Geri Dön
DualarŞahmeran Duası Nasıl Ve Ne Zaman Okunmalı? Şahmeran Duası Ne Kadar Okunmalı?

Şahmeran Duası Nasıl Ve Ne Zaman Okunmalı? Şahmeran Duası Ne Kadar Okunmalı?

Şahmeran duası zaman zaman işitilen bir kavramdır. Şahmeran ve şahmeran duası bir dönem aynı adı taşıyan filmle de gündeme gelmiştir. Şahmeran duası bu sebeple de merak edilir olmuştur. İşte şahmeran duası, nasıl, ne zaman okunmalıdır ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

Şahmeran Duası Nasıl Ve Ne Zaman Okunmalı? Şahmeran Duası Ne Kadar Okunmalı?

 Şahmeran duasının okunma zamanı, hikmeti ile ilgili tüm ayrıntıları bu yazıda bulacaksınız.

 Şahmeran Duası Nasıl ve Ne Zaman Okunmalı?

 Elbette Yüce Yaradan'a kulun yakarışı ve yalvarışı, minnet şükranlarını arzı için vakit aranmaz ve özel bir vakit de gerekmez. Size şah damarınızdan yakınım buyuran Yüce Allah'a kulun her an duası gerekir. 

 Ancak insanoğlunun öyle anları ve sıkıntıları vardır ki; boğulduğunu, daraldığını, tükendiğini hissettiği anda içten ve yürekten yakarışının kıymeti bir başkadır derler alimler. Şahmeran duası da şu hallerde okunabilecek en güzel duadır.

Kişi fakirlikten kurtulmak için

Kişi dünyada derdinden kurtulmak için

Kişi hayırlı kısmet talebi ile

Şahmeran duasını okuyabilir. İçten ve samimiyetle okunmalıdır. Şahmeran duası her zaman ve günün her saatinde okunabilir.

 Şahmeran Duası Ne Kadar Okunmalıdır?

 Şahmeran duası okumaya, niyet edilen sebep ile mutlaka devam edilmelidir. Arzu edildiği kadar okunabilecek şahmeran duasının her seferinde mutlaka 7 kez okunması ise zaruridir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler