Sureler Yasin Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu?

Yasin Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu?

Müslüman alemi tarafından en fazla okunan surelerden biri Yasin suresidir. Yasin suresi ölülerin ruhuna sıklıkla okunan bir suredir. Yasin suresini kadınlar adet günlerinde okumaları ile ilgili ya da abdestsiz olarak okunmaları ile ilgili sorular sorulmaktadır. Yasin suresi abdestsiz okunur mu? Yasin suresi adetliyken okunur mu? İşte bilinmesi gereken tüm detaylar.

Yasin Suresi Abdestsiz Ve Adetliyken Okunur Mu

Yasin suresi Müslüman olan kişilerce çok önemsenen surelerden biridir. Hem surenin kendisinin hem de son iki ayetinin faziletli olması ile çokça okunmaktadır. Okunması sırasında birçok kişinin aklına farklı farklı sorular gelmektedir. Birçok kadın adet döneminde Yasin suresi okuyup okuyamayacağını veya ne şartta okuyacağını merak etmektedir. Aynı zamanda abdestsiz olarak Yasin suresinin okunmasının doğru olup olmadığı merak edilmiştir.

Haberin Devamı

Yasin Suresi Abdestsiz Okunur mu?

Yasin suresi Kuran-ı Kerimde yer alan ayetlerden oluştuğu için bir dua niteliği taşımaz. Kuran-ı Kerim’de yer alan ayetler gusülsüz ve abdestsiz olarak okunamamaktadır. Böylece Yasin suresi de abdestsiz okunmamalıdır.

Yasin Suresi Adetliyken Okunur mu?

Yasin suresinin adetliyken hem Kuran’dan hem de ezberden okunması caiz olmamaktadır.