Geri Dön
DualarKorku Duası: Korkarken Ve Endişeliyken Okunacak Dualar Nelerdir?

Korku Duası: Korkarken Ve Endişeliyken Okunacak Dualar Nelerdir?

İnsanların günlük hayatta yaşadığı bazı duygular vardır bunlardan birini korku, bir diğerini endişe oluşturur. Kişilerin duyguları içerisinde saydığımız korku ve endişe yüksek hissiyatlı ve etkili duygulardır. Korku duası oku: Korkarken ve endişeliyken okunacak dualar nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

Korku Duası: Korkarken Ve Endişeliyken Okunacak Dualar Nelerdir?

Korku insani bir duygudur ancak bunun yanında insanları kişisel anlamda rahatsız eder. Bu sebeple insanlar korkarken bazı dualar okuyarak yakışırlar. Korku duası oku: Korkarken ve endişeliyken okunacak dualar nelerdir? Soruların cevaplarını derledik.

Öneri:
Ayetel Kürsi

Korku Duası Oku

 İnsanların genel olarak korktuklarında Allah'a sığınma, dua etme gibi bir mekanizmaları vardır. Bunun yanı sıra insanlar koltuklarında okuyabilecekleri bir duada vardır. Çok çeşitli dualar olmasının yanı sıra bu dua genel de tercih edilir: Euzü bi-kelimatillahi't-tammeti min gadabihî ve ikâbihî ve şerri ibâdihî ve min hemezati'ş-şeyetîni en yahdûrun. Anlamı ise: Allah'ın gazabına uğramaktan, O'nun cezasından, kullarının şerrinden ve bana gelmelerinden Allah'ın tam kelimelerine sığınırım.

 Korkarken ve Endişeliyken Okunacak Dualar Nelerdir?

 Korkarken veya endişeliyken insanlar kendilerini kötü hissederler. Bu duygudan kurtulmanın yollarını ararlar. Bunun başında, bu duygudan arınmanın en temelinde dua etmek ve Allah'a sığınmak gelir. İnsanlar dua ederek bu korkularını hafifletebilirler. Bu dualara örnek Nas suresi, Felak suresi, Fatiha suresi verilebilir. İnsanlar özellikle gece korkuyorsa uyumadan Felak ve Nas suresini okuyup uyumaları, uykuda korkmamalarını sağlar.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler