Geri Dön
SiyasetSon dakika... Tarihi müjde sonrası peş peşe açıklamalar! 'Hedef 2023'

Son dakika... Tarihi müjde sonrası peş peşe açıklamalar! 'Hedef 2023'

Türkiye için tarihi gün... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz'de doğal gazın bulunduğu müjdesini verdi. Müjde sonrası siyasilerden de peş peşe açıklamalar yapıldı.

Son dakika... Tarihi müjde sonrası peş peşe açıklamalar! 'Hedef 2023'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Milletimiz için tarihi bir dönüm noktası. Türkiye enerji giderlerini ortadan kaldırdığı zaman çok daha büyük bir hızla büyüyecek." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Tarihimizin en büyük doğal gaz keşfi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Büyük Türkiye yolunda, #Fatih sondaj gemimizle atılan adımla enerjideki bağımsızlığımızın arifesindeyiz. Türkiye için çalışmaya, üretmeye ve mücadeleye devam edeceğiz.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde hızla yürüdüğümüz güçlü ve tam bağımsız Türkiye yolunda bugün büyük bir adıma şahitlik ediyoruz. Fatih sondaj gemimizin Karadeniz’de keşfettiği, ülkemize gelir getirecek doğalgaz rezervleri ülkemize hayırlı olsun."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjde ile tam bağımsızlık yolunda dev bir adım daha atıyoruz. Enerjide de oyun kurucu oluyoruz! Hedef 2023! Sakarya gaz sahamız milletimize hayırlı olsun.' ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır" ifadelerini paylaşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, 'Bağımsız Türkiye'nin kaşifleri Fatih, Kanuni ve Yavuz yine yolumuzu aydınlattı. Keşfettiğimiz tarihimizin en büyük doğalgaz rezerviyle yarınlarımız daha aydın, milletimiz daha müreffeh olacak' açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğal gaz bulunmasına ilişkin, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız, 'Millete Sesleniş' konuşmasında, Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz bulunduğu müjdesini verdi. Dönüm noktası milli projede emeği olan kadroları kutluyoruz. Bu gelişme, verdiği heyecanla, halkımıza salgına karşı da motivasyon olacak. Her alanda başaracağız" ifadelerini kullandı.

'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni bir döneme şahitlik etmenin haklı gururunu yaşıyoruz' diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Müreffeh yarınlar, güçlü ve tam bağımsız Türkiye yolunda Sakarya Gaz Sahası’nın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum' açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Elhamdülillah... #MüjdelerOlsun"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: "Fatih ile Türkiye Çağı'nın kapısı açılıyor."

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Karadeniz'de doğal gaz müjdesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Fatih sondaj gemimizin Karadeniz’de keşfettiği,ülkemize gelir getirecek,iş dünyamızın rekabetçiliğine olumlu katkı sağlayacak doğalgaz rezervleri ülkemize hayırlı olsun' dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjdeli haber ile ülkemiz enerjide dışa bağımlılıktan kurtularak dünyada daha iyi noktalara ulaşacak. Bulunan doğal gaz kaynağı bütünsel kalkınma hedeflerimize doğru ilerleyişimizi hızlandıracak." ifadesini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: " Ülkemizi doğalgazda kaynak ülke haline getirecek tarihi keşif yüce milletimize hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın liderliğinde; rotamız istikrar, pusulamız gelecek, istikamet Büyük ve Güçlü Türkiye"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Cumhurbaşkanımızın liderliğinde arama faaliyetleri yürüten Fatih gemimizin Karadeniz'de bulduğu doğal gaz rezervinin müjdesiyle gururlandık. Bu keşfin, ülkemizin müreffeh yarınlarına değer katmasını temenni ediyorum.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Bugün güçlü Türkiye yolunda yeni bir şahlanışa şahit olduk. Şanlı devletimizin yükselişi daha nice müjdelerle ilanihaye sürecek. Bu uzun maratonda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bize durmak yok…"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamasında, 'Türkiye yüksek bir güçtür. Türkiye yükselen güçtür. Cumhurbaşkanımızın milletimize duyurduğu yeni müjde, stratejik gücümüze güç katacak. Milletimize hayırlı olsun. Dostlarımız sevinsin. Bereketli olsun.' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Cumhurbaşkanımızın bugün açıklamış olduğu doğal gaz rezervi bizi son derece mutlu etti. Biz bu ülkenin insanlarıyız. Derdimiz bu ülkenin insanlarının refaha kavuşturmak." dedi.

BBP lideri Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatih sondaj gemisinin Tuna-1'de 320 milyar metreküp doğal gaz keşfettiğini açıklamasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Destici, açıklamasında, "Kendi imkânlarımız ve kendi milli sondaj gemimiz Fatih'in Karadeniz'de yaptığı arama çalışmaları sonucu Sakarya Gaz Sahası Tuna-1'de ülkemiz enerji alanında tarihinin en büyük enerji kaynağını keşfetmiştir. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Şükürler olsun. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını büyük ölçüde ortadan kaldıracak olan bu buluşta emeği olan başta Fatih sondaj gemimiz personeline, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) yetkililerine, Enerji Bakanımıza ve bu çalışmaları destekleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, bu arama çalışmalarının arkası gelecek ve Türkiye hem anakarasında hem de mavi vatanımızın Karadeniz, Doğu Akdeniz ve diğer bölgelerinde milli unsurları ile yapılacak çalışmalar neticesinde yeni kaynaklar bulacaktır" ifadesine yer verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, 'Rabbimize şükürler olsun ki; Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde azmin, inancın ve durmadan çalışmanın sonuçlarını bugün alıyoruz. Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın o günkü bu öngürü ve feraseti bugün Türkiye’nin önünü daha da açtı. Teşekkürler…' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdiğini bildirdi. Dağ, "Rabbim bize görülmedik bir kapının açılmasını nasip etti. Yerli ve milli bir enerji için, bağımsız ve güçlü Türkiye hedefimize kararlılıkla yürüyeceğiz." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" müjdesine ilişkin, "Karadeniz'in Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli bir değere dönüştüğüne şahitlik ediyoruz." dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise "Karadeniz'de keşfedilen doğalgaz rezervinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum." temennisinde bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da Karadeniz'de bulunan doğalgazın ülkeye ve millete hayırlı olmasını dileyerek "Çalışmalarda emeği geçen mühendisimizden işçimize tüm çalışanlara şükranlarımı sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise "Karadeniz'in Fatih'i, Türkiye'nin yeni döneminde büyük bir adım olacak. Tarihimizin en büyük doğalgaz rezervi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Büyük ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla." dedi.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gaz keşfini açıklamasının ardından paylaşımda bulundu. Tatar, Twitter'dan yaptığı paylaşımında, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 320 milyar metreküp doğal gaz keşfetmesini büyük bir memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bu keşiflerde emeği olan herkesi candan kutlar, milletimiz ve insanlık için nice nice başarılar dilerim." ifadesini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da "Karadeniz'de keşfedilen ve ülkemizin yaklaşık 6 yıllık ihtiyacını karşılayacak düzeyde olan doğal gaz rezervinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Bu rezervin tespit edilmesinde emeği bulunan tüm yetkililere, teknik ekibe ve çalışanlara teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-10 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler