Geri Dön
GündemSon dakika... Valiyi ağlatan olay! 2 saatte ikna etti

Son dakika... Valiyi ağlatan olay! 2 saatte ikna etti

Aksaray'da 2 kardeş arasındaki husumet, Vali Hamza Aydoğdu ile kanaat önderlerinin girişimleriyle sona erdi. Aydoğdu, kardeşlerin birbirine sarılmasının ardından gözyaşlarını tutamadı.

Son dakika... Valiyi ağlatan olay! 2 saatte ikna etti

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve beraberindekiler, merkeze bağlı İncesu köyünde, arazi anlaşmazlığı nedeniyle 20 yıldır husumetli Fehmi (66) ve Kazım Yıldız (56) kardeşleri ziyaret etti.

20 YILLIK KÜSLÜK

 Fehmi Yıldız ve kardeşi Kazım Yıldız, 20 yıl önce vefat eden babalarından miras kalan arazi nedeniyle küstü. Zaman zaman tartışma yaşayan kardeşler ve aileleri, ramazan ayında taşlı sopalı kavga etti.

Son dakika... Valiyi ağlatan olay 2 saatte ikna etti

Vali Aydoğdu bu olayın ardından çarşamba günü, beraberindeki heyetle iki kardeşin yaşadığı yaylaya gitti. İki kardeş ve aile fertlerini bir araya getiren Vali Aydoğdu, 20 yıllık küslüğün sona ermesi için ilk etapta arazilerini karşılıklı olarak değiştirmelerini, ardından da yapılacak kadastro ölçümlerinden sonra paylaştırılması önerisinde bulundu. Yaklaşık 2 saat süren görüşme sonucu aileler, Vali Aydoğdu'nun teklifini kabul edip, barıştı.     

VALİ GÖZYAŞLARINI TUTUMADI

Aydoğdu, kardeşlerin birbirine sarılmasının ardından gözyaşlarını tutamadı. 

Aydoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, her iki aile mensuplarının, kendileri ve çocuklarının huzuru için barışmalarının son derece önemli olduğunu söyledi. Kendisini kırmayarak 20 yıl süren küslüğü bitiren Yıldız kardeşlere teşekkür eden Aydoğdu, şunları kaydetti: 

"Her iki kardeşin çocukları, tartışma ve yaşanan kavgalardan dolayı tedirgindi. İki kardeşin barışmasına vesile olduğumuz için çok mutlu olduk. Kardeşlere ve ailelerine mutluluklar diliyorum. Barış yemeğimizi yedik. Önceden olan tüm olayların üzerine çizgi çektiler. İnşallah bir daha olumsuz bir şey duymayız. Bu kadar uzun sürede, bir facia, yıkım ve trajedi yaşanmamasının tek sebebi, ikinci ve üçüncü kuşak gençlerin okumuş ve eğitimli olması. Sağlanan barış ile aileler huzur içinde yaşayacak." 

Aydoğdu, Yıldız kardeşlere Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Son dakika... Valiyi ağlatan olay 2 saatte ikna etti

Osmaniye'de korkutan depremOsmaniye'de yaşanan 4,2 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet