Bandanadan vazgeçemeyenler için en tarz bandana stilleri

10 Temmuz 2020

Doğru seçilen bir bandana, stilinizi tamamlayabilir veya kombininizi bambaşka bir havaya sokabilir. Her türlü desen veya kumaşta bulunabilen bandanalar, yıllardır farklı kullanım şekilleriyle her döneme damgasını vuran bir aksesuar oldu. Küçük bir dokunuş yaratıyor gibi görünse de yarattığı etki her zaman büyük oldu. Her sezon yeni bandana takma stilleri ve desenleri geliştiren modacılar, bandanadan hiçbir zaman vazgeçemedi. İyi ki de vazgeçmedi çünkü her sezon eklenen çeşitlilik ile bandanaları dolabımızda daimî aksesuarlarımız olarak saklayabiliyoruz. Peki şimdi gelin, 2020 yılının bandana modası ve kullanım şekillerini inceleyelim. Eminim size uygun bir kullanma şekli bulacaksınızdır.

Klasikten Şaşmayanlar İçin

Bandananın belki de en popüler kullanımı, tabi ki klasik bağlama biçimi olan saç bandanası. Saçları salıyoruz veya düşük bir topuz yapıyoruz. Kare olan bandanamızı çapraz uçlarından birleştirerek, bir üçgen elde ediyoruz. Sivri ucu arkaya gelecek biçimde ensenin altından bağlıyoruz.

Yazının Devamı

Güzellik rutinimiz değişti mi?

8 Temmuz 2020

Güzellik Rutinimiz Değişti mi?

Dünyayı etkisi altın alan salgınla birlikte karantina sürecine girmiş bulunduk. Her ne kadar normalleşme adımları atılmış olsa da henüz eski hayatımıza tamamen dönemedik. Peki bu süreci bir kadın olarak nasıl geçiriyoruz. Hala aynı alışkanlıklarımızı korumamız mümkün mü? Rutinlerimizi geride mi bıraktık? Eminim çoğumuz bazı alışkanlıklarımız bir kenara koyduk, yenilenme yoluna gittik ve kendimiz hakkında yeni şeyler keşfettik.

Neler Değişti?

Elbette güzellik rutinimiz bu süreçte değişime uğradı. Makyaj yapmayı bıraktık mesela. Her gün ise giden bir kadının klasik rutini bir anda yok oldu. Bir kadının, sabah erkenden kalkıp gözünü dahi açamazken, yamuk çizmemeye özen gösterdiği göz kalemi yoktu artık. Tabi görüntülü konuşmalarla işlerine devam edenler, düşük çözünürlük ne de olsa deyip bir rimel bir rujla günü kurtarmaya çalıştı. Şahsen, farlarla oynamayı ve değişik renkleri denemeyi seven ben, bir boşluğa düştüm. Her gün makyaj yapmazdım ama

Yazının Devamı

Plaj bakımı ve kremler

1 Temmuz 2020

Her ne kadar tatsız bir yaza giriş yapmış olsak da deniz- kum- güneş üçlüsüne kimsenin karşı koyabileceğini sanmıyorum. Tedbiri elden bırakmadan ve uyarıları dikkate alarak yazın tadını çıkarmak elbette mümkün. E peki bunu yapmak için gidilecek ilk yer neresi? Tabi ki plaj dediğinizi duyar gibiyim. Belki bir kitle geçirdiğimiz süreç nedeniyle plaja adım atmayı dahi düşünmezken, diğer bir kitle bronzlaşmadan veya yüzmeden geçen bir yazı hayal edemiyor. İşte bu yazıda hem plaja gidecek hem de gitmeyecek olanların işine yarayacak bilgilere ulaşmak mümkün

Güneş koruyucuları, plaj bakımının en ama en önemli unsuru. Sağlıklı bir cilt ve doğru güneşlenme için bu konuya ciddi bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor. Güneşlenmedeki amacınız D vitamini ihtiyacını karşılamak ve bunu" sağlık " için yapıyorum olsa da yine sağlığınız için geri dönüşü olmayan ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Ne Kadar Bronzlaşmak İstiyorsunuz?

Öncelikle karar vermeniz gereken bazı şeyler var. Çikolata rengini bulana kadar mı bronzlaşmak

Yazının Devamı

Ne izlesek?

17 Şubat 2020

Moda dünyası ve tasarımlarla ilgili bir şey izlemek istiyorum ama Şeytan Marka Giyer veya Bir Alışverişkoliğin İtirafları gibi filmleri, karakterlerin kıyafetlerinin markalarına varıncaya kadar ezberlediniz. E biraz da hırs, heyecan ve rekabet görmek istiyorsununz. Şimdi bahsedecek olduğum yapım ise dünyaca ünlü bir online platform olan Netflix'e özel hazırlanmış bir yarışma programı. Adı ise Next in Fashion. Türkçe karşılığı "Modada Sonraki" diyebileceğimiz yarışmanın aradığı tasarımcının, günümüz modasını bir adım ileriye taşıyan, farklı tasarımlarıyla gelecek modasına yön veren bir vizyonu olması bekleniyor. Yarışmayı kazanan kişinin ödülü ise 250.000 Dolar ve en önemlisi tasarımlarını dünyanın en lüks ve en prestijli markalarının satıldığı Net-A- Porter sitesinde satma imkanı.

Yarışmanın sunuculuğunu Tan France ve Alexa Chung yapıyor. İkilinin dinamik enerjisi hem yarışmacıları hem de izleyicileri oldukça eğlendiriyor. Önce ikili gruplar halinde yarışan, sonrasında bireysel mücadele sergileyen tasarımcılar her bölümde yeni bir zorlukla test ediliyor. Desen ve

Yazının Devamı

Trend Alarmı: XL Modası

2 Aralık 2019

Trendler, moda gurularının öncülü ettiği akımlardı. Bir parçanın trend olması için farklı, ilgi çekici ve dönüp bakmanıza yetecek kadar çarpıcı olması gerekir. Trend olacak parçanın ne olduğu ve en önemlisi kimin taşıdığı ise büyük önem taşıyor. Trendler her ne kadar güncel olduğunuz ve modaya ayak uydurduğunuz imajını yaratsa da,herkese aynı görünme riski de taşıyorsunuz.

Moda trendlerinin dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde de herkesin üzerinden aynı şeyi görmekten biraz sıkılmış olabiliriz Fakat şimdi bahsedecek olduğum trend herkese öyle bir rahatlık vadediyor ki birileriyle pişti olmak canınızı hiç sıkmayacak. Geçtiğimiz yıl bazı markaların "micro bag" adını verdikleri minik çantaları hatırlarsınız. İçine bir telefonun bile sığamayacağı büyüklükteki çantalar bir süre moda dünyasını meşgul etmişti. Kısacası minimalleşme yolunda adımlar atılmışken, bu sene kışa girerken aksesuarlarda anormal bir büyüme görüyoruz. Büyümeden kastettiğimiz ise normalden büyük XL

Yazının Devamı

Deneysel Makyaj Teknikleri

24 Kasım 2019

Son yıllarda kozmetik endüstrisinde artan çeşitlilik ve sosyal medya kullanıcılarının etkili pazarlama teknikleri, kadınların makyaja olan bakış açısını değiştirmeye devam ediyor. Özellikle sosyal medyada yansıtılan haliyle "makyaj"ın eski anlamını yitirdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Piyasa çıkan pek çok ürün ve kullanılan teknikler, makyaj yapmayı daha ciddi bir iş alanı ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sanat haline getiriyor. Sanatçıların " güzelleşirme" amacıyla sınırlı kalmayıp, kendilerini ifade edebileceği ve yaratıcılıklarını sınayabilecekleri bir alan oluşturuyor. Elbette bu olanaklar deneysel çalışmalar için geniş bir zemin hazırlıyor.

Deneysel çalışmalar denilince aklınıza gelen görüntüler çok çılgınca hatta gerçek dışı olabilir. Fakat deneysel çalışmalar farklı olma, normallikten uzaklaşma, sınırları zorlama anlamlarına gelmek zorunda değil. En basit anlamıyla, rutininizden yavaş yavaş uzaklaşarak, yüzünüze ve ifadenize uygun makyaj tekniklerini kullanmak da olabilir deneysellik. Bu tip

Yazının Devamı

Yazı Geride Bırakırken

5 Ekim 2019

Sıcak yaz günlerini geride bıraktığımız şu günlerde, havanın soğumasıyla birlikte " acaba ne giysim" kalıbının en çok kullanıldığı zamanlara giriyoruz. Yazlık kıyafetleriniz artık yeterli olmazken, kışlık kıyafetleriniz ise fazla gelebiliyor. İşte bu mevsim geçişinde, kombinlerinize hem yakışacak hem de sizi her türlü havaya karşı koruyacak parçalar şunlar;

Kot Ceketler

Bir dolabın olmazsa olması kot ceketler, mevsim geçişinde kurtarıcınız olabilir. Spor kombinlerinizin yanı sıra, şık kıyafetleriniz ile de oldukça uyumlu olacaktır. 90'lara dönüşün temsili büyük ve bol görünümlü kot ceketler trend bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır. Kot ceketlerin renklerinde de birçok seçeneğe ulaşmak mümkün. Siyah renginin en çok tercih edildiği bu günlerde, klasik kot mavisiden uzaklaşıp farklı renkler tercih edebilirsiniz. Kot ceketler sizi çok sıcaklatmayacağı gibi, mevsim geçişinde yeterli korunmayı sağlayacaktır.

Trençkot

Kot ceketlerin spor görünümü bir kenara bırakıp, daha klasik ve şık bir kombin oluşturmak istediğinizde ise trençkotlar kurtarıcınız olabilir. Genellikle diz üstü/ altı boylarda, belden kemerli, yüksek yakalı olan trençkotları günlük kombinlerinizde de

Yazının Devamı

Takı Modası

23 Ağustos 2019

2000'li yılların vzgeçilmez aksesuarları tokalar uzun zamandır ortalarda yoktu. Zamanla san bantları, renkli lastik tokalar, çıt çıtlı tokalar, çok tercih edilmeyen aksesuarlar haline geldiler. İşlevsellikleri dışında, dekoratif anlamda kullanımları ise oldukça azalmıştı. Son yıllarda, değişen moda ile tokalar geri döndü. Özellikle bu yıl, dekoratif saç tokaları saçları süslemeye devam ediyor.

Hem işlevsel anlamda kullanabileceğiniz hem de sadece dekor olarak trend bir görünüm yakalayabileceğiniz tokalar oldukça fazla.

İncilerle bezenmiş tel tokalar ise dümdüz fönlü saçlara çok yakışacaktır. Özellikle deniz kabukları ve yıldızlarıyla işlenmiş tokalar, yaz için çok ideal görünüyorlar.

Detaylarla süslenmiş tel tokalar her türlü saç için uygun görünüyor. Kalın ve ince tokaları beraber kombinleyerek de harika görünümler elde etmek mümkün.

Tokalarla saçlara şekil vermek yerine, aksesuar olarak kullanmak günümüz modasında oldukça popüler. Trend bir görünüm elde etmek için saç modelinize uygun tokalar bulabilirsiniz.

Yazının Devamı