Diyet

Bu yağlı yiyecekleri her zaman tüketebilirsinz!Yağlı yiyeceklerden genellikle kötü ve sağlıksız olarak bilinir. Ancak bazıları hem kilo almanıza neden olmazlar hem de sağlığınızı desteklerler. Peki, hangi yiyecek türlerinin yağ açısından zengindir? İşte o yiyecekler...
Yüksek fruktozlu mısır şurubu içeren besinlere dikkat!Yüksek fruktozlu mısır şurubu diğer şekerlerden daha mı tehlikeli? Prof. Dr. Alper Çelik, konu hakkında bilgiler vererek, yüksek fruktozlu mısır şurubu içeren besinleri açıkladı.
Kanser savaşçısı: Acı biberİç Hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, acı kırmızı biberin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerinin ve özellikle kanser hücrelerini yok eden özelliğinin İngiltere’de yapılan bir araştırmayla da doğrulandığını belirtti.
Egzersiz yapmaya teşvik edici 5 etkili yolEgzersiz yapmak için kendinizi motive etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Eğer vücudunuza sağlıklı bir alışkanlık kazandırmak istiyorsanız, paylaştığımız 5 etkili yolu hayatınıza şimdiden uygulamaya başlayın. İşte egzersiz yapmaya teşvik edici 5 etkili yol...
Et yeme alışkanlığını değiştirmek ömrü uzatabilirABD'de yürütülen bir araştırma et yeme alışkanlığını değiştirmenin ömrü uzatabileceğini ortaya koydu.
Veganlar hangi vitamini hangi besinlerden alabilir?Vegan yaşam tarzına sahip insanların gerekli vitaminleri alması normal insanlara göre daha zor olabilir. Peki vegan beslenen kişiler vücutlarının ihtiyacı olan vitaminleri hangi besinlerden alabilirler. İşte cevabı:
Fazla işlenmiş gıdalar ölüm riskini %62 arttırıyorHepimiz işlenmiş yiyecekleri yemenin bizim için kötü olduğunu biliyoruz, ancak yeni bir çalışma aslında durumun daha da kötü olduğunu gösteriyor. Araştırmacılar, fazla işlenmiş yiyecekleri yemenin bir kişinin ölüm riskini yüzde 62 oranında artırdığını tespit etti.
Şifa deposu yaz meyveleri1 porsiyon meyvenin pratik olarak avuca sığacak kadar olması gerektiğine dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Serap Güzel yaz meyvelerinin faydalarını anlattı.
Acısıyla şifa kaynağı: Samandağ biberiSon zamanlarda özellikle kilo vermeye olan katkısı sayesinde kullanımı yaygınlaşan Samandağ biberi ilkbahardan yaza geçiş döneminde yetiştiriliyor.
Sınav öncesi bu besinleri tüketmeyin!Sınav döneminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de beslenme. Sınav öncesinde doğru gıdalar tüketmenin beden sağlığı ve konsantrasyon üzerindeki etkisi büyük önem taşıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, YKS öncesi doğru beslenme konusunda üniversite adaylarına önemli uyarılarda bulundu.
35 yaş sonrası mutlaka tüketilmesi gereken besinlerSağlıklı bir yaşamın temelini sağlıklı beslenme oluşturuyor. Yapılan araştırmalara göre bazı besinlerin özellikle 35 yaş sonrası kadınlar için oldukça faydalı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir, kanseri önleyen besinleri açıkladı.
Diz ağrılarına karşı 3 etkili egzersizÜlkemizde ve dünyada diz ağrıları en çok şikayet edilen ağrılar arasında yer alıyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mustafa Şengün, uyluk ön adalesini kuvvetlendirici 3 kolay ama etkili egzersizi anlattı.
Nişantaşı'nda Kahve