Geri Dön
DünyaTakma isimle FBI'a dava açtı

Takma isimle FBI'a dava açtı

Angelina Jolie hukuk savaşı verdiği eski eşi Brad Pitt'in peşini bırakmıyor. Aktrisin şimdi de Brad Pitt'e yönelik şiddet suçlamasını örtbas ettikleri suçlamasıyla takma isim kullanarak FBI'a dava açtığı belirtildi.

Takma isimle FBI'a dava açtı

Hollywood yıldızları Angelina Jolie ile Brad Pitt 2016'da ayrılmış, 2019'da resmen boşanmışlardı. İki ünlü oyuncu ardından üçü evlatlık, üçü biyolojik olan çocuklarının velayeti için hukuk savaşı vermişti. Mahkeme ortak velayet kararı alsa da Angelina Jolie halen birlikte yaşadığı çocuklarının velayetini, Brad Pitt ile paylaşmamak için her türlü unsuru devreye sokuyor. Nitekim şimdi de aktrisin "Jane Doe" takma ismiyle ABD'nin iç istihbarat ve güvenlik teşkilatı FBI'a dava açtığı belirtildi. Aktris 2016'da özel jetlerinde Brad Pitt'in kendisiyle çocuklarına sözlü ve fiziksel şiddet uyguladığını, şikâyetine rağmen FBI'ın aktöre suçlamada bulunmadığını ve olayı örtbas ettiğini öne sürüyor. 

'BELGELERİ VERİN' 

"Jane Doe", FBI'ın olaya ilişkin soruşturma belgelerine ulaşmak istediğini ama bu talebinin kurum tarafından reddedildiğini iddia ediyor. Eski eşinin söz konusu saldırısının ardından çocuklarının kalıcı fiziksel ve zihinsel travma yaşadığını öne süren davacı, olayla ilgili soruşturma başlatan FBI'ın kendisine haber vermeden ve zanlıya hiçbir suçlama yöneltmeden soruşturmayı kapattığını söylüyor. Doe, FBI'ın eski eşine neden suçlama yöneltilmediğini öğrenmek için "bilgi edinme özgürlüğü" kanunu uyarınca kurumdan belge talep ettiğini ama sonuç alamadığını ifade ediyor. Teşkilatı kendisine istediği belgeleri sağlamamakla suçlayan Doe, FBI'ın taleplerine verdiği yanıtların "yasal olarak yetersiz" olduğunu da belirtiyor.

bAynı zamanda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olan Angelina Jolie (46) eski eşi Brad Pitt’i (58) altı yıl önce özel jette çocuklarından özellikle Maddox’a şiddet uygulamakla suçluyor. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olan Angelina Jolie (46) eski eşi Brad Pitt’i (58) altı yıl önce özel jette çocuklarından özellikle Maddox’a şiddet uygulamakla suçluyor. Aktrisin bebekken Kamboçya’dan evlat edindiği ve şimdi 20 yaşında olan Maddox da bu konuda da annesinin yanında yer alıyor. Angelina Jolie’nin 2016’daki bu iddiası üzerine FBI ve Los Angeles sosyal hizmetler kurumu tarafından soruşturma başlatılmıştı. Ancak müfettişler, aktörü suçlamalardan aklayarak yasal işlem yapmamıştı.