Geri Dön
EğitimAsel Mira İsminin Anlamı Nedir? Asel Mira Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Asel Mira İsminin Anlamı Nedir? Asel Mira Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Bebeklerine isim arayışlarında olan anne ve babaların gözlerine birçok isim takılmaktadır. Son zamanlarda anne ve babalar genellikle çocuklarına iki isim vermektedir. Peki, seçilmekte olan bu isimler arasında bulunmakta olan Asel Mira ne anlama gelmektedir? Kız mı yoksa bir erkek isimi midir? Kuran'da bu kelimelerin geçmesine rastlanılmış mıdır? İşte, Asel Mira ismi ile merak edilmekte olan hususlar.

Asel Mira İsminin Anlamı Nedir? Asel Mira Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

 Asel ve Mira isimleri tek tek verilebildiği gibi ikisi birlikte de verilebilmektedir. Mira ismi ile birçok dilde karşılaşmak mümkün iken, Asel ismi sadece Arapçada bulunmakta olan bir kelimedir.

 Asel Mira İsmi Ne Demek?

 Asel Mira kız çocuklarına verilmekte olan bir isimdir. Asel ismi Arapça bir kelimedir. Kelime anlamı olarak karşılığı bal anlamına gelmektedir. Ancak şifa veren bir özelliğe sahip olduğu için muhabbet besleyen ve iyilik dağıtan gibi anlamlarda da bulunabilir.

 Mira ismi ise birçok dilde kendisine yer bulmaktadır. Mesela Arapçada tartışma anlamına gelirken, Farsçada emir veren, İspanyolcada bakmak ve Rusçada ise dünya anlamlarına gelmektedir.

 Asel Mira İsmi Kur’an'da Geçiyor mu?

 Her iki isim de Kur’an'da geçmektedir. Asel, Muhammed Suresinde ve Mira, Kehf suresinde geçmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler