BitlisBitlis’te ‘Nemrut’un eteğinde Bitlisli kadınlarla buluşuyoruz’ etkinliği düzenlendi

Bitlis’te ‘Nemrut’un eteğinde Bitlisli kadınlarla buluşuyoruz’ etkinliği düzenlendi

24.11.2023 - 16:31 | Son Güncellenme:

Bitlis’te ‘Nemrut’un eteğinde Bitlisli kadınlarla buluşuyoruz’ etkinliği düzenlendi

Bitlis’te ‘Nemrut’un eteğinde Bitlisli kadınlarla buluşuyoruz’ etkinliği düzenlendi

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS;(DHA)-BİTLİSLİ iş insanı Ahmet Eren sponsorluğunda Bitlis Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Bitlis Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle ‘Nemrut’un Eteğinde Bitlisli Kadınlarla Buluşuyoruz’ programı düzenlendi. 

Bitlis Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı İstanbul Şube Başkanı Hasan Dalkıran, Anadolu Kadın Hareketi Derneği Başkanı Birsen Temir Saraç, İBB Vakfı Başkanı Perihan Yücel, Dr. Şule Çağlar, Müzik Terapisti ve Sanatçısı Sabahat Aslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Saz Sanatçısı İsmail Aksoy, Uzman Psikolojik Danışmanı Asena Akan, Yoga Terapisti Çağrı Salon, Balıkesir Edremit Belediye Meclis Üyesi Nezahat Salon, Spor Öğretmeni Aysun Kurtkan ve Bitlis kadınlar katıldı.

Program,  Anadolu Kadın Hareketi Derneği Başkanı Birsen Temir Saraç’ın proje hakkındaki düşüncelerini aktarması ile başladı. Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı İstanbul Şube Başkanı Hasan Dalkıran’ın ailesindeki kadınları anlatırken, Bitlis’te kadın olmak ile ilgili sunumu da Antrenör-Öğretmen Aysun Kurtkan yaptı. Program daha sonra İBB Vakfı Başkanı Perihan Yücel’in kadınlara yönelik projeleri ile devam etti. Dr. Şule Çağlar, çocukluktan başlayan deneyimlerin ölünceye kadar olan süreci değerlendirerek, yaşam biçimleri, beklentiler, fırsatlar, hayaller, ve nelerden vazgeçtiğimiz ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Uzman Psikolojik Danışmanı Asena Akan, Yoga Terapisti Çağrı Salon da alanları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Son olarak sahneye çıkan Müzik Terapisti ve Sanatçısı Sabahat Aslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Saz Sanatçısı İsmail Aksoy ile birlikte müzik eşliğinde katılanlara unutulmaz bir gün yaşattı. (DHA)

FOTOĞRAFLI