Geri Dön
Siyaset‘Ermenistan rövanşist fikirleri bırakmalı’

‘Ermenistan rövanşist fikirleri bırakmalı’

Dağlık Karabağ Azerbaycan Topluluğu Başkanı Milletvekili Tural Genceliyev, ADF’de Milliyet’e konuştu. “Türkiye’nin diplomatik desteği sayesinde savaşı kazandık ve bölgedeki tüm realiteler değişti” diyen Genceliyev, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şuşa’ya yaptığı son ziyaret tarihi bir an. Şuşa Beyannamesi’nde Kars Anlaşması’na referans veriliyor. Artık kimse Kars Anlaşması’nın maddelerini bozamaz. Yani Türkiye ile bizim sınırlarımız belli. Ermenistan ve arkasında duran ülkeler artık sınırların değişmeyeceğini biliyorlar” diye konuştu.

‘Ermenistan rövanşist fikirleri bırakmalı’

ECEM TOPLAR - Ermenistan’da mantıklı düşünen ve barış isteyen çevreler olduğuna da dikkat çeken Genceliyev, Zengezur koridorunun açılması konusunda Gürcistan’ın endişesi olduğu iddiasını reddederek, “Gürcistan bizim dostumuz, hem bizimle hem de Türkiye ile işbirliğimiz var” dedi. Koridorun açılmasına ve bölge ülkelerinin iş birliği için Türkiye’nin gündeme getirdiği altılı platforma vurgu yapan Genceliyev, “Platforma Ermenistan’ın da katılmasını bekliyoruz. Bu katılım Ermenistan ekonomisi açısından da önemlidir. Ermenistan, rövanşist fikirleri bırakırsa bu kendi yararlarına olur” ifadelerini kullandı.

 

Meteoroloji uyarmıştı! Rize ve Artvin’de beklenen yağış başladıMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ani sel, heyelan ve taşkın uyarılarında bulunduğu Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Rize ve Artvin’de yağış etkili oldu. Karadeniz Sahil Yolu'nda su birikintileri oluşmaya başlarken, 2 kentte de valilikler bünyesinde yeni kriz merkezleri oluşturuldu. Bölge halkına, cami hoparlörlerinden, dere yataklarından uzak durulması yönünde anonslu uyarılar ise sürdürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler