Sureler Hucurat Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu?

Hucurat Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu?

Hucurat Suresi 18 ayetten oluşur. Bu nedenle nispeten kısa bir suredir. Hucurat Suresi kısa bir sure olmasına rağmen faziletleri oldukça fazladır. Bu nedenle de insanlar tarafından merak edilmektedir. Hucurat suresi abdestsiz ve adetliyken okunur mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Hucurat Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu

Hucurat Suresi insanların nasıl edepli davranması gerektiğinden bahsetmektedir. Bu sebeple oldukça önemli bir suredir. Bu sure okunması gereken surelerden biridir. Bu nedenle abdestsiz ya da adetli bir şekilde okunup okunmayacağı merak edilmektedir.

Haberin Devamı

 Hucurat Suresi Abdestsiz Okunur mu?

 Kur'an-ı Kerim'den okunacak sureler için namaz abdesti alınması gerekir. Bunun sebebi Kur'an'a abdestsiz dokunulmaması gerekmesi sebebiyledir. Hucurat Suresi eğer Kur'an'dan okunmayacaksa abdest almaya gerek yoktur.

 Hucurat suresi 2.5 sayfadır. Nispeten kısa bir sure olması nedeni ile de ezberlemesi daha kolay olmaktadır. Hucurat Suresi, adetli iken okunur mu merak edilen konulardan biridir. Adetli iken kadınların cinsel ilişkiye girmesi, namaz kılması, oruç tutması, Kur'an okuması haram kılınmıştır. Bu nedenle adetli iken Hucurat suresinin de okunmaması gerekmektedir. Ancak Hucurat suresi okunurken dinlenmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.