Geri Dön
GündemEpilasyon cihazı üreten iş insanına şok! İsmini kullanarak müşterilerini dolandırdı

Epilasyon cihazı üreten iş insanına şok! İsmini kullanarak müşterilerini dolandırdı

Adana’da epilasyon cihazı üreten firmanın sahibi Ferit İşkar (45), kendisinin ve firmasının adını kullanarak Türkiye genelindeki müşterilerini arayıp ödeme yapmalarını isteyen kişilere yönelik suç duyurusunda bulundu. İşkar, “Bazı müşterilerimiz inanmış ve para göndermiş. Bu işin peşini bırakmayacağız. Yaklaşık 100 bin lira haksız kazanç sağlamışlar” dedi.

Kentte, 12 yıldır kendi firmasında epilasyon cihazı üretimi yapıp Türkiye genelinde satışa sunan Ferit İşkar, iddiaya göre, 18 Ekim günü birçok müşterisi tarafından, “Biri arayıp siz olduğunuzu söyledi ve para istedi” diye telefonlar aldı. Yüze yakın müşterisinin aynı olayı yaşadığını öğrenen İşkar, belirtilen numarayı aradı ama ulaşamadı.

Olayın üzerine giden İşkar, söz konusu kişi ya da kişilerin, sosyal medya üzerinden, firmasının satış yaptığı güzellik salonu işletmecilerini bulduktan sonra arayıp para istediğini tespit etti. Şirket avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan İşkar, aynı zamanda olayla ilgili bir video çekip sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak, müşterilerini dolandırıcılara inanmamaları konusunda uyardı.

YÜZDE 70 İNDİRİM VAADİYLE DOLANDIRMIŞLAR

Bugüne kadar firmasının adını karalayacak bir şey yaşamadıklarını belirten İşkar, bu olay yüzünden ticari itibarının zedelenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi. İlk olarak kendisini Trabzon’dan çok sevdiği bir müşterisinin aradığını kaydeden İşkar, “İlk önce ciddiye almadım. Şaka zannettim. Ardından Sakarya, Konya, Edirne, İstanbul, İzmir, Antalya, Van kısacası ülkenin her kentindeki müşterilerimden telefonlar yağmaya başlayınca sıkıntı olduğunu anladım. Bizim çalıştığımız güzellik salonlarını arayıp telefonda manipüle ederek dolandırmaya çalışmışlar. Bazı müşterilerimiz inanmış ve para göndermiş. ‘Ben Ferit İşkar, size özel kampanya yapacağım. Yüzde 70 oranında indirim uygulayacağım' diyerek kandırmışlar. Suç duyurusunda bulunduk ve bir video da çektik. Bu işin peşini bırakmayacağız. Yaklaşık 100 bin lira haksız kazanç sağlamışlar” diye konuştu.

‘DOLANDIRICI OLDUKLARINI HEMEN ANLADIM’

Adana Güzellik Uzmanları Eğitim ve Danışma Derneği Başkanı Güner Kaya ise kendisinin de İşkar’ın müşterisi olduğunu ve dolandırıcılar tarafından arandığını söyledi. İşkar’la uzun zamandır dost olduğu için telefondaki kişinin dolandırıcı olduğunu anında anladığını dile getiren Kaya, “Kendisini hemen uyardım. Maalesef para veren arkadaşlarımız olmuş. Yüzde 70 gibi bir indirim bizim sektörde çok zor. Öyle kandırmışlar” dedi.

 

Resmi Gazete'de yayımlandı! Erdoğan'dan 'Türkiye' kararı
Meteoroloji'den flaş uyarı! Pazar günü değişiyor
Esad rejimine Hatay tepkisi: Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür
En yakınındaki isim ele geçirildi! Dikkat çeken detay... Altüst olacak
Merkez Bankası'ndan piyasaya bir müdahale daha
Jandarma ekipleri inanamadı! Tam 1 ton ağırlığında...
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptı
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Fenerbahçe'nin yıldızı için transfer açıklaması!
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler