Geri Dön
DünyaEl Chapo'dan 1 milyon dolar 'rüşvet'

El Chapo'dan 1 milyon dolar 'rüşvet'

ABD'li savcılar, 21. yüzyılın en ünlü kartel liderinin Honduras Devlet Başkanı Hernandez'in kardeşine 1 milyon dolar verdiğini söylüyor.

El Chapo'dan 1 milyon dolar 'rüşvet'

 ABD'de savcılar, müebbet hapse çarptırılan uyuşturucu  karteli elebaşı El Chapo (cüce) lakaplı Joaquin Guzman’ın, Honduras Devlet  Başkanı Juan Orlando Hernandez'in kardeşine 1 milyon dolar (5,7 milyon lira)  rüşvet verdiğini ileri sürdü.

New York'ta Honduras Devlet Başkanı Hernandez'in kardeşi 41 yaşındaki Juan Antonio 'Tony' Hernandez'in hükümet bağlantılarını uyuşturucu kaçakçılığı için  kullandığı suçlamasıyla yargılandığı dava başladı.

Savcı Jason Richman, duruşmada yaptığı açıklamada, Hernandez'in  ağabeyinden dolayı Honduras'ta dokunulmaz olduğunu ifade ederek Hernandez'in,  uyuşturucu karteli elebaşı Guzman'dan 1 milyon dolar rüşvet aldığını belirtti.

Devlet Başkanı Hernandez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,  iddiaların tamamen yanlış ve saçma olduğunu ifade etti.

El Chapo (cüce) lakaplı Joaquin Guzman, ABD'nin New York eyaletindeki  davada temmuzda müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Guzman, 2001 ve 2015 yıllarında Meksika'da iki yüksek güvenlikli  cezaevinden kaçmış, en son Ocak 2016'da yakalanmış ve ABD'ye iade edilmişti.

Oyuncu Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkındaki soruşturma tamamlandıKaraköy'de bir otelin restoranında yüksek sesli konuştuğu için kendisini dışarı çıkarmak isteyen güvenlik görevlilerine direnen daha sonra da olay yerine gelen polis ve bekçilere saldırdığı iddia edilen Furkan Çalıkoğlu ile oyuncu sevgilisi Ayşegül Çınar hakkındaki soruşturma tamamlandı. Bir polisin tabancasını elinden alarak tehdit ve küfürler savurduğu ileri sürülen ve 6 kişinin yaralanmasına neden olan Furkan Çalıkoğlu'nun 6 suçtan toplam 22 yıl 1 aya kadar hapsi istenirken, polis memurlara karşı “Haritadan kendinize yer beğenin" dediği öne sürülen Ayşegül Çınar'ın ise 6 yıla kadar hapsi istendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet