Geri Dön
GündemNavtex ne demek? Navtex ilanı ne anlama geliyor? Türkiye'den Navtex kararı

Navtex ne demek? Navtex ilanı ne anlama geliyor? Türkiye'den Navtex kararı

Türkiye'den Doğu Akdeniz hamlesi geldi. Son dakika haberlerine göre NAVTEX ilan eden Türkiye Doğu Akdeniz'de atış eğitiminin yapılacağını açıkladı. Peki, NAVTEX atış eğitimi ne zaman yapılacak? NAVTEX nedir, NAVTEX ilanı ne demek?

Navtex ne demek? Navtex ilanı ne anlama geliyor? Türkiye'den Navtex kararı

Son dakika gelen habere göre; Türkiye, Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX ilanı yaparak 1-2 Eylül'de bölgede atış eğitiminin yapılacağı bildirildi. Peki, NAVTEX nedir, NAVTEX ilan etmek ne demek?

NAVTEX NE DEMEK?

Navtex, denizcilere, meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, emniyet ve denizde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haberleşme cihaz sistemidir. Ülkelerin Deniz Kuvvetleri, denizlerde yapacağı eğitim ve tatbikatların bilgisini önceden bu yolla duyurularak, bu sahalara girilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

 

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet