Geri Dön
DualarYasin Suresinin Son İki Ayetinin Anlamı Nedir?

Yasin Suresinin Son İki Ayetinin Anlamı Nedir?

Yasin Suresi en fazla okunan ayetlerden olup hikmeti ve fazileti üzerine pek çok şey söylenmektedir. Ancak bir de Yasin Suresinin son 2 ayetinin faziletine vurgu yapılmaktadır. İşte pek merak konusu olan Yasin Suresi'nin son 2 Ayeti hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizin için derledik. Yasin Suresinin son iki ayetinin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Yasin Suresinin Son İki Ayetinin Anlamı Nedir?

 Yasin Suresi, en fazla okunan Kur'an Surelerinden olup ayrıca son iki ayetinin de fazileti bilinmekte ve önemsenmektedir. Yasin Suresi ayrıca bastırılarak da her an okunabilecek şekilde hazır bulundurulmaktadır.

 Yasin Suresinin Son İki Ayetinin Anlamı Nedir?

 Kur'an-ı Kerim'in en fazla okunan bu Sure yani Yasin Suresi 83 Ayetten meydana gelmiş olup bu Surenin son 2 Ayetinin fazileti pek çoktur. Yasin Suresi 82. Ayeti:" Gökleri ve yeri yaratan Allah onların benzerini yaratmaya kadir değil mi? Elbette öyledir. O eşsiz yaratıcıdır, her şeyi bilir." Bir şeyi istediğinde, O'nun buyruğu "ol" demekten ibarettir; hemen oluverir."

 Yasin Suresi son Ayeti olan 83. Ayeti:" Her şeyin egemenliği kendi elinde olan Allah bütün eksikliklerden uzaktır ve hepiniz sonunda O'na döndürüleceksiniz."

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler