Konya TEDAŞ ve MEDAŞ arasında 'Dijital Atölye' iş birliği

TEDAŞ ve MEDAŞ arasında 'Dijital Atölye' iş birliği

10.12.2023 - 14:13 | Son Güncellenme:

TEDAŞ ve MEDAŞ arasında 'Dijital Atölye' iş birliği

TEDAŞ ve MEDAŞ arasında Dijital Atölye iş birliği

KONYA,(DHA)- MERAM Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ) ile Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ),  saha çalışanları için teknik eğitimlerin dijitalleştirilmesi konusunda 'Dijital Atölye' iş birliği yaptı. 
Faaliyet gösterdiği 6 ilde kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sağlama hedefiyle çalışmalarını sürdüren MEDAŞ, çevre ve insan odaklı iş yaklaşımlarına bir yenisini daha ekledi. TEDAŞ ile saha çalışanları için teknik eğitimlerin dijitalleştirilmesi konusunda iş birliği yapıldı. TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen iş birliği töreninde TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi kapsamında 'Eğitim Seti İş Birliği ' anlaşması imzalandı.  Anlaşmayla şirket bünyesinde görev yapan tüm saha çalışanlarına verilecek eğitimlerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak gerçekleştirilmesiyle verilen teknik eğitimlerin etkinliğinin ve verimliğinin artırılması hedefleniyor. Sistem sayesinde eğitimlerde teknik bilgilendirme konuları öncelikli olarak ele alınacak. 3000’i aşkın saha çalışanına tehlikelerden uzak, esnek ve etkili bir şekilde eğitim sunmayı hedefleyen MEDAŞ, sürdürülebilir ve yenilikçi bir bakış açısını saha çalışanlarına da kazandıracak. Gerçek hayatta karşılaşılan problemlerden yola çıkılarak üç boyutlu sanal ortamlarda oluşturulan, sanal gerçeklik senaryoları ve bu senaryolar içerisinde kullanıcıların problemlerin çözümü için gerçekleştirebilecekleri çeşitli etkileşimleri içeren yazılım teknolojisi ile ilerletilen sistemde öncelik yine 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimleri olacak.
TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, iş birliği için "Dijital Atölye Sistemi, sektörümüzün yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda, TEDAŞ olarak bizim en çok önemsediğimiz konulardan biri olan eğitim faaliyetlerinin verimlilik esasına dayalı yürütülmesi çerçevesinde hayata geçirilmiş bir projedir.'' dedi.
MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş da, bu iş birliğinin şirketlerinin hizmet kalitesini artırmak adına önemli bir adım olduğunu belirterek, saha çalışanlarının teknik eğitimlerinin dijitalleştirilmesinin şirketin hedeflerine katkı sağlayacağını kaydetti. (DHA)
​FOTOĞRAFLI 

Yazarlar