Geri Dön

KPSS 2020 Lisans sonuçları için heyecanlı bekleyiş... Sonuçlar bugün mü açıklanacak?

KPSS sonuçları için heyecan dorukta... ÖSYM'nin zaman zaman sürpriz yaparak sonuçları erken ilan etmesi beklentileri iyice artırmış durumda... Adaylar sürekli olarak 'KPSS Lisans sonuçları bugün açıklanır mı?' sorusuna cevap arıyor.

KPSS 2020 Lisans sonuçları için heyecanlı bekleyiş... Sonuçlar bugün mü açıklanacak?

KPSS Lisans sonuçları için nefesler tutuldu. Sonuçlar normalde 22 Ekim'de açıklanacak fakat ÖSYM'nin zaman zaman sürpriz yaparak sonuçları erken ilan etmesi adaylarda beklentiler oluşturdu. İşte detaylar...

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ, ALAN BİLGİSİ, ÖABT) sonuçları 22 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak. Fakat YKS bir gün ve DGS sınav sonuçları ise 2 gün önce açıklanmıştı. Bu nedenle KPSS Lisans sonuçlarının bugün açıklanma ihtimali göz önünde bulundurulabilir.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

İletişim Başkanlığı ve kamu bankaları kadına şiddete karşı farkındalık filmleri hazırladıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası ile kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmaya yönelik bir iletişim kampanyası başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet