Geri Dön
Gündem65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Corona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar arasında yer alan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hakkında meraklı arayış sürüyor. Bu hafta sonu iptal olan sokağa çıkma yasağı, 65 yaş üstü vatandaşları meraklandırdı. Peki 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6-7 Haziran 2020 tarihlerinde sokağa çıkma yasağının olmayacağını açıkladı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için yeni kararlar alınacağını dile getirdi. Peki 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? İşte son dakika haberleri arasında yer alan 65 yaş üstü vatandaşların son durumu...

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında “Büyüklerimiz bizim için çok değerli. Virüsün onlara bulaşma riski yüksek. O nedenle risk grubundaki vatandaşlarımıza özel ihtimam gösteriyoruz” dedi. 65 yaş ve üzeri vatandaşların evde kalmasının önemini vurgulayan Erdoğan, onlar için yapılan yeni çalışmayı anlattı.

Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların sokak izninin 2 güne çıkarılması, haziran ayının ortasında da kısıtlamanın tamamen kaldırılması planlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının sonlanmasının 1 Temmuz’u bulmaması hedefleniyor.

Sokağa çıkma izninin bir gün hafta içi olmasıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlar hem banka, fatura yatırma gibi işlerini yapacak hem de normalleşme sürecine kademeli adım atacak. Vakalarda 65 yaş ve üzeri için artış olmaması dahilinde yasak tamamen kaldırılacak.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN?

65 yaş üstü vatandaşlar 7 Haziran Pazar günü saat 14:00 ile 20:00 saatleri arasında, araba kullanmamak ve maske takmak şartı ile yürüme mesafesinde sokağa çıkabilecek.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Z kuşağının, AK Partiye olan ilgisi, alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Yapılan bütün anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30-18 yaşta, o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner