Geri Dön
Eş Anlamlı KelimelerGeçmiş Eş Anlamlısı Nedir? Geçmiş Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Geçmiş Eş Anlamlısı Nedir? Geçmiş Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Geçmiş kelimesi anlamı ile beraber gündelik yaşamda çok sık kullanılsa bile, eş anlamlı sözcükleri de merak ediliyor. Bu doğrultuda birden fazla eş anlamlı sözcüğü ile öne çıktığını söylemek mümkün. Peki, geçmiş eş anlamlısı nedir? Geçmiş kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine merak edilenler.

Geçmiş Eş Anlamlısı Nedir? Geçmiş Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

 Birçok farklı amaç altında geçmiş kelimesi günlük hayatta kullanılır. Ancak kurulacak olan cümleler konusunda anlam bozukluğu yaşanmaması için, eş anlamlı kelimeleri de merak edilmektedir.

 Geçmiş Eş Anlamlısı Nedir?

 Zaman olarak geride yer almış, geride kalmış anlamı üzerinden geçmiş kelimesi kullanılır. Özellikle bazı yaşanmış olaylar ya da durumlar için geçmiş kelimesi çok fazla değerlendirilmektedir. Bu kelime aynı zamanda alternatif olarak farklı eş anlamlı sözcükleri üzerinden de öne çıkıyor.

 - Dün

 - Evvel

 - Geri

 - Mazi

 Yukarıda verilen 4 farklı kelime eş anlamlı olarak geçmiş sözcüğü adına kullanmak mümkün. Tek başına veya cümle içerisinde kullanma imkanı sağlayan bu kelimeler, aynı anlam üzerinden ele alınmaktadır. Tabii bu kelimelerin bazıları günümüzde yaygın kullanılıyor bazıları ise nadir değerlendiriliyor.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler