Geri Dön
GündemAK Parti Sultangazi Belediye başkan adayı Abdurrahman Dursun kimdir?

AK Parti Sultangazi Belediye başkan adayı Abdurrahman Dursun kimdir?

İstanbul ilçe belediye başkan adayları açıklandı. AK Parti Sultangazi Belediye başkan adayı ise Abdurrahman Dursun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Abdurrahman Dursun kimdir?

AK Parti Sultangazi Belediye başkan adayı Abdurrahman Dursun kimdir?

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçim öncesi İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu. AK Parti Sultangazi Belediye başkan adayı seçilen Abdurrahman Dursun hakkında merak edilenler...

AK PARTİ SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ABDURRAHMAN DURSUN KİMDİR?

1972 yılında Adıyaman'da doğan Abdurrahman Dursun ilk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman'da tamamladı.

Adıyaman İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Abdurrahman Dursun, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek üniversite eğitimini tamamladı.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının 2006 yılında yapılan kongresinde İl Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilen Abdurrahman Dursun'un aktif siyaset hayatı da bu yılda başladı. 2009, 2012, 2015 yıllarında yapılan il kongrelerinde Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçildi. Bu süre içerisinde Teşkilat, Seçim İşleri, Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonlarında görev yapan Ahmet Dursun, Yerel Yönetimler 2. bölge başkanlığı görevinde bulundu.

7 Haziran ve 1 Kasım 2016 genel seçimlerinde, İstanbul 3. bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüttü.

2009-2018 yılları arasında Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak bulunan Dursun, İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği yaptı.

Birlik Vakfı mensubu olup, bu vakıfta Hukukçular Kulübü Başkanlığı yaptı. Halen Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı ve Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerine devam etmektedir.

İstanbul'da faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yapmaktadır.30 Mart 2018 de yapılan AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına seçildi. Dursun evli ve iki çocuk sahibidir.