SONUNDA BİRİ SÖYLEDİ!

22 Şubat 2020

‘Ağır Romantik’ filminde rol alan Tuvana Türkay ile Onur Tuna arasındaki gerginlik, gala gecesi patlak verdi. Kendisine uzatılan mikrofonlara, “Çekimlerde çok eğlendik” diyen Tuna’nın hemen ardından Türkay, “Bu filmi çekerken çok eğlendik klişelerine girmeyeceğim” diyerek, kahkahayı patlatınca, yapımı da patlatmış oldu.
Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler sonrası Türkay, şaka amaçlı bu sözleri söylediğini açıklasa da Tuna’nın fanları boş durmadı ve Türkay’ı eleştiri yağmuruna tuttu.
Bu olayın ardından iki oyuncu birbirini Instagram’da takip etmeyi bıraktı. Ve tüm bunlar film daha vizyona bile giremeden oldu.
Türkay haksız değil aslında, “Çekerken çok eğlendik” filmle ilgili söyleyecek sözü olmayan oyuncu klişesi... Hani albümü çıktığında “O benim çocuğum” diyen şarkıcı gibi... Film eğlenceli de olsa onu çekmek, ciddi bir iştir. Gece-gündüz, sıcak soğuk demeden harıl harıl çalışır oyuncular... Muhakkak sette yaşananların eğlenceli tarafları da vardır ama ‘Eğlendik’ kelimesi yapılan işi basitleştiriyor.
Peki Türkay’ın kameralar önünde bu sözleri sarf etmesi ne kadar doğru? Bunu bire bir yapılan röportajda söyleyebilirsin ama gala gecesinde değil. Rol arkadaşını herkesin gözü önünde rencide etmek pek hoş olmadı. Evet, sonunda biri ‘Kral çıplak’ dedi ama o da yerini ve zamanını doğru kestiremedi.

AHMET KURAL İLE GÜLBEN ERGEN’İN FARKI

Ahmet Kural, son birkaç yıldır işinden çok özel hayatıyla gündem olan bir isim. Hele ki Sıla’yla yaşadıkları... Önce aşkı sonra ayrılığı, şiddeti, mahkemesi ve açıklamalarıyla aylarca konuşuldu. Kural’ın Ahmet Kural, son birkaç yıldır işinden çok özel hayatıyla gündem olan bir isim. Hele ki Sıla’yla yaşadıkları... Önce aşkı sonra ayrılığı, şiddeti, mahkemesi ve açıklamalarıyla aylarca konuşuldu. Kural’ın adı şimdi de bir kişinin yaralandığı trafik kazasıyla haberlerde... Oyuncunun, alkollü  araç kullandığı iddia edildi. Sevenleri, özel hayatında yaşadığı çalkantılar nedeniyle Kural’ın hanesine eksi puan yazarken, onu bir de gişeyle cezalandırdı. ‘Düğün Dernek’ 6 milyon 980 bin 70, ‘Ailecek Şaşkınız’ 4 milyon 34 bin 858 kişi tarafından izlenirken, son filmi ‘Baba Parası’nın 1 milyon 855 bin 710 seyircide kalması bunun en büyük kanıtı. Diyeceğim o ki, ‘Türk milleti unutur’, ‘Gelir geçer’ ve ‘Yarın hiçbiri hatırlanmaz’ diyenler yanılıyor. Bu ülkede o kural bir tek “Unutmayın ki bana bir şey olmaz” diyen Gülben Ergen için geçerli. 

 

Yazının devamı...

BU BİR İLK!

15 Şubat 2020

SON bir haftadır herkesin dilinde Cem Yılmaz-Serenay Sarıkaya birlikteliği var. Hatta Yılmaz’ın eski sevgilisi Defne Samyeli’nin bile...

Nedeni için olayın başına gitmek lazım. Yılmaz ile Sarıkaya’nın aşkı Yılmaz-Samyeli ayrılığı ile aynı zamanda magazin basını tarafından dillendirilmiş ancak bu iddiaya en büyük yalanlama Samyeli’den gelmişti. Şimdi bu aşk, iddianın ötesine geçip belgelendi; çiftin Atina tatili fotoğraflandı.

Sarıkaya, Atina dönüşü havalimanında birlikteliklerini “Her şey göründüğü gibi” sözleriyle onayladı. Bu sözleri sarfeden Sarıkaya, ne hikmettir ki, kasım ayında Yılmaz’la birlikte olduklarını iddia eden bir magazin programına 100 bin TL’lik dava açmıştı. Yani yine inkâr...

Sonra, gözler Samyeli’ne çevrildi.

İhanete uğradığı ve o yüzden Yılmaz’dan ayrıldığı iddia edilen Samyeli, geçtiğimiz ekim ayında kendi sosyal medyasından basın mensuplarını yalan haber yapmakla suçladığı için şimdi bin pişman.

Şarkıcı, bu birlikteliği dillendiren magazincilere haksızlık yaptığını kabul etti. Ön yargılı davrandığını kabul ederek, magazin basınının karşısına çıkıp, yüzünde acı bir gülümsemeyle, “Ben bilmiyormuşum, görememişim, hiç ihtimal vermedim, konduramadım. Beni lütfen mazur görün, size haksızlık ettim” dedi.

Samyeli’nin hatasını kabul etmesi ve daha önce suçladığı gazetecilerden özür dilemesi hatırladığım kadarıyla magazin dünyasında bir ilk; kendisini tebrik ediyorum. Onun bu hareketi umarım diğer ünlülere de örnek olur. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz gerçeğini herkes aklının bir köşesine yazsın.

Yazının devamı...

SAHNEDEN İNDİ AMELİYATA GİRDİ

8 Şubat 2020

‘TOLGSHOW’ adlı gösterisiyle Türkiye’yi gezen Tolga Çevik’i turnesinin İstanbul ayağında yakaladım. 2.5 saat boyunca yaptığı doğaçlama esprilerle bizleri kahkahaya boğan Çevik, bir ara “Buradan çıkıp hastaneye gideceğim” dedi. Tabii ki herkes bunu oyunun bir parçası sandı ve güldü. Meğer izleyiciye belli etmese de böbreğindeki taş nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyormuş. Oyundan çıkar çıkmaz gerçekten hastaneye yatmış ve ertesi sabah da ameliyata alınmış.

Sahnede acı ve ağrı içinde kıvranırken bunu seyirciye hiç hissettirmeyen oyuncunun bu tavrını takdir ederken, bir yandan da üzüldüm. Ani rahatsızlık yaşayan Cem Yılmaz ve Ata Demirer gösterilerini ertelemişlerdi ancak Çevik’in bu durumdayken, sahneye çıkıp işini layığıyla yapması ve insanları kahkahaya boğması beni çok etkiledi. Öğrendiğime göre, ameliyatı başarılı geçmiş. Çevik’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve kendisini bir kez daha alkışlıyorum.

EMPATİ YOKSUNLARI

Oyuncu Aslı Bekiroğlu’nun sevgilisi Can Koçkan’la ‘özel’ fotoğrafları ve video’ları sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Cep telefonu hack’lenen ve burada adı üzerinde ‘özel’ olan fotoğrafları birileri tarafından ifşa edilen oyuncu, bu paylaşımların üzerine kabuğuna çekilip sessiz kalmadı. Hakkında hakarette bulunan kişileri ve kareleri paylaşan tüm hesapları tespit ettirip, yasal süreç başlattı. Eminim ki, adalet ondan yana olacak ve bunu yapanlar hak ettikleri cezayı alacak. Kafamı başka bir şey kurcalıyor.

İnsan neden bir başka insana bunu yapar?

Düşünüyorum düşünüyorum, işin içinden çıkamıyorum. İnsanlar hangi ara ahlaksızlık ve kötülükte yarışır hale geldi? 

Bir insanın özel hayatının bu şekilde ifşa edilmesi nasıl bir vicdansızlıktır. Bu kareleri sızdıran kadın ya da erkek her kimse, 10 saniye olsun durup empati yapmaz mı? Yapmamış işte... Bekiroğlu’nun yerinde ben, kız kardeşim, eşim ya da sevgilim olsa diye düşünme zahmetine girmemiş.

Yazının devamı...