Geri Dön

CHP’nin İş Bankası hisseleri yeniden gündemde: Yanlış bilgilerle hedef saptırıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devrine yönelik düzenlemenin “bir an önce” TBMM’ye sunulmasını istemesi, bu konudaki tartışmaları bir kez daha gündeme getirdi.

CHP’nin İş Bankası hisseleri yeniden gündemde: Yanlış bilgilerle hedef saptırıyorlar
ŞEVKET YAMAN Ankara

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, AK Parti’nin Atatürk’ün hisselerine göz diktiğini savunarak, “AK Parti her ne kadar kamuoyunu yalan yanlış bilgiler ile yanıltmak, gündem değiştirmek için hedef saptırmak istese de CHP sadece ve sadece Atatürk’ün hisselerinin temsilcisidir” dedi.

Göz diktiler’

Milliyet’e konuşan Adıgüzel, konuya ilişkin şunları söyledi: “18 yıllık iktidarları süresince, devletin özelleştirilmedik değerini bırakmadılar. Şimdi de Atatürk’ün açık vasiyetine rağmen İş Bankası hisselerine göz diktiler. İktidar partisinin sıkıştıkça, gündem değiştirmek için başvurduğu konuların başında İş Bankası hisselerinin devri geliyor. Bunu daha önce defalarca gündeme getirdiler ve şimdi yine bir hazırlığın içinde olduklarını, ellerini ovuşturarak beklediklerini görüyoruz. Daha önce darbeci Kenan Evren de aynı yolu denemişti. Kenan Evren ve arkadaşları darbe sonrası Atatürk’ün hisselerini Hazine’ye devretmişti. O süreçte dava açıldı. CHP, Atatürk’ün yasal mirasçısı olarak o davayı kazandı.”

AK Parti’nin bu konuda yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmaya, gündem değiştirmek için hedef saptırmaya çalıştığını belirten Adıgüzel şöyle devam etti: “CHP sadece ve sadece Atatürk’ün hisselerinin temsilcisi konumundadır. İş Bankası’ndan partiye bir kuruş para gelmemektedir. O para, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na aktarılmaktadır. Çünkü Atatürk’ün vasiyeti budur. Atatürk’ün maddi ve manevi mirasına, toplum nezdindeki saygınlığına gölge düşürmek isteyenlere karşı CHP, her türlü hukuki ve yasal mücadeleyi korkusuzca ve sonuna dek sürdürecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Bu millet seni affetmeyecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk kadınına seçme seçilme hakkının 86. yıl dönümü programında konuşma yaptı. CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Vekilin benim askerime, orduma hakaret edecek. Bay Kemal senin ağzından bir olumsuz bir ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek. Hakaret edilen ordu ve onun her mensubu birer Mehmetçiktir. Biz Mehmetçiğimizi size yedirtmeyiz ve yedirtmeyeceğiz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber