Geri Dön
DünyaTürkiye düşmanları Selanik Belediye Başkanı’nı dövdü!

Türkiye düşmanları Selanik Belediye Başkanı’nı dövdü!

Türkler ve Atatürk hakkındaki olumlu ifadeleriyle bilinen Selanik Belediye Başkanı Butaris, aşırı milliyetçilerden dayak yedi.

Türkiye düşmanları Selanik Belediye Başkanı’nı dövdü!

Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı sırasında Anadolu’da öldürülen Rumları anmak için düzenlenen etkinliğe katıldı.

Onlarca Türkiye düşmanı, yeterince milliyetçi bulmadıkları Butaris’in eylemden ayrılmasını istedi. Daha sonra da yere düşürdükleri 75 yaşındaki adamı tekme ve şişelerle dövdüler.

Dün Selanik’te gerçekleşen saldırının ardından hastaneye kaldırılan Butaris’in kafa, sırt ve bacaklarından yaralandığı duyuruldu. Butaris, “Tekmelediler, yumrukladılar. Bu aşağılık bir saldırıydı ama iyiyim” dedi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da yaptığı açıklamada saldırganları "aşırı sağcı haydutlar" olarak tanımladı.

Irkçılık ve milliyetçiliğe karşı olan Butaris, "Her zaman söylerim, Türklerle kardeşiz" ve "Atatürk Türk olabilir, ama önce Selanikli. Büyük bir şahsiyet" gibi ifadeleriyle tanınıyor.

Sakarya'da şişe ve bıçaklı kavgaSakarya'nın Sapanca ilçesinde, takside tartıştıktan sonra araçtan inen 2 kişi bıçak ve bira şişesi ile birbirine saldırdı. Yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet