Merkez Narkotik köpekler Pars, Lucky ve Canas’la uyuşturucu denetimi

Narkotik köpekler Pars, Lucky ve Canas’la uyuşturucu denetimi

22.03.2023 - 09:24 | Son Güncellenme:

Narkotik köpekler Pars, Lucky ve Canas’la uyuşturucu denetimi

Narkotik köpekler Pars, Lucky ve Canas’la uyuşturucu denetimi

Ramazan DEMİR/AĞRI, (DHA)- AĞRI Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti ve kullanımını önlemek amacıyla narkotik köpekler Pars, Lucky ve Canas’ın katılımıyla kent merkezinde denetim yaptı. Kent merkezinde kurulan kontrol noktalarında narkotik köpeklerle araçlar didik didik arandı.
Geçen hafta 15 Mart günü İran plakalı TIR’a yaptıkları operasyonla 1 ton 982 kilogram metamfetamini ele geçiren narkotik polisler, kent merkezinde de uyuşturucuyla mücadeleyi yoğunlaştırdı. Emniyet Müdürü Hasan Aydın’ın talimatıyla kent merkezinde kontrol noktaları oluşturan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımının önlenmesi amacıyla narkotik köpekler Pars, Lucky ve Canas’ın katılımıyla denetim yaptı. Kontrol sırasında narkotik köpekler araçlarda uyuşturucu ararken, polisler metruk binaları ve gençlerin sıklıkla kullandığı internet kafeleri kontrol etti.
Üst aramaları yapılan kişilere uyuşturucu kullanımıyla ilgili uyarıcı bilgiler de veren narkotik polisleri, gün boyu kontrollerini sürdürdü. (DHA)

FOTOĞRAFLI