Geri Dön

İftar duası Türkçe - İftar duası ve anlamı

İftara yaklaşırken, iftar duası hakkında bilgi almak isteyenler, iftar duası Türkçe - iftar duası ve anlamı araştırmasına geçti. Orucunu açmadan önce dua okumak isteyenler, iftarda okunması gereken duayı haberimizin içeriğinden okuyabilir. Aynı zamanda anlamını öğrenebilir. İşte iftar duası Türkçe, iftar duası ve anlamı...

İftar duası Türkçe - İftar duası ve anlamı

Ramazan ayı 24 Nisan 2020 tarihinde başladı. 23 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek olan Ramazan ayında oruç tutan vatandaşların günden günde merak ettiği sorular oluyor. Oruç açmadan önce hangi duaların okunması gerektiğini bilmek isteyeenler arayışa geçiyor. Peki iftar duası nedir? İftar duası Türkçe okunu ve anlamı ne oluyor?

İFTAR DUASI

"Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü."

İFTAR DUASI ANLAMI

"Allah'ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!"

YEMEKTEN SONRA OKUNACAK DUA

Okunuşu: Elhamdülillahillezî et amenâ ve sekenâ ve cealenâ minel müslimin

Anlamı: Açlığımızı ve susuzluğumuzu gideren ve bizi Müslüman kılan Allah'a hamdolsun.

Fareden kediye uçan tekme!İspanya'da karnı acıkan kedinin yakalamaya çalıştığı fare, Malaga sokaklarını kediye dar etti. O anlar sosyal medyaın gündemine oturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber