Halkbank’tan kadın girişimcilere 20 milyar TL’lik finansman

24 Aralık 2023

Halkbank, “Üreten Kadınlar Yarışması”nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, 2024 için ayırmayı planladıkları kaynağın 20 milyar TL’den az olmayacağını, birinciye ise en az 1 milyon TL vereceklerini açıkladı.

Halkbank, 2021 yılı Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlediği Üreten Kadınlar Zirvesi ile çıktığı yolculukta organize ettiği Üreten Kadınlar Yarışması’nın üçüncüsünü gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ilk günden itibaren sahiplendiği projenin kapsamı her geçen yıl daha da büyüyor… Yarışmada, “Yılın Üreten Kadın Girişimcisi, Teknoloji Tabanlı Kadın Girişimci, Kadın Kooperatifi, Sıfır Atık ve Yükselen Yıldız” kategorilerinde nakdi ödüller verilecek. Ekonomiye katma değer sağlayan kadın girişimcilerin değerlendirileceği yarışmanın başvuruları 31 Aralık’a kadar devam ediyor.

Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nın jüri tanıtım toplantısında konuşan Halkbank

Yazının Devamı

Hayat Holding ve Hacettepe depremzedeler için buluştu

17 Aralık 2023

Özel sektör-üniversite iş birliğinde, 20 bin depremzedenin konakladığı Türkiye’nin en büyük konteyner yerleşkesi Malatya Samanköy’de Hayat İyi Yaşam Merkezi açıldı

Nesiller boyu fayda vizyonuyla faaliyetlerini yürüten Hayat Holding, sosyal fayda odaklı projelerle toplumun iyi olma haline katkı sağlıyor. 6 Şubat depreminin hemen ardından bölgeye 200 adet yardım tırı gönderen, 100 milyon lira nakdi ve 30 milyon ayni destek veren Hayat Holding Malatya’da, Hacettepe Üniversitesi iş birliği, AFAD koordinasyonu ve Malatya Valiliği desteğiyle konteyner kentte Hayat İyi Yaşam Merkezi açtı.  

20 bin depremzedenin konakladığı Türkiye’nin en büyük konteyner yerleşkesi Malatya Samanköy’de faaliyete geçen Hayat İyi Yaşam Merkezi’nin açılış töreni, başta Malatya Vali Yardımcısı Bilal Basrı olmak üzere Hayat Holding İcra Kurulu Başkanı Avni Kiğılı, Hayat Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Aysel Aydın, Hayat Holding Genel Sekreteri Osman Aksoy, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran,

Yazının Devamı

9 şehre Gault & Millau şapkası

10 Aralık 2023

Gastronomi meraklılarının, gurmelerin ve gezginlerin dikkatle takip ettiği gastronomi rehberi Gault & Millau, Türkiye seçkisini açıkladı. 2024 Türkiye Rehberi’ne giren 200 mekan, Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanacak.

Bereketli topraklarında dünyanın en zengin mutfaklarından birine ev sahipliği yapan Türkiye, dünyanın prestijli gastronomi rehberlerinden biri olan Gault & Millau Rehberi’yle global gastronomi vitrinine çıkıyor. Dünya gastronomi otoriteleri tarafından takdir edilen rehberlerden biri olan Gault & Millau’nun Türkiye için hazırladığı seçki, Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilen ödül töreni ile duyuruldu.

Türkiye gastronomisine, Sözen Group iş birliğiyle giriş yapan restoran derecelendirme sisteminin ilkinde 500 restoran arasından seçilen 200 mekan ödüllendirildi. Gault & Millau’nun Türk lezzet mirasına gösterdiği bu ilgi, Türkiye’nin dünyanın önde gelen gastronomi merkezleri arasında öne çıkmasına katkı sağlayacak.

Gastronominin pusulası

T&uum

Yazının Devamı

Saran, 25’inci spor salonunu Şırnak’ta açtı

3 Aralık 2023

Yurdun dört bir yanında sarı-lacivert renklerle inşaa edilen spor salonları açan Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran gençlere seslendi; “Çok çalışın, pes etmeyin”

Türkiye genelinde ihtiyaç duyan illerde gençleri spora teşvik etmek, spor yapmalarına imkân tanımak için 2000 yılından bu yana 24 spor salonu açan Saran Group, tesislerine bir yenisini daha ekledi. 

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın davetiyle aralarında spor ve iş dünyasından isimlerin olduğu yaklaşık 180 kişilik bir grup ile Şırnak’a gittik. 1.5 saatlik uçak yolculuğu boyunca merkezinde sporun olduğu sohbetlerde, Şırnak’ın sporda nasıl marka bir il haline geldiğini gördüm. 

Atatürk Spor Salonu adını taşıyan ve sarı-lacivert renklerle inşaa edilen spor salonunda gençler, Fenerbahçe Divan Kurulu Üyesi Saran’ı Fenerbahçe formasıyla karşılayıp fener marşını söylediler. 

Açılış töreninde konuşan Şırnak Valisi Cevdet Atay, “İlimiz artık güzel şeylerle anılıyor. Sporla anılmasını,

Yazının Devamı

Suna’nın Kızları deprem bölgesinde

26 Kasım 2023

İnisiyatif, deprem bölgesindeki beş Çocuk Yaşam Merkezi ile 27 bin kişiye güvenli alana erişim, 3 bin 200 çocuğa da psiko-sosyal destek sağlayacak. Kız çocukların kapsamlı eğitim imkanına erişmeleri için Şanlıurfayı da pilot bölge ilan ettiler

Suna’nın Kızları, kız çocuklar başta olmak üzere tüm çocukların ihtiyaçlarını gözeten güvenli alanlar oluşturma yolunda deprem bölgesindeki ilk Çocuk Yaşam Merkezi’ni Kahramanmaraş Pazarcık’ta ikincisini ise Hatay Antakya Umutkent’te Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde kurdu.

Mahalle çözüm topluluğu

Çocuk Yaşam Merkezleri, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içersinde 12-18 yaş çocukların esenliğine katkı sunmak amacıyla çocukların ihtiyaçlarını merkeze alan programlar sunuyor; gerekli durumlarda psikolog desteği sağlıyor. Merkezler sayesinde, sivil toplum kuruluşlarının hem bir arada hem de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetleri ile koordineli şekilde çalışmalarına imkân sağlanıyor. Bu yıl sonuna kadar Adıyaman-Vartana, Antakya ve

Yazının Devamı

‘Deprem bölgesini unutmayalım’

19 Kasım 2023

Dursun Özbek ve Adnan Polat deprem bölgesinden seslendi; “Tüm vatandaşlar kalıcı konutlara girinceye kadar deprem bölgesine konsantre olmayı sürdürelim...”

HATAY 

Hatayspor, Galatasaray karşılaşmasının olduğu geçen hafta Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat’ın davetiyle kente gittik. Polat, seyahatimiz öncesinde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i de arayarak, “Polat Vakfı olarak Samandağ’da bir konteyner köyü kurduk. Bir de Suna Polat Gençlik Merkezi inşa ettik. Merkezin açılışını birlikte yapalım, konteyner köyünü dolaşalım, sıkıntılar bitmiş değil, depremzedeyi unutmayalım mesajı verelim” diyerek birlikte gitmeyi davet etti. Erden Timur’un yaklaşımıyla mesaj o kadar da güzel verildi ki; Cimbom o gün sahaya, “Hatay hepimizin şahsi meselesidir.  6 Şubat’ı unutmayacağız” pankartıyla çıktı. 

Devlet her şeye yetişemez 

Feyziye Mektepleri Vakfı Başkanı Akın Süel ve Polat Holding Kurumsal İletişim Direktörü Bilge Onur Müftüoğlu’nun da olduğu ekiple birlikte

Yazının Devamı

Michelin Yıldızları ülkeye dağıldı

12 Kasım 2023

Başlı başına bir seyahat nedeni olan dünyanın en prestijli restoran derecelendirme sistemi Michelin, İstanbul’dan sonra Bodrum ve İzmir seçkisini açıkladı. Michelin Rehberi’nde böylece Türkiye’den 111 restoran yer almaya başladı

Dünyanın en prestijli restoran değerlendirme sistemlerinden biri olan Michelin Rehberi, geçen yıl 38. uluslararası destinasyon olarak listeye aldığı İstanbul’un ardından temmuz ayında İzmir ve Bodrum’u da rehbere dahil etme kararı almıştı. Rehberin İstanbul-İzmir-Bodrum seçkisi, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen çok özel bir törenle açıklandı.

2024 seçkisine 58 yeni restoran dahil olurken, yeni seçkide Vino Locale, Od Urla, Teruar Urla, Arkestra, Sankai by Nagaya, Maça Kızı ve Kitchen restoranları 1 Michelin Yıldızı’na layık görüldü. Michelin Rehberi 2023’te 1 Michelin Yıldızı alan Araka, Mikla, Neolokal ve Nicole restoranları ile 2 Michelin Yıldızı sahibi Turk Fatih Tutak yıldızlarını korudu.

‘Şeflerimiz turizmi büyütüyor’

Törende çok önemli

Yazının Devamı

Eurolig’e yeşil sponsor

11 Kasım 2023

Barcelona - Enerjisa Üretim’in uluslararası alanda elektrik, doğal gaz, çevresel ürünler ticareti ve müşteri çözümleri alanlarında faaliyet gösteren markası olan Enerjisa Commodities, dünyanın en önemli spor organizasyonları arasında yer alan Euroleague’e sponsor oldu.

Enerjisa Commodities, Euroleague’in Barcelona’daki merkezinde imzaladığı işbirliği anlaşmasıyla, 3 yıl süreyle organizasyonun Türkiye’deki resmi ‘Yeşil Sponsor’luğunu üstlendi. Beş kıtada 25’den fazla ülkede faaliyet gösteren Enerjisa Commodities bu sponsorluk ile yeşil enerji ve sürdürülebilir gelecek gibi başlıklarda kamuoyu nezdinde farkındalığı güçlendirmeyi hedefliyor.

Üç yıllık anlaşma

Anlaşma 2023-24’ten 2025-26’ya üç sezon boyunca geçerli olacak. Anlaşmaya imza atan Euroleague Basketball CEO’su Paulius Motiejunas konu ile ilgili olarak, “Enerjisa Commodities gibi sektörün önemli bir liderinin Euroleague ile iş birliğine gösterdiği ilgiden gurur duyuyoruz. Türkiye, geniş

Yazının Devamı