Geri Dön
RamazanSahur Bereketi programı sunucusu Ali Bektaş kimdir? Ali Bektaş kimdir, aslen nereli?

Sahur Bereketi programı sunucusu Ali Bektaş kimdir? Ali Bektaş kimdir, aslen nereli?

TRT 1 ekranında yayınlanan Sahur Bereketi programının sunucusu Ali Bektaş kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca sahur programı ile ekranlarımıza konuk olacak olan Ali Bektaş'ın hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Sahur Bereketi programı sunucusu Ali Bektaş kimdir, aslen nereli?

Sahur Bereketi programı sunucusu Ali Bektaş kimdir? Ali Bektaş kimdir, aslen nereli?

Sahur Bereketi programı sunucusu Ali Bektaş kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca farklı TV ekranında sahur programları düzenlenmeye devam ediyor. Düzenlenen sahur programları arasında TRT 1'de ekrana gelen Sahur Bereketi programının sunucusu Ali Bektaş kimdir, aslen nereli sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte Ali Bektaş hayatı kariyeri hakkında merak edilenler...

ALİ BEKTAŞ KİMDİR?

61 yaşındaki başarılı sunucu Ali Bektaş, 1959 senesinde Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sunuculuğunu dışında şair ve yazar olan Ali Bektaş, 1971 senesinde İstanbul’a gelmiştir. İstanbul’a gelmesinin ardından hayatı değişen Ali Bektaş, 1978 senesinde merhum İbrahim Gülmez Kanâatî’den inabe alarak, yani Allah’a yönelerek, tasavvuf ilmi hakkında dersler vermeye başlamıştır. Yine aynı dönemde Halfeti Ramazani Meşayıhları, Ahmet Kaynar Fedaî ve Mehmet İnan Turabi’den feyz ve remz almıştır. Yaşamını İstanbul’da sürdüren Ali Bektaş, Alevilik ve Bektaşilik konuları hakkında araştırmalar yapmış ve birçok eseri kaleme almış bir yazardır. 2018 senesinden beri Sahur Bereketi programını sunan Ali Bektaş’ın son çıkardığı kitabı ise Her Yönüyle Alevilik isimli eseridir.

61 yaşındaki Ali Bektaş, uzun senelerdir Melike Dayan Bektaş ile evlidir. Özel hayatını gözlerden uzak yaşayan Ali Bektaş’ın aynı zamanda 3 tane de çocuğu bulunmaktadır.

ALİ BEKTAŞ KİTAPLARI

Hiç Olmak
Kendi Gerçeğine Seyir
Aşk-ı Sübhan
Derdimiz Aşk Olsun
Her Yönüyle Alevilik
Dört Kapı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler