Geri Dön
DünyaÇin üç leoparın kaçtığını bir hafta sonra açıkladı

Çin üç leoparın kaçtığını bir hafta sonra açıkladı

Turistik Hangzhou'daki bir safari parkında yaşanan olay, Çin genelinde büyük öfkeye yol açtı. Devlet kontrolündeki medya, leoparlar dışarıdayken beş günlük tatilde milyonlarca kişinin bölgeyi ziyaret ettiğini aktarıyor.

Çin üç leoparın kaçtığını bir hafta sonra açıkladı

Çin'in Hangzhou kentindeki bir hayvanat bahçesinden üç leoparın kaçtığı ve yetkililerin bunu sakladığı ortaya çıktı.

Guardian'ın Global Times'tan aktardığına göre bölge sakinleri, Hangzhou Safari Parkı'ndaki üç leoparı 1 Mayıs'ta gördü. Ancak hayvanat bahçesi yetkilileri, hayvanların kaybolduğunu 8 Mayıs'ta duyurdu.

Bu büyük kedilerin ikisinin yakalandığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Hangzhou yönetimi, pazar itibarıyla kalan son leoparı yakalama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Paraşüt ekipleri de arama çalışmalarına katılıyor.

Çin üç leoparın kaçtığını bir hafta sonra açıkladı

Bununla birlikte Global Times, kaçak leoparın pazar erken saatlerde drone'la tespit edildiğini ancak yaklaşıldığında kaçıp izini kaybettirdiğini kaydetti.

Üçlünün hayvanat bahçesinden çıkmayı nasıl başardığı bilinmiyor ve olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Çin üç leoparın kaçtığını bir hafta sonra açıkladı

Öte yandan Hangzhou, Çin'in en popüler turistik yerlerinden biri. Haberde, 5 günlük İşçi Bayramı tatilinde bölgeye milyonlarca ziyaretçinin akın ettiği yazıldı. Bu yüzden Hangzhou Safari Parkı, halkı tehlikeye attığı gerekçesiyle eleştiri yağmuruna tutuldu.

Çin üç leoparın kaçtığını bir hafta sonra açıkladı

Hayvanat bahçesi yetkilileriyse şu açıklamayı yaptı: "Duyuruyu geç yaptığımız için üzgünüz. Yavru leoparların zayıf olduğunu ve büyük bir tehlike yaratmayacağını düşündük. Halkın paniğe kapılmaması için hayvanların kaçtığını duyurmamaya karar verdik."

Hangzhou Safari Parkı yöneticileri soruşturma altına alındı. Hayvanat bahçesi de geçici olarak kapatıldı.

Kaynak: Independent Türkçe

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası milyonların beklediği yeni kararları açıkladı. 1 Temmuz tarihinden itibaren kısıtlamalar kaldırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan turizm sektörüne de müjdeyi vererek, "Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz." dedi. Öte yandan aşıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Hedefimiz birkaç hafta içerisinde aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet