Geri Dön
GündemBabalar Günü için sürpriz Doodle! Bugün Babalar Günü...

Babalar Günü için sürpriz Doodle! Bugün Babalar Günü...

Google, Babalar Günü'nü unutmadı. Her yıl Haziran ayının 3. pazar günü kutlanan Babalar Günü bu sene 16 Hazirana denk geldi. Özel günler için sürpriz tasarımlar hazırlayan Google, Babalar Günü için de ana sayfasını süsledi.

Babalar Günü için sürpriz Doodle! Bugün Babalar Günü...

Babalar Günü bugün kutlanıyor. 16 Haziranda babalarınıza onları özel hissettirecek hediyeler alabilir ya da onların mutlu olacağı bir aktivite düzenleyebilirsiniz.

Google da bu özel günü tasarladığı Doodle ile kutluyor.

BABALAR GÜNÜ İLK NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.


BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

Sana ayrılan bugün de seni ne kadar çok sevdiğimi bilmeni istedim. Babalar gününü kutluyor, ellerinden öpüyorum.

Sana, senin benim için verdiğin emeklerin karşılığını verebilmem imkansız. Fakat hayat boyu bunun için çalışacağımı bilmelisin canım babam. Seni çk seviyorum, babalar günün kutlu olsun.

Babanın erdemleri çocukların servetidir. Bize büyük bir servet bıraktığın için teşekkür ederiz babacığım. Babalar günün kutlu olsun.

Babacığım, sadece sesinle bile verdiğin huzur bin ömre bedel. Babalar günün kutlu olsun.

Bazı süper kahramanların pelerini yoktur. Sen her zaman benim süper kahramanım oldun canım babam. Babalar günün kutlu olsun.

Sen bizim sarsılmaz dayanağımız, sen bizim merhamet yürekli canım babamızsın. Seni çok seviyor, babalar gününü kutluyoruz.

Küçükken en çok senin verdiğin nasihatlere kızardım, şimdi ise o nasihatler ile ayakta duruyorum. Her şeyin en iyisine layık olan canım babam, babalar günün kutlu olsun.

Bana kendimi her zaman en değerli insanmış gibi hissettiren canım babam, babalar günün kutlu olsun.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yolda karşılaşan husumetli iki grup arasında taşlı sopalı kavga! Yaralılar varŞanlıurfa’da para meselesi nedeniyle iki grup arasında çıkan taşlı sopalı kavgada 5 kişi yaralandı. Kavga, cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler