Geri Dön
GündemÜniversite taban puanları ve kontenjanları açıklandı! Dört yıllık ve iki yıllık bölümler...

Üniversite taban puanları ve kontenjanları açıklandı! Dört yıllık ve iki yıllık bölümler...

Üniversite taban puanları ÖSYM tarafından erişime açıldı. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar tarafından en fazla merak edilen konular arasında yer alan Üniversite taban puanları ve kontenjanları açıklandı. YKS'den aldıkları puanlara göre Üniversitelerin dört yıllık ve iki yıllık bölümlerini tercih edecek olan adaylar yayımlanan kılavuzu incelemeye başladı. İşte YKS Üniversite taban puanları ve dört yıllık ve iki yıllık bölümler ve kontenjanları....

Üniversite taban puanları ve kontenjanları açıklandı! Dört yıllık ve iki yıllık bölümler...

ÖSYM tarafından Üniversite taban puanları ve kontenjanları adayların erişimine açıldı. 6-14 Ağustos tarihleri arasında alınacak olan Üniversite tercihleri öncesinde 2020 yılı Üniversite taban puanları ve kontenjanları adayların erişimine açıldı. İki yıllık önlisans bölümleri ve dört yıllık bölümleri incelemek isteyen adaylar ÖSYM tarafından yayımlanan Üniversite taban puanları ve kontenjanlarını araştırmayı sürdüüyor. İşte Üniversite taban puanları ve kontenjanları...

ÖSYM'DEN YAPILAN TERCİH VE KONTENJAN AÇIKLAMASI

2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

2020 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Mersinli nikah memuru, tavsiyeleriyle fenomen olduMersin Büyükşehir Belediyesi Nikah Memuru Dilek Yörük, genç çiftlere evlilik cüzdanını vermeden önce yaptığı konuşmayla Türkiye’nin konuştuğu isim oldu. Genç çiftlere verdiği tavsiyeler sosyal medyada paylaşılınca bir anda ilgi odağı olan Yörük’ü kısa sürede 2 milyonun üzerinde kişi izledi. Dilek Yörük, “Bir cümle belki gerçekten hayatımızı değiştirebilir. Buna çok inanıyorum. İnsanlara evlilikle alakalı tüyo vermek beni çok mutlu etti” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler