Geri Dön

Badavut nerede? Badavut Plajı'na nasıl gidilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan karar ile Badavut, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi. Böylece doğal güzelliğiyle ön plana çıkan ve daima turistlerin büyük ilgisini çeken Badavut Plajı bir anda gündeme gelmiş oldu. Peki Badavut nerede, Badavut Plajı'na nasıl gidilir?

Badavut nerede? Badavut Plajı'na nasıl gidilir?

Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile Badavut, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi. Böylece gözler bir anda bu saklı cennete çevrilmiş oldu. Vatandaşlar Badavut ile ilgili araştırma yapmaya başlarken bu güzel plajın nerede olduğunu ve nasıl gidileceğini de merak etmeye başladı.

BADAVUT NEREDEDİR, NASIL GİDİLİR?

Badavut plajı, Balıkesir'e bağlı Ayvalık ilçesinin Sarımsaklı beldesinde yer alıyor. Badavut, doğal plajı, güzel kumu ve sakin denizi ile dikkat çekiyor. Ayrıca Badavut Plajı; Şeytan Sofrası, Cennet Tepesi ve Cunda Adası gibi yerlere yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Badavut plajı ile Sarımsaklı arasında yaklaşık 4 km mesafe bulunuyor. Badavut Köyü, kalabalıktan uzak, huzurlu, sakin ve temiz plajıyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir köydür.

Şahinkaya olarak bilinen ilginç kayalıklar ile Badavut'un granit, altın renkli, incecik kumları güneşlenmek için, serin denizi ise su sporları ile vakit geçirmek isteyenler için ideal. Sonbahar ve kış aylarında çoğunlukla kuş gözlemcilerin gittiği Badavut, rüzgarın dalgalarla birlikte şekillendirdiği ilginç kaya yapısının yanı sıra, kalabalıktan uzak denize girme imkanı tanıdığı için de tercih edilen noktalardan biri.

Badavut Köyü, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Şeytan Sofrası eteklerinde bulunur. Badavut'a ulaşmak için öncelikle Ayvalık ilçesine ulaşmak gerekir. Ayvalık ilçesinden Şeytan Sofrasına doğru ilerleyip tabelalar yardımıyla Badavut'a varılabilir. Ayvalık Badavut arası yaklaşık 10 km olup özel araç ile 20 dakikaya ulaşılabilir.

Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kameradaİstanbul Sultangazi'de Şehit Esma Çevikin babasının ikamet ettiği evin penceresine asılan Türk bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Baba Hüseyin Akgül, Acı bitmeden yeni bir acı yaşadım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber