Genital estetik neden yaptırılmalı?

10 Haziran 2021

Kadının da erkeğin de hemcinsiyle rekabet etme dürtüsü, sürekli besleniyor. Eskiden ihanet yok muydu? Olmaz mı! Ancak görmezden gelmek ve yuvaya, ilişkiye, kocaya sahip çıkmak, özellikle kadın yaşamının en önemli öğretileriydi. Globalleşen dünya ve akıllı teknolojiler ise ihanetten haberdar olmayı kolaylaştırdığı kadar ihanet etmeyi de kolaylaştırdı. Dünyanın her yerinden insana bir ekran uzaklıktasınız ve seksin her türlüsü mümkün artık. Dolayısıyla da partneri elde tutmak için cinsel başarının yüksek olması gerekliliğine inanan çokça da insan var. Bu benzersiz iletişim ağının tehlikeleriyle, kendi performanslarını yükselterek baş etmeye çalışan çokça da kadın.

Genital estetik cinsel performansta belirgin farklar yaratıyor

Vajina estetiği, kadınların kişisel cinsel bakım anlayışlarının bir sonucu. Elbette arzumuz her kadının, kendi orgazmını da öncelik kabul etmesi ve cinsel yaşamındaki duruşunu karşılıklı haz duygusunda sabitlemesi. Vajina estetiği için gelen kadınlarla sohbet edip bunu tam olarak ne için istediklerini anlamak istemem de bundan. Çünkü kendilerini, sıralamaya dahi koymadan; erkeği elde tutmak, onun hazzı başka kadınlarda aramasını engellemek için daha iyi bir vajinaya sahip olmaya şartlıyorlarsa her şeyi yeniden gözden geçirmelerini isterim.

Genital estetik kesinlikle cinsel performansta belirgin farklar yaratıyor. Bunun nedeni özgüveni yükseltmesi ve vajinanın fiziksel yapısından dolayı hazzı belirgin hale getirerek kolaylaştırması. Kendi bedenini tanıyan, seven kadının daha istekli sevişmesi her şeyden önce kendisine ama sonra da partnerine yarıyor. Dolayısıyla genital estetik, kadının ruhunda da şifalanma yaratıyor çoğu zaman. İki tarafın da haz aldığı, sahiplendiği ve tekrarını arzulamak için nedenler bulduğu bir cinsel birleşme, ilişkinin sağlıkla devamını epey kolaylaştırıyor. Partnere sadakat de elbette bunun güzel bir getirisi. Ayrıca cinsel olarak aradığı doyuma ulaşamayan ve aradığı rengi bulamayan kadınlar da aldatabiliyor. Dolayısıyla bu iki başlı bir sorun ve çözüme kesinlikle muhtaç.

Bir kadının yalnızca bir başka kadın ihtimali ya da gerçeğiyle baş etmek için, istemediği ve hissetmediği ya da tıbbi olarak da hiç ihtiyacı olmadığı halde genital estetik istemesi halinde bir hekim olmanın yanında bir arkadaş olmayı ya da cinsel terapist kimliğimle meseleyi doğru okumayı seçiyorum. Çünkü dilediğiniz gibi bir vajinayla mutlu olabilirsiniz evet ama sizi hak etmeyen birini yakınınızda tutmak için başkalarıyla rekabet etmenizin bir koşulu olmamalı genital estetik. Bu yatırımı her şeyden önce kendinize ve de isteyerek, eğer istiyorsanız yapmalısınız. O sizin silahınız değil ve siz de savaşta değilsiniz. Barışta sevişin.

Yazının devamı...

Cinsel sorunlarımızın olağanlığını kabullenmeliyiz

25 Mayıs 2021

Kadınlar ve erkekler arasındaki en belirgin fark; erkeklerin cinsel sorunları, erkekliklerinin kaybı ya da kusuru olarak algılamaları ve yüzleşmede zorlanmaları. Bunda elbette erkeklerin, cinsel güçlerine dair yorumlara, şakalara maruz kalarak yetiştirilmeleri, kıyaslanma halinin küçük yaşlarda başlaması ve onlara kusursuzluk yükünün yüklenmesi de epey etkili oluyor. Kadınlarsa; özellikle cinsel yaşamın rayına girmesi, erkeğin beklentilerinin karşılanması adına sorumluluğu yüklenmeye daha baştan hazırlar. Çünkü çocuk yaştan itibaren evlilikte erkeği doyuma ulaştırarak ilişki ve evliliği sürdürme yükümlülüklerine inandırılarak büyütülüyorlar. Dolayısıyla kadın ve erkeklerin cinsel terapiye yaklaşımları da bu düşüncelerin devamı olarak şekilleniyor. Erkeklerin terapiye kadınlar kadar sıcak bakamadığını tahmin edersiniz, hele de kadın terapiste açılma konusunun başlangıçta ne denli zor geldiğini. Ancak erkeklerin bir kısmı da cinsel güçlerinin erkek terapist tarafından içten içe kendi gücüyle kıyaslanabileceği düşüncesiyle kadın terapistlere daha kolay sığınıyorlar. Terapistin cinsiyetinden bağımsız düşününce de, bu bizim ülkemizde maalesef hala zorlu bir aşama.

Erkek ve kadınlarda en sık görülen cinsel sorunların neler olduğuna dair bir tahmininiz var mı?

Erkeklerde ereksiyon bozukluğu ve erken boşalma, kadınlarda ise cinsel isteksizlik, vajinismus ve bu toprağın kaderi olan orgazm olamama sorunu en yaygın cinsel işlev bozukluklarından. Bunu öylesine geçiştirmekten imtina ederim. Bu nedenle bir sonraki yazımda bunu etraflıca ele alacağımın da sözünü vereyim.

Bu sorunların çoğu geçmiş travmalara, yaygın geleneksel anlayışlara, çocukluk dönemi açmazlarına ve iletişimsizliğe dayanıyor. Dolayısıyla çocuklarımızla iletişimimiz, ergenlik dönemindeki gelişimlerine verdiğimiz destek ve cinsel kimliklerini tanımaları, bilgi sahibi olmaları için açtığımız alan, düşündüğümüzden çok daha önemli. Sorularını yanıtlayacak, onları doğru yönlendirecek bilgiye, sevgiye ve saygıya sahip olmak için cinsel eğitimin yaşı olmadığını unutmamak gerek.

Hiçbir kadın ve hiçbir erkek, salt partnerini doyuma ulaştırma amacıyla hareket etmemelidir. Çünkü bireysel mutluluk ve haz, iyi bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Yaşınız ne olursa olsun, yaşadığınız tüm cinsel sorunlar olağandır, belirlenebilir nedenleri vardır ve çok önemli bir kısmının da çözümü vardır. Farkında olduğunuz tüm cinsel sorunlarınızı partnerinizle konuşun ve çözümü için bir uzmana ulaşın. Çünkü hayat haz almadan yaşamak için kısa ve yarını gözden çıkarmamalısınız.

Yazının devamı...