Diyet

Ender Saraç’tan yaza özel diyet listesiYaz yaklaşıkça özellikle bayanlarda kilo verme isteği artıyor.Ender Saraç'ın diyet listesini çok fazla kadın deniyor ve yapılan anketlere göre bu diyetlerden etkili sonuçlar aldıkları ortaya çıkıyor.
Besin piramidi nedir?Yağ, şeker, tahıl, et, süt, meyve, sebze… Bu besinler sizin için çok şey ifade ediyor. Zira vücudunuz bunlara ihtiyaç duyuyor.
Besin etiketleri nasıl olunmalı?Dengeli beslenmek için besinlerin üzerinde yazan etiketleri doğru okumak ve doğru değerlendirmek gerekiyor
3 adımda Dukan diyetiKilo verebilmek istiyorsanız gerçekten doğru yerdesiniz. Dukan diyeti son günlerde çok aranan ve uygulanan diyetler listesin neredeyse ilk sıralarında yer alıyor. Dukan diyeti nasıl uygulanır? Bu diyeti uygularken nasıl beslenmek gerekir? Diye merak ediyorsanız işte cevabı…
Kilo almanıza neden olan 6 gece alışkanlığıEgzersizde yapsanız sağlıklı da beslenseniz gündelik hayatınızda yapmış olduğunuz bir takım yanlışlıklar kilo almanıza neden olabilir. Özellikle de geceleri…
Birlikte tüketildiğinde maksimum fayda sağlayacak yiyeceklerBu yiyecekler tek başına tüketildiğinde de faydalıdırlar ancak bunların yanında değişik beslenme kombinasyonu oluşturmak size maksimum fayda sağlayacaktır.
Sodanın hiç bilmediğiniz faydalarıSoda içmenin faydaları yıllardır hemen hemen her uzaman tarafından hatırlatılır. Ancak bu faydalarını daha önce duymamış olabilirsiniz.
Kansere neden olan gıdalar nelerdir?Uzmanlar kanseri karmaşık bir hastalık kümesi olarak görüyorlar. Ancak bir takım yiyeceklerin ve beslenme alışkanlıkların kanseri tetikleyebileceğini belirtiyorlar.
Kalça sıkılaştırma egzersiziAngela Lee tarafından hazırlanan 30 günlük kalça sıkılaştırma egzersizi sayesinde spor salonuna gitmeden sıcacık evinizde de kalçanızı sıkılaştırabilirsiniz.
Nane yağı ile fazla kilolardan kurtulunKoku alma duyusu 5 duyu organlarımızdan en güçlü olanıdır. Peki, koku hissini iştahınıza büyük oranda etki ettiğini duymuş muydunuz?
Düşük kalorili yiyeceklerKilonuza çok takıyor hatta yediklerinizle kendinizi kısıtlıyor olabilirsiniz. Size iyi bir haberimiz var! Lifi bol kalorisi az olan bazı yiyecekleri sizin için derledik ama unutmayın ki sağlıklı bir yeme düzeni bu işin olmazsa olmazıdır.
Reflü hastalığına doğal tedavi yöntemleriMide ekşimesi ve mide yanması gibi reflünün belirti verdiği rahatsızlıkları çekiyorsanız bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu bilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmek için evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hastalığınızı tedavi edebilmeniz mümkün.