Geri Dön
EğitimOtlak Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada

Otlak Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada

Bulmaca günümüzde pek çok kişi tarafından sevilen ve çözülen aktivitelerden birisidir. Bulmacalar özellikle eğlenmenin yanı sıra genel kültürü ve kelime bilgisini geliştiren aktivitelerden olmaktadır. Bulmacalarda çıkan otlak kelimesinin cevabı ise birden fazla olduğu için karıştırılmaktadır. Peki, otlak bulmaca cevabı nedir tüm detayları ile derledik.

Otlak Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada

Otlak sorusu özellikle kare ve çengel bulmacalarda çok sık sorulmaktadır. Otlak sorusunun cevabını belirtmeden önce harf sayısı ve dizilişine dikkat etmek gerekir.

 Otlak Bulmaca 3 Harfli Cevabı Nedir?

 Otlak kelimesi ile karşılaşan bulmaca severler cevap olarak harf sayısına bakmaktadır. Bulmacada sorulan otlak sorusunun cevabı 3 harfli ise buraya ''öri'' cevabı verilebilir.

 Otlak Bulmaca 4 Harfli Cevabı Nedir?

 Otlak kelimesinin pek çok bulmacada cevabı olabilir. Bunlardan bazıları 4 harflidir. Otlak kelimesinin 4 harfli cevapları 5 tane olmaktadır. Bu nedenle cevap olarak şunlar verilebilir:

 - Mera

 - Üriş

 - Öris

 - Örim

 - Banı

 Otlak Bulmaca 5 Harfli Cevabı Nedir?

 Otlak kelimesinin bulmacada cevaplarına bakıldığın da 5 harfli iki tane cevabı olduğu görülmektedir. Bu cevapları yazmadan önce harf dizilişlerine dikkat etmek gerekir. 5 harfli cevapları '' yazak, bayır'' olmaktadır.

 Otlak Bulmaca 6 Harfli Cevabı Nedir?

 Otlak kelimesinin bulmacada 6 harfli cevapları üç farklı kelime olmaktadır. Bu cevaplar şunlardır:

 - Yaylak

 - Yaylım

 - Mezere

 Otlak Bulmaca 7 Harfli Cevabı Nedir?

 Otlak kelimesinin 7 harfli cevabı ''peçenek'' olmaktadır.

 Otlak Bulmaca 8 Harfli Cevabı Nedir?

 Otlak kelimesinin bulmacada son olarak sekiz harfli cevabı bulunmaktadır. Kelimenin cevabı sekiz harfli olacak ise ''salmalık'' olarak belirtilebilir.