Diyet

Harvard'a göre en iyi diyet!Harvard Tıp Fakültesi'nde yapılan çalışmalar doğrultusunda kilo vermek için en uygun diyet programı açıklandı.
55 kilo verdi 5 beden zayıfladı25 yaşındaki genç kadın her akşam iki akşam yemeği ve bol bol abur cubur yiyordu. Sağlık sorunları yaşamaya başlayınca tam 55 kilo veren kadın bambaşka birine dönüştü.
Faydalı yağlar içeren 9 yiyecekDiyet yaparken diyet listenizden yağı çıkarmayın, çünkü yağın da sağlıklısı bulunuyor. Araştırmalara göre doymamış yağlar içeren yiyecekler yemek, hastalıkları önleyerek yaşam sürenizi artırıyor.
3 günlük bikini diyetiyle zayıflayınRamazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde tatil telaşı herkesi sarmış durumda. Deniz sezonu çoktan açıldı ama hala istediği vücuda kavuşamayanlar için denize girmek ve bikini giymek kabus olabilir.
Bulumiyayı yendi, model olduKiloları sebebiyle sürekli arkadaşlarının kendisiyle dalga geçmesinden sonra bulumiya hastası olan kız iyileşti ve hatta model oldu.
Kansere karşı domates tüketinDomatesin içerisinde likopen isimli bir antioksidan madde bulunmaktadır. Domates, aynı zamanda A, B, C vitaminleri ile potasyum, folik asitten de zengindir. Domatesin tam da zamanıyken her gün tüketmeye özen göstermeliyiz.
Kilo verdiren yeşil çaylı limonata tarifiİnsanlar sağlıklı yaşam için gün geçtikçe sağlıklı yiyeceklere yöneliyorlar. En çok tercih edilenlerden birisi de hem ferahlatıcı hem de yağ yaktıran yeşil çaylı limonata. Yapımının kolay olması ve malzemelerinin ulaşılabilirliği de cabası...
Gelecekte dünyadaki yetişkinlerin %20'si obez olacak!Obezite tüm dünyada salgın düzeyinde artan hem sağlığa etkileri hem de sosyolojik açıdan acil önlem alınması gereken çok ciddi bir problem.
Metabolizmanızı hızlandıracak yöntemlerKilo vermek için sahip olmanız gerekenlerden biri de hızlı bir metabolizmadır. Eğer yavaş bir metabolizmaya sahipseniz, işte metabolizmanızı hızlandıracak 11 yol...
Karayemiş her derde devaKarayemiş, Doğu Karadeniz’de bol miktarda yetişen ve yüksek oranda antioksidan içeren tam bir şifa deposu… "
Bel bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulunur?Aylar boyunca sağlıklı beslenip egzersiz yapıp hedeflediğiniz kiloya ulaşsanız bile göbeğiniz olduğu yerde duruyor olabilir. Karın bölgesindeki kasların çevresindeki yağ dokusundan nasıl kurtulunur?
Dondurmanın bir mucizesi daha ortaya çıktıBeslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Elmacıoğlu, dondurmanın osteoporoz riskini azalttığını söyledi.