Diyet

Bilinçsiz yapılan spor yarardan çok zarar veriyorSpor sırasında yaşanan yaralanmalarda artış yaşanıyor. Peki, spora başlarken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Herkes istediği gibi spor yapabilir mi? Spor yaralanmaları karşısında nasıl bir tedavi yöntemi belirlenmeli? Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Can Yapıcı konuyla ilgili bilgi verdi.
Sabahları kuru üzüm suyu içmenin faydalarıUyandığınız da üzümlü su içerseniz ne olur? Kuru üzümde bol miktarda vitaminler, lifler ve mineraller bulunur. Böylelikle uzmanlar kuru üzümü suda bekleterek içilmesinin daha faydalı olduğunu keşfetti. İştesabahları aç karnınıza kuru üzüm suyu içmenin vücuda faydaları...
Diyet yapmadan kilo nasıl verilir?Mucize diyetler kulağa çekici gelse de, uzun vadede iyi sonuçlar vermezler. Diyetsiz kilo vermenin en iyi yolu, beslenmeye olan yaklaşımınızı zihinsel olarak değiştirmektir.Beslenme planınız, aşırı uçlara varmadan vücuda kalori alımını kontrol etmeli ve bütün besin gruplarını içermelidir. Peki, diyet yapmadan nasıl kilo verebilirsiniz?
Spordan sonra daha iyi görünmenizi sağlayacak önerilerSpordan sonra bakımsız göründüğünüzü düşünüyorsanız, size vereceğimiz öneriler ile küçük değişiklikler yaparak daha iyi görünebilirsiniz. Özellikle sağlıklı bir cilt ve güzel görünmesini istediğiniz saçlar için bu önerileri dikkate alın.
41 çeşit baharatla hazırlanan mesir macunuManisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık 4 yıllık bir çalışmanın ardından mesir macunu için coğrafi işaret aldıklarını açıkladı.
İlaç yapımında kullanılan kuzu göbeği mantarıBalıkesir’in Edremit ilçesinde sağanak yağışların da etkisiyle nadir bulunan ve kuzugöbeği adı verilen mantar bulunmaya başladı. Kazdağları'ndan mantarı toplayan köylüler, kilosunu 100 TL'den satıyor.
Bahar aylarında nükseden hastalıklara iyi gelen besinlerDr. Fevzi Özgönül, Özellikle bahar aylarında nükseden hastalıklara karşı vücudu koruyan besinleri tek tek açıkladı. İşte hastalıklardan korumaya yardımcı olan o besinler…
Vitamin takviyesi kullananlar dikkat!ABD'deki Tufts Üniversitesi Friedman Beslenme ve Bilim Bölümü´nden Doç. Dr. Fang Fang Zhang, yaptığı bir bilimsel araştırmada, alınan vitamin takviyelerinin sağlığa iyi gelmesinin aksine vücuda zararlı olabileceği açıklandı.
Sarımsağın yeni bir faydası ortaya çıktıABD’de yapılan bir araştırma sonucunda sarımsağın yeni bir faydası ortaya çıktı. Özellikle sarımsağın sağlığımıza olan faydaları araştırmacılar tarafından tespit edildi.
Gerçekten vegan mısınız?Vegan beslenme tarzı son dönemlerde popülerliğini artırsa da ortaya çıkış tarihi 80 yıl öncesine dayanıyor. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, bu beslenme tarzı ile ilgili bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.
2 ayda 10 kilo nasıl verilir?Yaz mevsimi yaklaşırken yeni diyet programları da ortaya çıkmaya başladı. Ancak uzmanlar, internetten bakıp uygulanan bu diyetler konusunda uyarıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğbanur Şaşmaz bilinçsiz yapılan diyetlerin sonrasında verilen kiloların geri alındığını ve sağlık sorunları yaşanabileceğini belirterek, sağlıklı bir insanın normal bir diyetle iki ayda 10 kilo verebileceğini söyledi.
Bu yağlar erken yaşta hastalık ve ölüm riskini arttırıyorDoç. Dr. Tanoğlu, "Trans yağ seviyesi yüksek olan bireylerde kalp krizi geçirme riski üç kat daha fazladır ve daha genç yaşlarda artan ölüm riskine neden olmaktadır." dedi.
Teşvikiye'de Kahve Molası