinde getirdi.
4.05.2023 Dünya
Görülen ilk kara deliğin geliştirilmiş yeni görüntüsü yayınlandı
Görülen ilk kara deliğin geliştirilmiş yeni görüntüsü yayınlandı Bilim insanları, şimdiye kadar görülen ilk kara deliğin önemli ölçüde geliştirilmiş bir versiyonunu yayınladı.
14.04.2023 Dünya
Zaman yolcusu tarih vererek 5 kehaneti daha açıkladı! 'Bu uçağı 12 yıl kimse bulamayacak'
Zaman yolcusu tarih vererek 5 kehaneti daha açıkladı! 'Bu uçağı 12 yıl kimse bulamayacak' Sosyal medyada ortaya çıkıp yayılan akımlar her geçen gün daha da ilginç bir hal alıyor. Kendisinin geçmişten ya da gelecekten geldiğini söyleyerek kehanetlerde bulunanlar da bunlar arasında. 2671 yılından geldiğini iddia eden ve kendisini 'zaman savaşçısı' olarak tanımlayan Eno Alaric'in de 'solucan deliği' kehaneti var ve dediğine göre işaret ettiği 5 tarih pek çok şeyi değiştirebilir!
14.04.2023 Dünya
Kastamonu'da 4.2 büyüklüğünde deprem
Kastamonu'da 4.2 büyüklüğünde deprem Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde, Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
2.04.2023 Gündem
Rekor ödeme ortalığı karıştırdı! 'Dünyanın en zengin insanı ölmüş olabilir'
Rekor ödeme ortalığı karıştırdı! 'Dünyanın en zengin insanı ölmüş olabilir' ABD Hazine Bakanlığı'na yapılan devasa vergi ödemesi, birçok kişinin 'Dünyanın en zengin 100 insanı' listesinde bulunan milyarderlerden birinin hayatını kaybettiğini düşünmesine sebep oldu. Bakanlık, gizlilik gerekçesiyle ödeme yapan mükellefin adını açıklamazken, birçok kişi bir milyarderin hayatını kaybettiği ve bu ölümün herkesin gözünden kaçmış olabileceğini düşünüyor.
1.04.2023 Dünya
Hiçbir kapıdan sığmadı ama yaptılar! Ayasofya'daki 8 levhanın ardında yatan sır
Hiçbir kapıdan sığmadı ama yaptılar! Ayasofya'daki 8 levhanın ardında yatan sır Tarih boyunca İstanbul'un incisi olan Ayasofya, neredeyse her dinden ölümsüz ve zamansız eserleri içinde barındırıyor. İslam ve Hristiyan coğrafyasında önemli bir yeri olan bin 500 yıllık yapıyı süsleyen 8 dev hat levhasının hikâyesi de bir hayli etkileyici. Prof. Dr. Fatih Özkafa, Ayasofya'ya dair az bilinen bu detayları sorduk.
1.04.2023 Gündem
Korkutan kehanetleri sıraladı! '2671 yılından geldim' diyen zaman yolcusu 6 tarih verdi
Korkutan kehanetleri sıraladı! '2671 yılından geldim' diyen zaman yolcusu 6 tarih verdi Kendisinin geçmişten ya da gelecekten geldiğini söyleyerek kehanetlerde bulunanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Zaman yolcusu olduğunu ve kehanetlerinin çoğunluğunun doğru çıktığını iddia eden Tiktok kullanıcısı Eno Alaric de 2023 yılı için öne sürdüğü bazı kehanetleri sıraladı ve 6 tarihe işaret etti.
31.03.2023 Dünya
Tam 244 yıldır enerji birikiyor! Maraş'ı yerle bir eden sismik boşluk İstanbul'u da vuracak mı?
Tam 244 yıldır enerji birikiyor! Maraş'ı yerle bir eden sismik boşluk İstanbul'u da vuracak mı? Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketinden sonra 'sismik boşluk' konusu gündeme gelmişti. Prof. Dr. Süleyman Pampal, Kahramanmaraş'taki 7.7 büyüklüğündeki depremlerin sismik boşlukta olduğunu söyleyerek özellikle İstanbul için merak edilen riske dikkat çekti.
31.03.2023 Gündem
Oscarlar aynı anda aynı filme
Oscarlar aynı anda aynı filme 11 adaylıkla 95. Oscar Ödülleri’nin favorisi olan “Everything Everywhere All at Once/Her Şey Her Yerde Aynı Anda” En İyi Film ve Yönetmen başta olmak üzere yedi ödül kazanarak geceye damgasını vurdu.
14.03.2023 Kültür Sanat
Lahitteki 2 bin 500 yıllık aşk mesajı: Üzüntüden saçlarımı yoluyorum
Lahitteki 2 bin 500 yıllık aşk mesajı: Üzüntüden saçlarımı yoluyorum Dört medeniyete başkentlik yapmış Unesco’ya aday dünyaca ünlü tarihi kent İznik’te Arkeoloji müzesinin yapımı tamamlandı. Kısa süre içerisinde resmi açılışı yapılacak olan müze ilk kez görüntülenirken, şaşırtan bir mesaj da ortaya çıktı.
15.01.2023 Gündem
Paha biçilemez bilgileri böyle topladı! Kraliyet denizaltısı gizlice Rusların arasına sızdı
Paha biçilemez bilgileri böyle topladı! Kraliyet denizaltısı gizlice Rusların arasına sızdı Soğuk Savaş, duyanların inanmakta güçlük çektiği ve film senaryolarından fırlamış gibi görünen pek çok olaya şahitlik etti. Kimi zaman karada kimi zaman havada hatta kimi zaman uzayda girişilen bu mücadelenin en önemli ayağı da denizlerde yaşandı. Bu olaylardan biri ise İngiliz Kraliyet Donanması'na ait bir denizaltının tatbikat halindeki Sovyet savaş gemilerinin aralarına sızması oldu.
15.01.2023 Dünya
Yıllar önce deftere çizdikleri evi yaptılar! Astımı da hastaneyi de burada unuttu
Yıllar önce deftere çizdikleri evi yaptılar! Astımı da hastaneyi de burada unuttu Selma-Mikail Kaya çiftinin evlendikleri günden beri tek hayali bir dağ köyüne yerleşip ev sahibi olmaktı. Yıllar önce planını deftere çizdikleri köy evini gerçeğe dönüştürdüklerini söyleyen Mikail Kaya, "Buraya geldiğimden beri astım ilaçlarını bıraktım, hastanenin yolunu unuttuk" diyerek neler yaşadıklarını anlattı.
15.01.2023 Gündem
2036 yılından gelen zaman yolcusu! Tek bir görevi vardı, her şeyi resimlerle anlattı
2036 yılından gelen zaman yolcusu! Tek bir görevi vardı, her şeyi resimlerle anlattı Kendisinin geçmişten ya da gelecekten geldiğini söyleyerek kehanetlerde bulunanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak 2000 yılında ortaya çıkan ve kendisinin 2036 yılından geldiğini iddia eden John Titor diğerlerinden biraz daha farklı. Kendisinin iç savaşa kurban gitmiş bir ABD askeri olduğunu söyleyen zaman yolcusunun hikâyesi ise filmlere konu olacak türden.
15.01.2023 Dünya
Bir yıldız sönüyor
Bir yıldız sönüyor Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en kuvvetli seslerinden Whitney Houston’ın çalkantılı yaşamı “I Wanna Dance With Somebody: Whitney Houston Filmi”nde karşımıza geliyor.
23.12.2022 Kültür Sanat
2749 yılına yolculuk yaptı! 'Şehirler havadaydı, her şey bedavaydı'
2749 yılına yolculuk yaptı! 'Şehirler havadaydı, her şey bedavaydı' Zaman yolcusu olduğunu iddia eden Al Bielek, 2025 yılında Üçüncü Dünya Savaşı'nın çıkacağına dair korkunç bir tahminde bulundu ve gelecekte dünyadaki hiçbir hükümetin olmayacağını iddia etti.
18.12.2022 Dünya
Üç günde 50 binden fazla seyirci
Üç günde 50 binden fazla seyirci Avrupa Film Ödülleri’nde En İyi Kurgu Ödülü’nün sahibi olan, başta Antalya Film Festivali olmak üzere yurt içindeki festivallerden ödüllerle dönen “Kurak Günler”, Box Office Türkiye verilerine göre yaklaşık 51,4 bin seyirciyle ülkemizi Cannes Film Festivali’nde temsil eden filmler arasında en yüksek açılışa imza attı.
13.12.2022 Kültür Sanat
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde Moda tutkunları buluştu Sektöre yeni bir soluk getirme arzusuyla yola çıkan Lady Gina, zamansız tasarımlarını moda tutkunlarının beğenisine sunduğu Galataport Mağaza açılış davetinde önemli isimleri bir araya getirdi...
24.11.2022 Cadde
162 yıllık tabloda 'iPhone' detayı! Tim Cook'u şaşkına çevirdi: 'Yemin ederim orada'
162 yıllık tabloda 'iPhone' detayı! Tim Cook'u şaşkına çevirdi: 'Yemin ederim orada' Avusturya'nın en ünlü ressam ve düşünürlerinden Ferdinand Georg Waldmüller'in "Beklenen" adlı tablosu, son dönemde sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Bunun sebebi ise sanatçının 162 yıl önce resmettiği tabloda beliren 'iPhone' detayı.
6.10.2022 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Zaman Yolcusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.