Geri Dön

İstanbul sahur vakti Saat Kaçta, ne zaman? (2020 İstanbul imsakiyesi) İstanbul'da imsak (sahur) vakti kaçta, ezan ne zaman okunacak?

İslam alemi Ramazan ayı coşkusunu yaşamaya başladı. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da büyük bir heyecanla beklenen Ramazan'ın 3. gününü geride bırakıyoruz. Peki 15 milyondan fazla vatandaşımızın yaşadığı İstanbul'da bu gece sahura ne kadar, kaç saat kaldı? İşte 27 Nisan Pazartesi İstanbul için sahur vakti (saati) ne zaman sorusunun cevabı..

İstanbul sahur vakti Saat Kaçta, ne zaman? (2020 İstanbul imsakiyesi) İstanbul'da imsak (sahur) vakti kaçta, ezan ne zaman okunacak?

Ramazan ayı bereketi devam ediyor. Bugün orucun 3. günü geride kaldı... İstanbul'da yaşayan yüz binlerce Müslüman gece sahura kalkıp niyet edip oruç tuttular. Şimdi iftar vaktini geride bırakan vatandaşlar sahuru bekliyor. Sıklıkla sorulan soru ise İstanbul sahur vakti saat kaçta, ne zaman?

İSTANBUL'DA İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA?

27 Nisan Pazartesi günü İstanbul'da sahur vakti 04.25... Akşam ezanı ile birlikte İstanbullur oruçlarını açacaklar.

İFTARA KAÇ SAAT KALDIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İFTAR DUASI

"Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü."

İFTAR DUASI ANLAMI

"Allah'ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!"

YEMEK DUASI

"Bismillâhirrahmânirrahîm

Elhamdülillâhi’llezî et’amenâ ve sekânâ ve cealnâ minel müslimîn.Nimetu celillullah,Berakati Halillullah Şefaat ya Rasulullah, Külû ve’şrabû ve lâ tüsrifû, İnnehû lâ yuhibbü’l müsrifîn.Allahumme zid velâ tengus bi-hürmeti-l Fatiha…"

YEMEK DUASI ANLAMI

"Hamd Allaha mahsustur. Hamd Allaha mahsustur. Hamd Allaha mahsustur. Hamd bizi doyuran, içiren, ve bizi müslümanlardan eyleyen Allaha mahsustur.Yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez.Allahım Fatiha suresi hürmetine arttır eksiltme. AMİN…"

YEMEKTEN SONRA OKUNACAK DUA

Okunuşu: Elhamdülillahillezî et amenâ ve sekenâ ve cealenâ minel müslimin

Anlamı: Açlığımızı ve susuzluğumuzu gideren ve bizi Müslüman kılan Allah'a hamdolsun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber