Geri Dön

El-Muahhir ne demek? El-Muahhir fazileti ve anlamı

Esmaül Hüsna Allah'ın en güzel isimleri manasına gelmektedir. Allah'ın 99 ismi bulunmaktadır. Her ismin içerisinde birçok fazilet bulunmaktadır. El-Muahhir ismi ise bu isimlerden birisidir. Peki El-Muahhir isminin anlamı nedir? El-Muahhir isminin faziletleri nelerdir? Sizlere El-Muahhir isminin anlamı ve faziletlerini açıkladık.

El-Muahhir ne demek? El-Muahhir fazileti ve anlamı

Allah'ın isimlerinden biri olan El-Muahhir isminin anlamı istediğini geri bırakan, geciktiren, istediğini geri alan manasına gelmektedir.

El-Muahhir Anlamı Nedir?

Esmaül Hüsna Allah'ın en güzel isimleri manasına gelmektedir. El-Muahhir ismi de Allah'ın isimlerinden birisidir. El-Muahhir isminin anlamı birkaç farklı şekilde açıklanmıştır. El-Muahhir isminin anlamları şunlardır:

 - Dilediğini sona bırakan.

 - Dilediğini geri koyan.

 - Dilediğini arkaya bırakan.

 - Dilediğini geri bırakan, tehir eden anlamlarına gelmektedir.

El-Muahhir Esmasının Ebced değeri ve zikir saatleri çoğu kişiler tarafından merak konusu olmuştur. El-Muahhir isminin zikir adedi toplam 846 adettir. El-Muahhir isminin zikir günü cumartesi günüdür. Zikir saati ise zuhal saatidir. ( Sabah gün doğar iken, ikindi namazından sonra ve gece yarısında)

El-Muahhir Faziletleri nedir?

 - Kötü bir kişinin kendinden uzaklaştırılması için bu esma-i zikir gününde El-Muahhir denerek 847 kere zikredilir.

 - El-Muahhir ismi günlük Ya-Muahhir diyerek 100 kere zikreden kişinin tevbesi kabul olur. Tevbenin ardından ise kişi hayırlı insanlardan olur.

 - El-Muahhir ismini Ya-Muahhir diyerek sürekli zikretmeye devam eden kişi yaptığı işlerde muvaffak olur.

 - El-Muahhir ismini Ya-Muahhir diye zikreden bir kişinin istekleri ve muratları kabul olur. Huzur ve mutluluğa kavuşur.

 - Zalimin kötülüklerinden korunmak için bu ismi Ya-Muahhir diye zikreden kullar zalimin kötülüklerinden kurtulur ve kötülüklerden korunmuş olur. 

 - Bu zikri Allah'ın rızasını alabilmek için Ya-Muahhir diyerek zikreden kişinin ölmeden önce nasuh tevbe ve salih amel ile takva kapıları ardına kadar bu kişiye açılır. 

Saba Tümer sordu, Ümit Karan cevapladı! "Donla duş alıyoruz"Sunucu Saba Tümer, uzun yıllar Galatasaray forması giyen eski futbolcu Ümit Karan'la Instagram'da canlı yayın yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber